Kdo věří na lásku (2014)

Kvantum zaujímavých, pôsobivých, aj vtipných dialógov a Chris Evans vytiahli túto príjemnú romantickú komédiu plnú klišé vysoko nad priemer! Famózny Chris Evans potvrdil, že vie zahrať aj viac ako Marveláckeho superhrdinu, Michelle Monaghan tiež "nie je na zahodenie" a chémia medzi nimi krásne funguje (mám pocit, že pri Evansovi každá žena hrá vierohodne jeho filmovú partnerku a to nebude náhoda). Príbeh inteligentného zamilovaného spisovateľa ponúka pár maličkostí navrch, napr. Evansov dvojník s cigaretou predstavujúci jeho svedomie,... V reálnom svete sa asi nikomu nestane to, čo mladému scenáristovi, aj preto je film dobrým únikom z reality a dostal sa mi pod kožu...

Sedm statečných (2016)

Pár dní po premiére remake-u ma sklamalo vidieť tu len 65%. Návštevu kina som neabsolvoval a k snímke som sa dostal až teraz bez veľkých očakávaní. Legendárne a úspešné snímky akou je napr. Sedem statočných z roku 1960 sa ťažko remake-ujú. Po technickej stránke je film bez chýb, herecké obsadenie výborné a scenár s réžiou nemám dôvod kritizovať. Dej v prvej polovici je priamočiary, bez väčších výkyvou, ale príchodom hrdinov do mestečka Rose Creek postupne naberá obrátky a v závere to chlapci pekne roztočili. Okrem záverečnej prestrelky som si tiež užil hercov...sympatický Chris Pratt, Denzel Washington, či Ethan Hawke síce nepodali životné výkony, ale ich prítomnosť pred kamerou potešila a najviac sa mi páčila Haley Bennett, ktorá stvárnila čerstvú vdovu Emmy Cullenovú. Zážitok z filmu určite mám a 4* sú zaslúžené.

Rozkaz zabíjet (2016)

Jednoduchý, predvídateľný dej s pomalým tempom, slabou (žiadnou) gradáciou, bez prekvapení. Úvod bol slušný, prostredie v lese fajn, škoda že v ďalších 60 minútach nás už viac nečakalo... Takýto scenár by uspel v 90. rokoch. Najviac mi vadilo pravidelné prerušovanie akcie, ktoré výrazne znížilo filmový zážitok. 3* dávam za prekvapivo kvalitný audiovizuál a sympatickú slečnu Millsovú, ktorú stvárnila Vanessa Kirby.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Clint Eastwood vynikajúco zvláda svoje úlohy pred kamerou a rovnako famózne mu to ide z režisérskej stoličky. V tejto snímke vyťažil z minima maximum. Príbeh kapitána, ktorý pristál na rieke a zachránil všetkých cestujúcich by bol zaujímavý ako polhodinový dokument, ale že bude úspešný ako 90 minútový film (pričom dej je napínavý od prvej minúty až do záveru), nedúfal možno ani sám Eastwood.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Alice vs. Umbrella Corporation po štvrtý krát. Film, ktorý neprekvapí ale ani nesklame. Tempo dosť kolíše a v druhej (oddychovej) tretine sa toho veľa neudeje, záver už ako sme zvyknutý má opäť v réžii Umbrella, ktorá so všetkými nepekne vybabre...

Resident Evil: Zánik (2007)

Ani tretie pokračovanie nesklamalo, púštne prostredie je dobrou zmenou, vizuál pekný a krvy som si užil až až.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Druhé pokračovanie je už o triedu slabšie, niektoré scény ako napr. vjazd hlavnej hrdinky do kostola sú prehnané, Beltramiho hudba mi tu chýba, no napriek tomu snímka nesklamala, potešila aj pobavila a aj po desiatich rokoch je pozeratelná.

Warrior (2011)

Warrior je silná a pôsobivá športová dráma, ktorú som okamžite zaradil do mojej TOP 10. Prvý film, v ktorom som zistil, že existuje nejaký herec menom Tom Hardy... Tu sa už naozaj nedal prehliadnuť a v najbližších rokoch si už získaval stovky fanušikov, ale Hardyho životopis do tohto komentáru nepatrí. Okrem vynikajúcich hereckých výkonov (Hardy, Joel Edgerton, Nic Nolte) sa podarilo vytvoriť aj pôsobivú hudbu, strih je obstojný (aj keď pri súbojoch v klietke to trochu prepískli), kamera je slušná a režisér Gavin O'Connor dokázal dokonale spojiť športový žáner a silnú drámu. Počas súbojov v ringu či klietke tuhne krv v žilách a v scénach, kde sa riešia "rodinné vzťahy" je do plaču aj tomu najchladnejšiemu divákovu. Príbeh dvoch bratov a ich otca mi ponúkol jeden z najsilnejších filmových zážitkov (odporúčam pozrieť v pôvodnom znení, SK dabing podpriemerný).

Podfukáři 2 (2016)

Po hodinovom počúvaní tých nezmyselných žvástov som sa stále snažil pochopiť o čo tu išlo...pripadal som si ako neandrtálec, ktorý nerozumie jednoduchému príbehu, ale bojoval som ďalej a veril, že mi len ušlo niečo podstatné a nedokážem oceniť genialitu ukrytú v scenári...prešlo ďalších nudných 30 minút a ja som v obývačke začal hľadať tobogán, ktorý by ma preniesol priamo do Macau...stále nič a tak som sa aspoň snažil naučiť, ako podnos pretransformovať na kufrík len jeho otočením, no márne... takto ponížený a bezradný som sa snáď ešte nikdy necítil. Poslednú polhodinovku som už len rozmýšlal, za čo dávať hviezdičky...jednu dám za kvalitných hercov, ktorých bolo k videniu dostatok. Inak najhorší film za ostatný rok... (za prvú časť, kde bolo cítit snahu tvorcov a príbeh dokázal strhnúť, som dal 4*)

Logan: Wolverine (2017)

Jeden z najlepších filmov v rámci komiksového subžánru. Akčná dráma s R-kovým ratingom, ktorú musí vidieť aj každý nefanušik komiksového sveta. Všetky očakávania boli splnené, akurát Hugh Jackman svojím výkonom a Marco Beltrami úžasnou hudbou ponúkli ešte niečo navrh, vďaka čomu neváham dať 5*