Maléna (2000)

Dle mého názoru hodně špatný film. Hodně mi vadí způsob, jakým vypráví příběh. Kritizuje morálku tehdejší společnosti a objektivizaci Malény muži. A používá k tomu dospívajícího hlavního hrdinu, který sám nad Malenou masturbuje, stalkuje ji a nikdy jí nepomůže. Plus přiblížené záběry na hereččiny nohy, zadek, prsa, a prosvítající stehna pod sukní (tenhle fetiš jsem fakt nepochopila). Takže si to shrňme: kritizují sexualizaci ženy sexualizací ženy? Tak to pěkně děkuji za tuhle medvědí službu. Aby toho nebylo málo ten usmrkanec, hlavní hrdina, je fakt dost otravný a za celou dobu nic nedělá, kromě stalkingu. Na druhou stranu chápu, že tenhle film má už nějaké ty roky a možné v době svého vzniku byl i přínosný. Za to ta hvězdička. Ale příště to by to šlo natáčet z pohledu hrdinky a skutečně se snažit zobrazit její život, ne jen chvilky, kdy je v sexy prádélku, emočně na dně, lynčovaná davem nebo když ji ve svých fantaziích šoustá hlavní hrdina. Na to, že je se po ní ten film, jsme se o ní mnoho nedozvěděli, kromě povrchních informací.

Země nomádů (2020)

Proč by Oscary měly vyhrávat jen velkofilmy nabyté akcí a křiklavým humorem, odehrávající se někde ve třpytivém Hollywoodu? I příběhy lidí, na které společnost kašle, si zaslouží být vyprávěny.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Viděla jsem několik epizod, ale příliš mě to nenadchlo. Dost mi vadilo násilí. Je ho přece dost v realitě, tak proč se na něj ještě dívat v seriálu? Po další xté useknuté hlavě jsem si řekla, že mě to moc nebaví a nemám zapotřebí se dívat na další epizody.

Demi Lovato: Dancing with the Devil (2021) (seriál)

Prvních několik epizod bylo skvělých, ale poslední (asi?) dvě sklouzly do: "Jsem teď nový woke člověk a vyjde mi nové album, streamujte." Demi se zde stylizuje do zničehonic politicky aktivní hvězdy a radí, jak a kdy volit, podporuje BLM atd. Stejně jako v minulém dokumentu se snaží dát šťastný konec. Ale její život neskončil s dokumentem a mám nemilý pocit, že bude další do několika let. Jak řekl Elton John, buď berete drogy, nebo ne. Přes všechny pochybnosti doufám, že Demi znovu nespadne do drog a bude se jí dařit lépe.

Demi Lovato: Simply Complicated (2017)

Oproti Dancing with the Devil méně upřímné a trochu naivní. Demi s kamenným výrazem ve tváři je schopná mluvit o starých bolestech, ale o současnosti spíše mlčí. Každopádně doufám, že se jí bude dařit dobře.

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Souhlasím s Kev Spa. Viděla jsem dvě epizody a vůbec mě to nebavilo, maximálně jsem se pousmála. Andyho Samberga si budu radši pamatovat jako člena Lonely Island než jako součást tohohle stupidního seriálu.

Can't Get You out of My Head (2021) (seriál)

Jak bylo v průběhu dokumentu řečeno, že "člověk si vypráví svět kolem sebe a sám sebe v příbězích", tak i dokument vypráví historii skrze vybrané lidské osudy méně či více známých lidí a vyvozuje z nich obecnosti a nachází nečekané spojení, některé zavádějící. Část pojednávající o Číně se mi moc nezamlouvala, chvílemi mi připadalo, že na ni natlačili západní narativ, hlavně co se týče manželky Mao Zedonga a masakr na Náměstí nebeského klidu. Šestá epizoda pro mě hodnocení vytáhla na čtyři hvězdy, konec se Adamovi Curtisovi fakt povedl.

Kočka není pes (2017) (pořad)

Česko je psí velmoc. Každý Novák si doma pořizuje pejska, aniž by věděl, jak se o něj starat. A tak má pan Hesenský o práci až do smrti vystaráno.Jen jestli mu nerupnou z amatérských pejskařů nervy. S kočkami je to podobně, ale řeší se podstatně snáz, takže u segmentu s kočkami mě nejvíc zajímalo, co s kočkami si paní kočičí psycholožka zase obleče.

V síti (2020)

Totální hnus,ndokumentaristicky ne úplně zvládnutý, dle mého názoru. Místo to spíše působilo jako filmu o filmu. Ale jinak nemám moc co vytknout. Většinu času to táhla Tereza Těžká, ostatní holky se tam mihly jen občas. Asi nejvíc mě dostávalo pokrytectví mnoha predátorů, kterým vůbec nevadilo, že je holkám dvanáct a někteří měli tu drzost jim říkat, že internet je někdy docela nebezpečné místo. A závěrečnou konfrontaci s Ústečanem radši nekomentuju. Všichni ti čuráci moc dobře věděli, co dělají a bylo jim jedno, komu tím ubližují. Nechápu lidi, kteří hájí predátory v komentářích argumentem, že těm holkám ve skutečnosti dvanáct nebylo, a tak vlastně nic špatného neudělali. Vám připadá v pořádku, když muži posílají nevyžádané fotografie dívkám, o kterých si myslí, že je jim dvanáct? Mně to nepřipadá v pořádku, ani kdyby jim bylo dvacet. A mírné tresty, se kterými vyvázli, jsou směšné. Jak právník v dokumentu správně podotýká, vina leží i na komunikačních platformách jako Facebook, Skype a další, které vůbec neregulují svůj obsah, protože se zajímají jen o zisky z reklam a pokud nejsou vládami dotlačeni k nějaké regulaci, tak je jim jedno, co kdo na sítích sdílí. Sociální sítě nejsou jen online prostor, kde se můžeme vyjadřovat a sdílet své životy s přáteli a známými, jsou to hlavně platformy, které vydělávají firmám peníze. Tenhle dokument jasně ukazuje, že by se měly nějakým způsobem regulovat a že by rodiče i děti měli být vzděláváni o bezpečnosti na internetu. Doufám, že to nezůstane jen u dokumentu, ale společnost a vláda na něj zareagují a začnou současnou situaci řešit.