Něco jako láska (2005)

Neurazí, nedojme, čistý průměr se všemi provařenými klišé, všude se opakujícími scénami a se špetkou humoru. Ashton Kutcher a Amanda Peet jsou ale hezký a sympatický pár, takže se jim průměrnost odpouští.

Pavučina snů (2003)

Literární předlohu jsem nečetl, nemohu tedy srovnávat, nikterak se však nedivím těm, již jí byli nadšeni a dostavilo se klasické zklámání s filmovou adaptací. Stephen King se obvykle dosti těžko převádí na plátno, byť bychom adaptací mohli napočítat hodně. Po Homelandu mám čím dál raději Damiana Lewise, jenž Pavučinu snů herecky táhne, ostatní slavní herci odváději taktéž slušný standard. Věřím, že kniha byla po obsahové stránce propracovanější a srozumitelnější, občas jsem se ve filmu ztrácel v ději a působilo to na mě zejména v druhé půli zmateně. Atmosféra prvních třiceti minut je vybudována velmi slušne, naopak posledních třicet minut je dost zvláštních. Celkový dojem mírně rozpačitý, a proto průměrné hodnocení.

Ceny Thálie 2012 (2013) (pořad)

Letošní udílení divadelních cen mě tak nezaujalo, asi to bude tím, že jsem celou dobu čekal, až můj oblíbenec a filmový i divadelní rekordman Ivan Trojan přidá další trofej do své sbírky. Nestalo se, byť Richarda Krajča i Divadlo Ungelt velmi respektuji. Celkový dojem však přece jen zůstává rozpolcený.

Ó, jak jsi krásný (2005)

Příjemná, oddechová komedie, jež neudělá průtrž do francouzské kinematografie, ale nabídne Michela Blanca v roli, v níž bych jej kupříkladu já vůbec nečekal.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Ačkoli se to v Okresním přeboru hemží řadou mých oblíbených herců z nejrůznějších divadel, tak jsem nějak nepropadl jeho kouzlu a nevím, v čem tkví ta všude proklamovaná úžasnost. Rozhodně to není špatný film, ale čekal jsem více. Jen se sám sebe ptám, zda byl dobrý nápad kupovat si film i seriál na dvd.

Patnáctka z Paříže (2008)

Nemyslím si, že by to byla tak špatná komedie, že by si musela vysloužit kolem 40 procent. Samozřejmě je to celé ustřelené, pár vtipů se nepovedlo, ale mě Auteuil zkrátka baví, je to pro mě bezkonkurenční nejlepší francouzský herec, který umí rozesmát. Navíc mu zde pomáhají další výborní komici Abelanski, Damiens, Berléand a Chabat. Rozhodně to není propadák, poměrně dobrá zábava na nedělní odpoledne.

Červená Karkulka (2011)

Je to tedy hodně vzdálená variace na známou pohádku, i když to bylo nejspíš předem deklarováno. Nejznámější rozmluva Karkulky s babičkou ve filmu pak působí dosti úsměvně. Myslím si, že atmosféru se podařilo poměrně dobře vybudovat, na větší TV a v kině se na to určitě pěkně dívá, příběh tedy trošku postrádá trošku větší švih a napětí a místy se točí v kruhu. Rozuzlení mě překvapilo, dalo se na to dívat, takže tři hvězdičky mi připadají adekvátní.

Jonesovi (2009)

Nebylo to úplně špatné, tohle téma jsem zpracované ještě neviděl. Žánrově bych to řadil spíše k dramatu, než ke komedii, protože úsměvných momentů tam bylo opravdu málo. A jak konstatoval můj taťka, na Davida Duchovneho a Demi Moore se dobře dívá, Amber Heard jakbysmet, takže jako sobotní večerní film, proč ne?

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Patrně jedna ze slabších Sandlerových komedií, řekl bych, že patřící k těm hraničích s bizarnostmi a absurdnostmi všeho druhu. Přitom má velmi silné obsazení. Rovněž mě celou stopáž iritoval Sandlerův výraz. Kolikrát jsem litoval, že mi tahle jeho starší komedie neustále unikala, ale nebyl důvod, stejně jako na Vodonoše, rychle zapomenu. Zato Machři, Kurs sebeovládání nebo Klik jsou nezapomenutelní, a proto Sandler nadále zůstává v mojí desítce oblíbených herců.

Camelot (2011) (seriál)

Již od malička mě přitahuje legenda o králi Artušovi, Excalibru, bájném hradu Camelotu, Morganě a svatém grálu, takže jsem byl nadšený, když jsem zjistil, že se chystá seriál, který by mohl mít několik sérií a popsat legendu od začátku do konce. Bohužel v tomto případě se to příliš nepovedlo, mnohé díly byly příliš roztáhané, částečně nudné a celá první série se vlastně točila v kruhu, chtělo to víc napětí, akce, dynamičnosti postav. Nedivím se tak, že druhá série ohlášena nebyla a některé postavy tak ani neměly možnost se objevit. Velká škoda, třeba se někomu časem podaří tuto látku uchopit lépe.