Kosti a skalp (2015)

Jednoduchý príbeh o štvorici kovbojov, ktorý zachraňujú manželku jedného z nich unesenú kanibalmi... Prvé dve tretiny filmu sú zbytočne natiahnuté a nič extra neponúknu ale záverečný krvák stojí za to.

Carol (2015)

Dlho trvalo, kým som sa dostal ku Carol a jediné, čo ma teraz teší je, že už to mám za sebou. Snímky s takouto citlivou témou majú potenciál uspieť, škoda že sa nepostavil za kameru niekto schopnejší, ale nielen režisér to nezvládol...dialógy často nudili a celý príbeh mi vlastne nič nedal. Kostýmy, hudba, hlavné herečky sú pekné, I keď Cate Blanchett vie zahrať aj viac (pokiaľ má čo hrať). Pre mňa je Carol nemalým sklamaním, ale verím, že určitú skupinu divákov dokáže uspokojiť.

Rodinné prípady (2012) (seriál) odpad!

Amatérske herecké výkony a amatérska réžia spolu "súperia" kto bude horší... Najhoršie je, že markíza to bude vysielať, lebo sledovanosť "vyspelých" divákov je zrejme vysoká.

Háčkovaná dečka (2012)

Západný sused, Dominik Hartl režisérsky talent má, čo ukázal v tejto podarenej krátkej snímke. Uvidíme ako sa mu bude dariť neskôr...

Nerve: Hra o život (2016)

Dobrý a výnimočný námet, ale spracovanie dieru do sveta nespravilo. Pár scén držalo diváka v napätí, no iné zas pôsobili tuctovo. Lepší priemer

Vzkaz v láhvi (2016)

Napriek drobným rezervám v réžii a hudbe, ktorá mi tam niekedy nesedela, som maximálne spokojný. Scenár je výborný, jeho prepracovanosť bolo cítiť v detailoch, pred hercami a ich výkonmi klobúk dole. A najviac oceňujem práve niektoré detaily, ktoré odlišujú snímku od americkej tvorby. Dej síce nie je až tak napínavý a strhujúci ako napr. vo Fincherových trhákoch, to mi však nezabráni svoju spokojnosť vyjadriť 5*. Toto severské dielo rozhodne nič prevratné neprineslo, ale potešilo ma ho vidieť, takýto film sa jednoducho nevidí každý deň.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Film je režijne zvládnutý na jednotku, hudba dotvárala napätú atmosféru a celé to správne fungovalo. Nemám ani čo vytknúť, Deepwater Horizon je jedno z mála prekvapení roka 2016 a jeden z najlepších katastrofických filmov vôbec.

Kolonie (2013)

Tvorcovia určite na svoj "výtvor" nie sú hrdí. Za nespokojnosť diváka nemôže len tuctový scenár, jednoduchý príbeh a predvídateľný dej, ale v prvom rade prvá polovica filmu, ktorá nebola zvládnutá. Hlavné postavy sú "bez minulosti", opísane veľmi rýchlo, taktiež vzťahy medzi postavami biedne zachytené, ťažko si potom vybrať hlavného hrdinu, vcítiť sa do jeho kože a držať mu palce v boji o prežitie... S vizuálnou stránkou to až také zlé nie je (vzhľadom na nižší rozpočet) a dej v druhej polovici filmu už začal byť akčnejší a aspoň minimálne napínavý, čím si toto béčko zaslúžilo aspoň 2* Škoda, filmy z takéhoto prostredia mám rád

Kolja (1996)

Vydarené dielo, pekne natočené, príbeh starého pána starajúceho sa o malého zlatého chlapca síce zaujme, ale zapôsobí viac na generáciu, do ktorej ja nepatrím. Pár scén chytilo za srdce, ale ako celok ma "Kolja" nepresvedčil, od oscarového filmu som čakal viac. Ďalšie dielo, v ktorom si Zdeněk Sverák ako herec nezískal moje sympatie, ten jeho humor mi asi nikdy nepríde vtipný. 5* nemôžem dať

Resident Evil (2002)

Po dlhej dobe som sa dostal k snímke, ktorá ma pred 15 rokmi bavila a fakt je, že dej strhne aj dnes, napätie nechýba, scenár je obstojný, vizuálne efekty na tú dobu slušné, hudba perfektná. Škoda tých spomaľovacích scén, ktoré mi moc nesedeli, niektoré akčné scény, či súboje sú neprehľadné vďaka menej vydarenému strihu. Celkovo si Resident Evil odo mňa zaslúži (slabšie) 4*