Cestující (2008)

Bohužel, tyhle pointy se už vyčerpaly dávno, předávno. Takže nemohou zachraňovat příšerně nudný a rozplizlý film. Anne Hathaway má na kontě mnohem lepší role, Patrick Wilson jakbysmet.

I Love You Phillip Morris (2009)

Vynikající Jim Carrey táhne tenhle svižný snímek, který se tabákovému průmyslu obloukem vyhýbá :-)

Milý Johne (2010)

Netradiční a neotřelá romance ozvláštněná vztahem syna k autistickému otci a propracovaným scénářem, v němž se scénarista zvláště v poslední půlhodině doslova vyřádit a nechá diváka hádat, jak to vlastně celé dopadne. A není to v žádném případě trapně americké finále.

Sanatorium (2004)

Příšerná a úděsná zhovadilost, začínám kroutit hlavou nad oblíbenkyní Virginie Ledoyen, to už je podruhé, co kývla na účast v tak špatném hororu. Leknul jsem se jednou, zasmál možná taky jednou, ale hlavně jsem se celou dobu nudil, až jsem usínal. A to jsem Sanatorium sháněl řadu měsíců a těšil se na něj navzdory místnímu špatnému hodnocení. Nyní již rozumím. Sanatorium oplývá ucházející atmosférou, ale hodinu se nic neděje, a když se člověk připravuje aspoň na nějaké napínavé a strhující finále, unudí konec ještě víc, než předcházející děj. Navíc se zde vyskytuje řada styčných bodů se Sirotčincem. Nebudu dumat nad tím, kdo od koho kopíroval, ale na horory z prostředí sirotčinců, sanatorií a nemocnic mám na dlouhou dobu utrum.

Vyšší princip (1960)

Silný příběh, postupně gradující a spějící k silnému závěru. Ruší mě však trochu postava Františka Smolíka, nevím, zda se mám přiklonit k tomu, že byla zahrána bezvadně či stupidně. Jana Brejchová prolévá až příliš slz, výborný je především Ivan Mistrík a Radoslav Lukavský. Václav Lohniský je odpuzující nejen jako smrtka, ale i jako učitel němčiny.

Triangle (2009)

Neotřelý a překvapivě přitažlivý horor. Metodu Od začátku do konce a od konce do začátku neshledávám rušivou, jen vyděšený výraz Melissy George nemusím vidět déle než devadesát minut :-)

Bronson (2008)

Musel vůbec vzniknout film o takovém magorovi totálně vylízaném? Myslím, že nemusel, přesto aspoň pozoruhodný výkon hlavního představitele a dobrá hudba, respektive Pet shop boys a taneční scéna z psychiatrické léčebny. Ta strčí do kapsy celý zbytek filmu.

Ženy v pokušení (2010)

Nevyzdvihoval bych výkon Elišky Balzerové nad všechny ostatní, ačkoli ji mám rád a jako herečky si jí nesmírně vážím, avšak domnívám se, že Lenka Vlasáková a Veronika Kubařová svoje role taky zvládnuly. Vojtěch Dyk a Martin Pechlát mužskou část nezostudili. Svěží komedie, o dvě třídy lepší než loňský hit Líbáš jako bůh.

Legendy z Dogtownu (2005)

Co mě nejvíc překvapilo - že tento film natočila žena. Co mě nejvíc nepřekvapilo - výborný herecký výkon Heatha Ledgera. Po půlhodině jsem uvažoval, že to vypnu, nesnáším, když se z flakáčů, kteří se chovají jako primitivové dělají legendy. Postupně si mě však film získal a konec mě i dojal. Hudba na jedničku.

Garden Party (2008)

Zvláštní film bez děje, který se snad nesnaží o žádnou výpověď, anebo že by kritika pornoprůmyslu či nářky nad sháněním slušného bydlení?