Dračí srdce (1996)

Svěží, vtipné, dojemné. Moc jsem od tohoto filmu neočekával a byl jsem velice příjemně překvapen.

Godzilla (1998)

Pamatuji se na mohutnou reklamní kampaň ohledně tohoto filmu. Po jeho zkouknutí musím říct, že se jedná o slušnou blbost postavenou jen na demolici města obrovskou obludou a na chvílích hrozné nudy.

Patriot (2000)

Na Statečné srdce či Gladiátora tento film zdaleka nemá, ale i tak jde o solidní podívanou plnou pěkných, místy řádně naturalistických bojových scén za podpory amerického patriotismu.

Vracenky (1990)

Velice kvalitní a působivý český snímek o nesmyslnosti komunismu. Film je sice černobílý, ale to mu právě vkládá autenticitu 50. let. Zajímalo by mě, proč tento film nedávají častěji v televizi, naposledy jsem ho viděl někdy před 4 roky (podle archivu ČT konkrétně 16. 11. 2000), od té jsem nezaregistroval, že by Vracenky někde vysílali.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pulp Fiction je bezesporu skvělým filmem, ale já osobně se distancuji od davové hysterie, která tento snímek provází. Dalo by se říci, že PF nemá chybu, vše je dokonale "cool" (herci, scénář, dialogy, hudba...), Tarantinova láska k filmům je patrná z takřka každého záběru (což zejména oceňuji), s čímž souvisí i odkazy na jiná filmová díla. Přesto mi PF v jádru přijde jaksi prázdné, což by dle mých představ nemělo být u filmů, které bývají označovány jako jedny z nejlepších všech dob.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Tato sci-fi klasika vás buďto unudí k smrti, nebo přivodí jeden z nejkrásnějších filmových zážitků (můj případ). Přes všechnu relativní zdlouhavost a stáří má tento film úžasnou atmosféru, je výborně vizuálně zpracován, o výtečné Straussově hudbě a celkovém poselství snímku ani nemluvě. Vesmírné putování tak působí takřka poetickým dojmem, což u tohoto žánru (bohužel) nebývá příliš zvykem.

Klub rváčů (1999)

Klasická Finscherovka. Velice ujetý, ale originální příběh, hustá atmosféra, parádní bitky a skvělé duo Norton/Pitt. Na tento film do smrti nezapomenete.

Mizerové II (2003) odpad!

Je mi velkou záhadou, jak tento Michael Bay mohl natočit Skálu, film, který považuji za jeden z nejlepších akčňáků všech dob. Kde je ta úžasná, elegantní, přitom nesmírně adrenalinová akce od začátku do konce? Kde je ta parádní atmosféra, která diváka vtáhne do děje a nepustí? Jedno je jisté - v Mizerech 2 je vše otočené o 180 stupňů. Lépe řečeno, je to jeden z největších akčních shitů, které svět spatřil. Ale postupně. Scénář je tak příšerný, že by lepší napsalo i desetileté děcko, hlavní hrdinové totálně nesympatičtí, tedy žádní borci, jakými byli hlavní hrdinové z již zmiňované Skály, se kterým se člověk parádně sžil. Dále je zde přehnaně mnoho násilí, které absolutně postrádá smysl, a jestli má vyznít vtipně, tak je to spíš totální TRAPNOST. Za nejhorší považuji na Mizerech 2 fakt, že je to hrozně nudný film, což je u akčního filmu snad ještě horší, než chybějící humor u komedie. Vlastně - ona to má být komedie také! Ovšem trapné hlášky a samoúčelná brutalita mi teda příliš vtipně nezní. Závěrem musím říct, že proti M. Bayovi nic nemám, například jeho dost odsuzované filmy Armageddon a Pearl Harbor mi přijdou jako docela správné oddychovky, ovšem tento film je hrozný i přesto, že jsem ho zkoušel brát s nadhledem. U prvního dílu jsem přimhouřil oko, řekl jsem si "No, je to Bayův první film, tak co?" U dvojky už to ale udělat nemůžu.

Esmeralda (1997) (seriál)

Skoro až kultovní telenovela :-)

Vesnice (2004)

Na tento film jsem se díky rozporuplným reakcím docela těšil. Po jeho zhlédnutí bohužel musím dát zapravdu těm, kterým se tento film absolutně nelíbil. U hororu nevyžaduji nutně kdovíjak silný příběh či hektolitry krve, ale měl by mít alespoň mrazivou atmosféru a napětí. Nic z toho ovšem Vesnice nemá. Nepamatuji si na žádný film, u kterého bych se tak PŘÍŠERNĚ nudil. Od odpadu Vesnici zachraňuje pouze kamera, která je vcelku dobrá. Shyamalana jako režiséra uznávám, ale tento snímek se mu opravdu nepovedl.