Hongkongské okamžiky (2020)

Za mě nesmírně silný dokument, který mě z dokumentů festivalu Jihlava nejvíce oslovil. Mám několik známých z Hong Kongu, takže to pro mě bylo do jisté míry osobní. Protesty, které se odehrály v roce 2019 zasáhly určitým způsobem každého obyvatele HK a nikdo k nim nezůstal lhostejný. Ačkoliv většina protestujícíchje prodemokratická, existuje mnoho názorů na to, jak by měl HK bez záštity Číny vypadat. To se povedlo dokumentu výborně zachytit. Co osoba, to jiné názory, ale ve finále se na jednom shodnou: chtějí co nejlepší budoucnost pro Hong Kong a věří v sílu a pospolitost jeho obyvatelstva.

Coronation (2020)

Působivé, ale zdlouhavé jako čínská karanténa.

Jeden říká ne (2020)

Na dokumentu zvláště oceňuju, jak se mu povedlo zachytit atmosféru čínského velkoměsta. Připomnělo mi to trasu vlakem z Tianjinu do Pekingu. Díváte se z okna a kolem vás pořád ubíhají samé paneláky a mrakodrapy v různých stádiích rozestavěnosti nebo rozkladu, až po dvaceti minutách dojede do Pekingu. Není vůbec poznat, kde jedno město začíná a kde druhé končí, všude se bourá, nebo staví, ve dne v noci.

Kočičky (2020)

Prave diky kontroverzi jsem se na film rozhodla podivat, jinak bych na nej vubec nenatrefila. Coz byl asi zamer agresivniho marketingu s plakatem polonahych jedenactiletych divenek, no povedlo se. Nekolik scen je skutecne takovych "cringe", ale do kontextu filmu to zapada. Neprimerena kritika filmu mi pripada velmi pokrytecka. Podivejte se na kazdy treti klip k pisni na YT a uvidite polonahe twerkujici zeny. A stejny obrazek vidi i nevinne jedenactilete divky a mysli si, ze je to spravne, tohle musite delat, abyste byly oblibene a slavne, vsechny celebrity se tak chovaji. Spousta deti nema nikoho, kdo by jim rekl, ze se myli. Ano, tyto divky jsou vysledek spolecnosti, ve ktere zijeme. Driv nez filmu hodite odpad, zkuste se na nej podivat a zamyslet se, neni tak cernobily, jak ho vykreslily titulky clanku kricici o pozornost.

Island Nation (2020) (seriál)

Hodnotím na základě zhlédnutí první epizody. Určitě je důležité znát historii Taiwanu, jinak nebudete rozumět tomu, co se na obrazovce děje (stejně jako já :D). Herci hrají slušně, ale děj první epizody byl dost zhuštěný, těžko se v něm orientovalo a příliš mě nebavil. Zápletka s novinářkou skoro jako by vypadla z House of Cards.

Miluji tě k smrti (1990)

Nekoukatelná ptákovina, zasmála jsem se možná tak jednou. Postavy jsou mi nesympatické a rozhodně se s nikým ztotožnit nemůžu.

Hunnamjeongeum (2018) (seriál)

Dost slabý průměr.Postavy jsou neskutečně otravné (dokonce i na k-drama standardy) a těžko se s nimi můžete ztotožnit nebo jim třeba i fandit, děj není ani trochu inovativní nebo nedejbože vtipný. Počáteční zápletka se seznamovací agenturou je dobrá a dala by se z ní vytěžit spousta vtipných situací, ale bohužel se od ní rychle upouští a místo toho se vše plně soustředí na hlavní dva páry, které v průběhu pár epizod předvedou, jak se to přesně ve vztahu dělat nemá.

Oba fensu (2016)

Pomalejší tempo filmu mi vyhovovalo. Práce s kamerou byla dobrá, některé záběry byly přímo kouzelné. Hodně se mi líbilo, že film nebyl přehnaně romantický a přeslazený, na rozdíl od amerických romantických filmů.

Ztraceno v překladu (2003)

Předtím mi film přišel o ničem, ale po půlroce v Číně se na něj dívám jinak. V cizím kulturně tolik odlišném světě potřebujete člověka, který s vámi bude sdílet samotu.

Bezva ženská na krku (2016)

Musím říct, že jsem byla velmi příjemně překvapená. Hodně vtipů ve filmu fungovalo, výkon herců byl uspokojivý, zápletka fungovala (až na to, že mi pořád není jasné, proč Božíček předstíral před svým synem, že je mrtvý). Dobře jsem se bavila. Rozhodně se jedná o jednu z lepších komedií z posledních let.