• Krátkometrážní

Na konci září (2015) (amatérský film)

Ze začátku to bylo hodně zajímavé. Historické momenty, jako jsou mobilizace, hlídání pohraničí a nakonec jeho opuštění, se musí pochválit, protože byly výborně autenticky natočeny. Jenže dojdeme k roku 1945 a od týhle doby to začíná být nuda. Úplně by stačilo, kdyby film skončil tím rokem 1945, protože zbytek příběhu byl o ničem. Jen nuda, nuda, nuda a zase nuda. Potom už jsem se jen modlil, aby ten film už skončil. Vizuálně to vypadalo dost dobře, ale pokulhávalo to vůči ostatním filmům, které byly na CinemaOpen. Kdyby film byl ukončen v roce 1945, tak bych dal 4 nebo i klidně 5 hvězd. Vzhledem k tomu, že jsem se z těch 80min cca 40 min nudil a zbytek příběhu byl o ničem, dávám 3 hvězdy.

Vrať se do hrobu! (1989)

Podle mě taková průměrná komedie. Není to špatné, ale ani zase nějak dobré. Nejleší hláška byla rozhodně:"A jak se máte pane doktore? Normálně. A jak normálně? No jednou nahoře a jednou dole. A kde dole? V prdeli paní Kolovecká." xD xD xD

Pingu (1990) (seriál)

Pohádka mého dětství. Lepší je asi jen Krtek. :-D

Salon Irena (2015) (studentský film) odpad!

Prostě vše při stejném, co od tohoto režiséra očekávat. ODPAD! Scénář zase úplně o h*vně, nic tam nedává smysl. Kadeřnice pořád: "To bude dobré, ono to potom ztmavne". Babka zase: " To bude moc světlé". Pointa? ONO JE TO SVĚTLÉ. Když tenhle "režisér" natáčel dříve filmy, tak jsem si myslel, že si akorát ze sebe dělá srandu. Ale ON SE DOSTAL NA FAMU?! Jak to dokázal?! Ani se nedivím, že česká kinematografie klesá, když budoucnost je v těchto lidech. Kdokoliv by tady třeba natočil, jak s*re na záchodě, tak by to bylo záživnější a lepší než tohle. Chce se mi BLEJT!

Úchylák na Fejsbuku (2011)

Jako nemůžu to moc porovnávat s ostatními amatérskými filny. Tohle spíš jen bylo video, které mělo za úkol upozornit náctileté, co může způsobit facebook. A předat tuhle informaci videem se povedlo. Záběry celkem pěkné, někdy se objevila nějaká chyba. Třeba stativ v záběru, ale nízko hodnotím, protože by to bylo nefér vůči ostatním amatérským filmům, které jsou na lepší úrovni. Tohle je spíš video záznam.

Nezaměstnaný (2011) (amatérský film)

Tohle je luxus :-D Nejlepší scénka: "Sundej tu kurvu!" Pohled na obraz, pohled zpátky, pohled na obraz, pohled zpátky a sundá Husáka. :-D

Dva v jednom (2013) (amatérský film) odpad!

Úplně o ničem. Ztráta času.

Hanebný pancharti (2009)

Hned po vyhlazení rodiny Dreyfusových mi naskákala husí kůže a nemohl jsem dál od filmu odtrhnout oči. Tahle scéna hned po začátku připoutá diváka k sedadlu díky své luxusní autentičnosti. Tradičně se v Tarantinových filmech proplétá několik příběhů a tady to opět nemělo chybu. Nechybí ani humor, který k celému upoutávajícímu válečnému dramatu dodává šmrnc. Vojáci se připravují na výsadek do Francie, najednou střih a Hitlerovo "Nein, nein, nein, nein...". Krásný a vtipný přechod do dalšího příběhu, který na chvíli mile uvolní diváka od nepřetržitého napětí. Nebo na konci Aldova italština. Tři muži, kteří neovládají italštinu a poslední z nich ji nezná vůbec. Nakonec vše zabije "Dominick Decocco. Ještě jednou. Dominick Decocco. Výborně, výborně". No u tohohle se nedá nezasmát. Konec končí překvapivě. I když je příběh smyšlený nebo je založen na střípkách pravdivých událostí, tak každý čeká, že Hitler přežije. Jinak by to bylo rozporující s historií. Ale Tarantino dokázal překvapit diváka i koncem. Člověk se pak jen zamyslí, že by to byl zajímavý příběh, kdyby byl pravdivý a je mu jedno, že je to v podstatě "sci-fi". Za mě rozhodně nejlepší film, co jsem kdy viděl. Kdybych mohl dát víc jak 5 hvězd, tak neotálím. Výborné válečné drama s komickými prvky, které mě donutilo nad příběhem znovu a znovu přemýšlet.

Pomsta (2016) (amatérský film)

Pár amatérských a studentských filmů jsem viděl, ale tenhle byl zdaleka nejpovedenější, protože ty ostatní měli scénáře o ničem. Tenhle příběh byl zajímavý. Škoda, že jen bylo hned ze začátku jasné, kdo jde po Nikolasově rodině a tím pádem ta zápletka nebyla upoutávající. Ale to omlouvá délka filmu, protože ve 45 minutách se nedá vytvořit tak členitý příběh. Co se musí obrovsky pochválit, tak to jsou výkony herců. Hlavně se mi líbila malá herečka, která hrála opravdu věrohodně. Co akorát film trochu kazilo, tak to byly chyby střihače a chyby ve zvuku. Sice pěkné záběry z dronu, ale neuvěřitelné škubance. Střihač asi moc neznal pojem snímová frekvence, tak je jasné, že asi dron dohromady s kamerou nebudou to pravé ořechové. No a při monolozích Nikolase kazil dojem hlas, který hrál jen z jednoho reproduktoru. Ale u studentského fimu jsou to jen maličkosti, a tak hodnotím 4 hvězdami.