Rogue One: Star Wars Story (2016)

V rámci komentárov som sa dočítal, že tento SW film je zbytočný. Za prínos, pravdepodobne nie jediný, by som však označil to, že tento film po prvý raz zobrazuje aj členov imperiálnej armády, aspoň niektorých, za "ľudí".

Vetřelec: Covenant (2017)

Za najväčší nedostatok považujem neuveriteľnosť správania sa posádky. Ak ide 15 ľudí na 7 ročnú misiu a vezie 2.000 kolonizantov, tak by to malo byť úplná elita... Ako sa mohli len tak mihnutím oka rozhodnúť pristáť na planéte, o ktorej vedeli len to, že je obývateľná a že má podobnú gravitáciu ako Zem? Nie práve najprofesionálnejšie pôsobilo aj správanie posádky po prvom zavlečení infekcie na palubu...

Věc: Počátek (2011)

Viac chápadiel a kozmických lodí ako v pôvodnom The Thing. ...a menej napätia. Nebolo to zlé ale na atmosféru pôvodného filmu to nemá.

Donnie Darko (2001)

K tomuto filmu som sa dostal vďaka prednáške P. Konečného v mylnej domnienke, že pôjde o nejaký "klasický" horor, súdiac podľa skvelej scény v kine, keď sa Donnie cez Gretchen pozrie na králika... Film samotný však prekvapil, v dobrom zmysle slova. Donnieho mrazivý desivý pohľad je výborný. A rovnako aj hudba :)

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nebolo to zlé. Ale ako som sa už dočítal v starších recenziách, priveľmi podobné pôvodnej trilógii... supersilná zbraň, stíhací nálet na ňu, jej zničenie...konflikt otca a syna...alebo skôr syna a otca. Štvrtá hviezdička asi len za to, že je to predsa Star Wars :)

Sueñan los androides (2014)

Prvý pocit podobný ako pri 2001 Vesmírna odysea. Cítiť v tom niečo silné ale neviem povedať čo :) Kto bol človek? A kto android? ... :)

REC 3: Počátek (2012)

Po prečítaní ostatných komentárov som, v porovnaní s Rec 1 a Rec 2, veľa neočakával. Rec 3 však prekvapil. Ale pravda je, že tam chýba tá úžasná schodiskovo-izbová atmosféra. Rec 3 je v podstate love story zasadená do zombie-satanistickej scenérie. Kladne hodnotím niektoré vtipné prvky.

Rec 2 (2009)

Výborné pokračovanie výbornej jednotky. Výborná plynulá nadväznosť na jednotku. Výborný záver. Škoda len tej úplne poslednej scény, kde tvorcovia prezrádzajú azda až príliš vela. Mohli si to nechať až na pokračovanie.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Prijemné prekvapenie. Ako povedala jedna kolegyňa, ktorá Krampusa ani nevidela, film aj na pokakanie aj na pocikanie :-) Svieže striedanie hororových a komických scén.

Resident Evil: Afterlife (2010) odpad!

Tie nechutne umelé efekty pri úvodných akčných scénach boli tak odporne umelé zámerne? Ak by aj áno, hodnoteniu to nepomôže :-)