Dating Naked (2014) (pořad)

Nie je to najhoršie, je to rýchle aj zábavné, rozhodne to nie je až taká kravina ako Hotel Paradise. Koncepčne lepšie ako nemecká verzia Adam sucht Eva, kde si kandidáti užívajú na rande hneď viacerých namiesto po jednom..

Take Home Nanny (2008) (pořad)

Jediné, čo stojí za to je samotná Emma Jenner :)

Krvavá volba (2000)

Má to gule, tu ťažko hodnotiť akciu, keďže jadrom filmu je súdny proces. Ten má však medzery a niektoré súvislosti sú nevyjasnené a divák nemá šancu vidieť zákulisie ostatných postáv. Je to dramatické a aj napínavé, herecky je to výborné. Pearce je na tieto úlohy ako stvorený a tie jeho gestá stoja za to :) 70%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Ani sa nečudujem, že tento film sotva zarobil polovicu z toho, čo stál. Opäť ďalšia invázia nejakej cudzej entity na Zem, ktorá minula svoje zdroje a ide sa pásť inam. Vizuálne dobre spracované, ale čo je to platné, keď dej je úplne mimo. Je to také japonské alebo kórejské - akčná romantika a sentimentalita. Neviem, či som počul dobre, ale niektoré časti hudby obsahujú melódiu zo známej video hry Crysis a zdá sa mi, že zrovna prológ od Hansa Zimmera a Lorneho Balfea. Tento film je príkladom toho, že iba vyšperkované VFX nestačí.

Video Games: The Movie (2014)

Dokument podľa môjho gusta. Síce tam toho dosť chýba, ale je to v celku dobre spracované. Keby ľudia radšej hrali hry ako robili zle iným, radšej byť závislý od hier ako byť kriminálnik alebo feťák. Je pravda, že v hernom svete si človek nájde veľmi dobrých priateľov, a to hlavne preto, že sú naladení na rovnakú vlnovú dĺžku a hry sú ich koníčkom. Takisto hry ako môžu ublížiť, tak naopak rozvíjajú u ľudí predstavivosť a logické myslenie. A ako povedal jeden z účinkujúcich, jemu hry zachránili život. Lebo tí, čo sú ťažko chorí a sú pripútaní na lôžko, tak hry sú ideálnym riešením a to nielen pre deti. Ale ako sa hovorí, aj dobrého veľa škodí :)

Na hraně zítřka (2014)

Je to dobré, pekné aj zábavné, sympatickí herci. Tak sa zdá, že v poslednom čase bude asi každý väčší sci-fi film s Tomom Cruisom ;) Emily Blunt bola ako vystrihnutá z akčných komiksov alebo skôr video hier v mne hesla "so sexy warrior". Dobrá akcia aj námet. Pripomína mi to kultovú sériu video hry Crysis. Keďže nejde o nič prevratné v tomto žánri, dávam 4*. ** SPOILER ** Keby si to hlavný hrdina neposral u generála a ostala by mu hodnosť, mal by to ľahšie, no hold smola :) Záver trocha nedotiahnutý, Cage mal aspoň na záver osloviť Ritu jej stredným "tajným" menom Rose, nie len svojím povestným Cruisovským úškrnom - bola by to dobrá a logická bodka.

Jiná láska (1999)

Videl som to asi pred 10 rokmi. Ťažká téma, ale dobre natočená. Lewis bola zlatá a zahrala to výborne. 5* dávam aj za excelentný slovenský dabing, v hlavnej úlohe Elena Podzámska ako Carla, jej výkon bol hodný Oscara.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Prvé časti ma nudili, tempo to nabralo až po prvých sériach. Slovenský dabing sa vydaril, úplná šupa je Roman Matisko ako Sheldon (ale aj Matiskovi trvalo dlhšie, kým našiel tú správnu polohu). Síce sa hlasovo nezhodujú asi ani s jedným hercom, ale vystihli ich charakter. Na začiatku bola Kaley Cuoco taka nemasná-neslaná, ale čím je staršia, tým dozrieva :)

Taková nenormální rodinka (2010) (seriál)

Páči sa mi to viac ako iné superhrdinské seriály, viac ako populárny seriál Hrdinovia. Sympatickí herci, dobrý dej, nenudí, celé to uzatvára šarmantná tigrica Julie Benz. Slovenský dabing to pekne oživil a prevedenie je výborné - Ivan Gogál / Michael Chiklis, Gabriela Škrabáková-Kreutz / Julie Benz, Dominika Žiaranová / Kay Panabaker, Tomáš Hallon / Jimmy Bennett, Alfréd Aczel / Romany Malco. Komickou postavou je Katie Andrews (Autumn Reeser), ktorá síce často v deji nevystupuje, ale keď už áno, tak to stojí za to - naivná, vtipná, úprimná a zlatá. Perfektne ju vystihla v slovenskom znení Jana Wagnerová. Reeser mi bola hneď nejak povedomá, ale nie zo seriálov ani filmov, ona bola jedna z kočiek z populárnej video hry Red Alert 3 ;) Škoda, že seriál nepokračoval.

Zná ji jako svý boty (2005)

Priemerná americká komédia ala romance. Akurát názvu nerozumiem, u nás sa hovorí pozná ju ako svoju dlaň a nie boty. Zato sa môžme opäť poďakovať distribútorom. Radšej mali normálne preložiť názov filmu. Vtipné je, keď sa tu Cameron hrá na mladicu :) Paradoxne tu má iba 33 rokov a vyzerá prinajmenšom na 40.