Život v akvárku (2014)

Dovolím si tvrdit, že Život v akvárku není tak hluboký a uvěřitelný, aby obstál v současné konkurenci. Z našich filmů mě napadly Poupata a ze zahraničních mistrovský Leviatan. A jak by shrnula Jolanda: "Ze sraček můžete vytáhnout se".

Kingsman: Tajná služba (2014)

Docela jsem se bavil, humor byl místy dobrý, místy trapný. Nebo předvídatelný. Nebo oboje. Vaughn je trochu Jacksonovsky nekorektní, ale pořád tomu něco chybí. Po technické stránce není co kritizovat, alespoň po prvním zhlédnutí.

Interview (2014)

Nebyl to pro mě vyloženě nudný film, ale na druhou stranu jsem se ani jednou nezasmál. Kdybych byl zas teenager, tak se tomu fekálnímu humoru možná směju ještě teď. Film je dobře udělaný po technické stránce a má i jakési poselství.

Ren zhe wu di (1982)

Scénář musel být napsán s cílem, aby nic nemělo logiku a vůbec aby se postavy chovaly idiotsky. Naštěstí to v tomto případě moc nevadí a celý film je zábavný, i v rovině guilty pleasure. Zvukový design je tak omezený, že si toho všimne i laik. Scénografie také místy krapet pokulhává. Faktor zábavy nicméně způsobil nadprůměrné hodnocení i přes zmíněné nedostatky.

Zimní příběh (2014)

Škoda, že k filmu nedali upozornění, že mimo tupých třináctek by se na něj neměl nikdo dívat. Ano, technicky dobře natočený, ale takto samoúčelný doják si zaslouží snad jen výsměch.

Dva roky u moře (2011)

Můj kamarád na projekci usnul na 10 minut a když se vzbudil, stále byl na plátně ten samý záběr. Zatímco většina diváků odešla z kina, já to vydržel. Nemůžu říci, že by na filmu nebylo nic dobrého a zajímavého, například mnohé záběry jsou kompozičně velmi vydařené, ale obrazově zvuková forma a neskutečně roztahané záběry prověří nervy nejednoho filmového nadšence.

Leviatan (2014)

Toto se velmi blíží mé představě o absolutní filmařině.

Hrátky s peklem (2013)

Obecně mám japonské uchylné filmy velmi rád. Zde je děj roztahaný, nemá logiku a té "krvavé lázně" jsem si moc neužil - chyběly nápady. Celý film je příliš prvoplánový. Zdlouhavé přípravy na konečný masakr mě neskutečně nudily.

Šutry v kapsách (2014)

Obsahově velmi cenný film, nicméně u animovaných filmů jsem náročný na formu. Vizuální stránka je stylizovaná, ale snad příliš jednoduchá. Myslím, že voiceover měla nahrát profesionálka - Signe je netrénovaná a zbytečně afektovaná. Film stojí za zhlédnutí i tak.