Mělčiny (2016)

Nemám rád filmy s jedním hercem, resp. téměř celou stopáž s jedním hercem. V tomto případě jsem se ale vůbec nenudil. Přiznávám, že je poměrně jednoduché sledovat Blake Lively v plavkách a neoprenu, i když má jednu nohu stiženu gangrénou, nicméně sám jsem překvapen, že se mi Mělčiny docela dost líbily. Vizuálně působivě, přiměřeně napínavé a s nízkou dávkou nereálnosti. Věřím, že v kině to mohl být ještě silnější zážitek.

Místa (2014)

Ze začátku se mi Místa hodně líbíla, ale měl jsem pocit, že není úplně jasné, kam a proč směřují, což se bohužel zvláště v poslední půlhodině beze zbytku naplnilo. Je to škoda, protože atmosféra, hudba a (budu se zase opakovat) vynikající Jan Cina, potvrzují obrovský potenciál. Možná kdyby tvůrci film na nějaký rok, dva nechali uzrát, a pak se k námětu vrátili s čistou hlavou, mohl vzniknout značně přepracovaný, ale něco sdělující film. Takhle zůstává v divákovi zmatenost, rozpolcenost a velký otazník v hlavě - co jsem to vlastně viděl a o čem ten film vůbec byl?!

Yesterday (2019)

Nápad geniální s neskonalým potenciálem, ale řekl bych, že byl až tragicky nevyužit a nenaplněn. Film o písničkách Beatles a přitom celou jednu písničku uslyšíme až u závěrečných titulků. Hlavní hrdina se na roli vysloveně nehodí, anebo hodí, avšak nezaujal. Lily James se svým půvabem ve své roli také dost ztrácí, všemi milovaný a opěvovaný Ed Sheeran mě iritoval celou dobu a ostatní jsou nevýrazní až zapomenutelní. Od Dannyho Boyla bych čekal mnohem, mnohem více. Nejzajímavější je možná zamyšlení nad tím, co by pro Johna Lennona bylo lepší, jestli se to tak dá nazvat.

Ženy v běhu (2019)

Ačkoli to bylo nesmírně předvídatelné a značně klišoidní, celkově ve mně film zanechal spíše pozitivní dojmy. Nebyl trapný, překombinovaný ani nechutný. Na druhou stranu, po patnácti minutách bylo jasné, jak to u všech tří sester dopadne, a Ženy v běhu tak nic originálního ani nového nepřinesly, ničím nepřekvapily. To, že je Kubařová atraktivní a éterická, Boková sexy s nakřáplým hlasem a Hofmann zahraje všechno, všichni víme. Na režijní debut slušný výkon.

Bajo la Rosa (2017)

Vynikající psychothriller, u nějž mi několikrát nebylo fyzicky úplně nejlépe. Každý rodič by ale pro záchranu svého dítěte udělal cokoli na světě, takže je počínání hlavních aktérů lidsky naprosto pochopitelné. Závěrečné vyústění by mohlo být přece jen trošku rafinovanější nebo sofistikovanější, avšak to je moje jediná připomínka.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Neděle, mám svátek, na co jiného bych měl jít se svojí milovanou holkou do kina než na nový film Woodyho Allena, jehož nasazení do distribuce zbrzdila aféra, jež se dotkla spousty umělců v USA? Woody Allen zůstane navždy mým nejoblíbenějším režisérem i scénaristou a pokud by tohle měl být jeho poslední počin, je to víc než důstojné rozloučení s neskonale dlouhou kariérou. Melancholicko-romantický klasický Woodyho koktejl inteligentního humoru, série hlášek, u nichž je vyžadován poměrně slušný faktografický přehled jeho diváků a fanoušků, skvělé hudby, kamery, nezaměnitelné atmosféry jeho milovaného města a co nelze opomenout - výborných výkonů fyzicky atraktivní mladší herecké generace. Chalamet a Fanning se výtečně doplňují a mě osobně velmi mile překvapil spíše akční Liev Schreiber. A lámal jsem si hlavu nad tím, jakou roli přiřkne Woody Kelly Rohrbach, hm, hm, hm, no jasně, mohlo mě to napadnout :-)

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Dialogy Hobbse a Shawa mě vysloveně bavily, především utkví v myslí ta v letadle, kterou ještě vyšperkoval trapný letištní policista. Idris Elba jako sci-fi padouch splnil svá očekávání a Vanessa Kirby do týmu zapadla perfektně. Možná to zbytečné protahování ve stylu amerického hraní si na rodinu a protahování na Samoa si mohli tvůrci odpustit, ale i tak jim to prominu, protože Rychle a zběsile splnilo svůj tradiční cíl - zapomenout na realitu, odreagovat se, pobavit se.

Krvavá nevěsta (2019)

Parádní hororově komediální zábavná lahůdka, která se může pyšnit velmi dobře napsaným scénářem s vtipnou pointou. A hlavně film celou dobu šlape tak, jak má a zbytečně nenudí a nic neprotahuje. Takhle má vypadat moderní hororová variace s komediálními prvky na téma hra kočky s myší.

Noční můry z temnot (2019)

Slušná atmosféra, pár dobrých lekaček, ale ten otřepaný příběh?! Ajajajaj, vždyť tohle jsme viděli už milionkrát všude možně. Škoda, spojení Norska a Guillerma del Tora mohla přinést nějakou invenci a originalitu ve scénáři.

John Wick 3 (2019)

8. Filmový víkend ČSFD, Boskovice, 9. srpna 2019. Završení trilogie, přestože můžeme očekávat další pokračování. John Wick s Hale Berry, třemi psy a podporou běloruských Romů v čele s Anjelicou Huston nabízí tradičně vynikající vizuální podívanou, dokonalou choreografii bojových scén a nasraného Keanu Reevese. Z mého pohledu ale nebyla překonána dvojka a nepřetržitá akční smršť, ve trojce jsem nalezl hluchá a zbytečná místa. Přesto v letním kině na tradiční ČSFD akci moc pěkný zážitek.