Zálesák (1966)

Film drsný jak smirkový papír, kterému navíc totální, ničím neředěný šovinismus a misogynství stříká ven i ušima. Myslím, že kdokoli v dětství ujížděl na Bílém Tesákovi a podobných věcech, musí být THE TRAP nadšen a taková Rita Tushingham je ve své roli prakticky dokonalá a třeba já bych ji za onu tisícovku bral dom všemi deseti. Protože jde o film kvalitní, mimo hlavní proud, a vznikal v době, kdy na stříbrném plátně platila úplně jiná kritéria, je hlavně ve své první půlce takřka nečitelný a díky bohu za to. Možná trochu škoda toho odfláklého DVD, co teď (06/2009) bylo k mání v trafikách. Sakra tvrdá "pohádka". Myslím, že ačkoliv to relativně dobře skončí, stejně se nakonec v tý chatce od ponorky pozabíjeli. ___ P.S. nedivím se, že je český dabing údajně "velice kvalitní", když je na plátně v podstatě 80% času 50% postav nemluvících! :-)

Hollywood, Hollywood (2002)

Na HOLLYWOOD, HOLLYWOOD jsem byl kdysi v kině (!) s holkou (!!). No, nebyla moje. Původně jsme šli na hokej a nic lepšího v kině odvedle nehráli, takže není divu, že jsem se zrovna dvakrát nebavil. Vlastně jsem mnohem raději dlubal slečně do kolínka. Erhm, no to je jedno. Prostě je to slabej film. Dlouhej a absolutně spící...

Alles Gute (2009) (seriál)

"Kdybys nebyl blbej, nestal by ses Hitlerem!" Teď si ještě na noc pustit Orlíky a můžeme jít krásně volnomyšlenkářsky složit hlavu na polštář. Tlučící se Santa s Ježíškem - slovensky komentovaní - nemají chybu.

Česká soda (1993) (seriál)

Tak trochu vidlárna, ale snesitelná. Tohle vytesat, tohle zase spláchnout do hajzlu, a tak pořád dokolečka a dokolečka, až je tomu konec. Anyway, Mečiar, ktorý neublížil a Klaus s brýlema přes celý pyšček, jóóó, to byly časy...

Natočto! (1999) (pořad) odpad!

Kreténi (a zloději nápadů) sobě. Michal David růluje vesmír, TV N@ova růluje Michalu Davidovi.

Dvanáct (2007)

Zápletka z mýdlové vody (a vody vyvařené po geniální předloze 12 ANGRY MEN s Voskovcem nebo Fondou) uvařená, ale jako celek působí 12 překvapivě depresivně a k zamyšlení, což jsem momentálně fakt nepotřeboval. Mám-li použít přirovnání toho starého židáka, co poměrně záhy přehodnotil své hlasování, možné je všechno a pokud bych já byl tou nadupanou krasavicí, pak 12 je ošklivý buran, který mě ukecal a přesvědčil. Kromto, Nikita Michalkov to má na obou pólech (konverzačka, akce) prostě v ruce. Perfektní, nevídaní, naprosto pro věc zapálení herci, někdy správně koktající, jindy zas infarktově vytočení až afektovaní. V Rusku má včechno čas, i právo. 75%

Dotek Medúzy (1978)

Chlápek, jehož mozek byl jakýmsi amatérským vrahem rozčísnut po podlaze, ne a ne rozhoupat se do pekla anebo do nebe. Zázrak? Prokletí? To spíš. ___ Slovo, který hledám je... těžkotonážní. Fakt jsem se bál - a to se prosím většina "Medúzy" odehrávala za bílého dne. Těžko to dusno popsat slovy. THREE DAYS OF A CONDOR je oproti THE MEDUSA TOUCH naivní pohádka pro nezletilce, a ačkoli je Redford bezesporu kvalitní herec, Burton zde vyloženě připomíná, že jsou "herci" a "Herci". 80% a **** nikoli z nostalgie. Najde se další sedmdesátková perla?

Kouzelná školka (1999) (pořad)

ČSFD je subjektivní server, že? No tak to povíme světu na rovinu - nesnáším to.

Mrtvý muž (1995)

Svojí černobílou vizí emočně klimbajícího Středozápadu mě Jim Jarmusch přesvědčil jen z půlky - kanibalem Lance Henriksenem, tak trochu Leonovskýma přestřelkama a mimořádně pasujícím, ačkoli dosti převyužitým ústředním hudebním motivem. Osobně mě potěšilo i obsazení toho bizarního týpka, co si střihnul roli Andyho Warhola v THE DOORS, do role umouněného topiče-pesimisty. Tedy alespoň doufám, že to byl on! :))) 60%

40 let panic (2005)

Hromada puberťáren, sprosťáren a dalších prciprciprcičkáren, spousta předvídatelnosti při stopáži delší než koňskej falus, málo zadečků, koz a frnd, a zoufale mnoho patosu na konec (SPOILER - svatba, sexík n' taneček - no fuj) vs. příjemní herci, vděčné téma a s tím souvisejících pár podařených kameňáků. Tak si vyberete. Já myslím, že Apatow poněkud přestřelil, protože na to, aby mě po dvě hodiny udržel koukat na jeho komedie, nemá ani náhodou.