Con Air (1997)

Pěkný akční film s hvězdným hereckým obsazením, v čele se správným dlouhovlasým Cagem :-) a výborným Johnem Malkovichem, který ztvárnil roli inteligentního zločince Cyruse Viruse naprosto dokonale. Za zmínku stojí i čestný John Cusack a masový vrah v podání Stevea Buscemiho, který zde má snad nejpůsobivější roli.

Skála (1996)

Tento akčňák je absolutní bomba!! Spousta akce, efektů, zajímavý scénář, pěkné výkony herců a nesmím opomenout ani "záporného hrdinu" (Eda Harrise), kterému jsem celou dobu fandil víc než těm hodným strážcům zákona :-). K tomu všemu nádherná akční hudba od Hanse Zimmera, senzační režie Michaela Baye ... a výsledkem je jeden z nejlepších akčních filmů všech dob!

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Tak toto je ovšem síla. Neříkám, že tento film nemá žádnou uměleckou hodnotu, možná má, ale mně to spíš připadá jako směska nechutností a úchyláren zabalená do rádoby hlubokomyslného roucha. Toť můj názor.

Snowboarďáci (2004)

Příjemná česká komedie, která pobaví a pohladí po duši. Film sice nese označení "teenagerovská komedie," přesto je natočen tak, že může zaujmout všechny věkové kategorie. Na závěr musím pochválit výkony mladých herců a zejména Jiřího Mádla, který zahrál svoji roli fantasticky i přesto, že stál poprvé před kamerou. 70%

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Film, ze kterého čiší jen komerce, nic jiného. Bojové scény jsou sice na velmi dobré úrovni, ovšem tím klady filmu končí. Scénář je špatný, herecké výkony ještě horší a atmosféra nulová. Nejsou zde prakticky žádné krvavé scény a tudíž je AvP přístupný i dětem (jak jinak než za účelem ještě většího zisku). Pro mě jako pro fanouška Alienů a Predátorů je AvP zatím největším filmovým zklamáním roku.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Jeunetovo pojetí Vetřelce mně docela sedlo, krom toho je zde nemalé množství nezapomenutelných momentů a vtipných hlášek, vizuální zpracování je taktéž na skvělé úrovni. Pokulhává však scénář (upřímně řečeno navázat na konec 3. dílu nemohlo být lehké) a herecké výkony mi přijdou trochu vlažné. A onen vetřelčí mutant? Radši bez komentáře...

Vetřelec ³ (1992)

Napoprvé jsem z třetího Vetřelce příliš odvázaný nebyl, ale po každém novém zhlédnutí se mi líbí víc a víc. Proč je ale Vetřelec 3 mnohými (imho neoprávněně) odsuzovaný? Zřejmě proto, že není tak dobře stravitelný, jako byly předchozí díly, adrenalinovou akci a pravou hororovou atmosféru zde vystřídal mohutně depresivní nádech a existencionální podtext. Z toho vyplývá, že spousta lidí tento díl zavrhne hned po prvním zhlédnutí, jelikož tito diváci původně očekávali něco jiného, než čeho se nakonec dočkali. Chce to ale trpělivost, dostat se pod povrch a vychutnat si zajímavý děj, který je podpořený dokonalou režií a působivou hudbou.

Vetřelci (1986)

James Cameron pojal své Vetřelce mnohem akčněji než Ridley Scott. Film tak získal nový rozměr a troufám si tvrdit, že právě tento díl považují mnozí fanoušci za nejzdařilejší z celé série. Akce střídá akci, o napětí, parádní zbraně a nezapomenutelné hlášky mariňáků zde rovněž není nouze.

Vetřelec (1979)

Naprostá klasika. Dechberoucí hororová atmosféra a parádní vizuální zpracování. Film, který si právem zaslouží označení "kultovní snímek."