Červený drak (1986) odpad!

Jak zrovna Michael Mann kterej má na svým kontě pár legendárních zářezů dokázal natočit takovou sračku kort s tak excelentní předlohou je fakt velká záhada 20. století a hlava mi to nebere. Tak jak o novější verzi s Edem a Tondou lze říct že je nadčasová tak tohle je naprosto pravý opak. Totálně poplatné době jak vizuál tak audio. Herecké výkony brutálně toporné a chvílemi to připomínalo afektované výkony ve starých telenovelách...brrr. Paradox je jak jsem se na to po přečtení knížky těšil ale teď než abych to viděl znovu radši bych si do očí vložil ty rozflákaný zrcadla. Lze s klidným svědomím říct že předlohy se to vesměs drží i když hrozně šmahem ale konec ulitej a totálně vycucanej z prstu jak kdyby to muselo bejt honem honem hotový. Na to že to mělo rozpočet 15MEGA tak to naopak působí jako děsně levnej projekt. Jedna věc mě ale potěšila - jednoho poldu si tu zahrál Frankie Faison kterej hraje ošetřovatele  ve všem dalším s Hannibalem takže technicky hrál v nejvíc filmech z tohohle universa.

Sound of Freedom (2023)

Na 4x dokoukával jsem to na 4x - tak masakrózní tempo to mělo že jsem chvílema myslel že se v čase spíš vracím... Na to že to má přes 2 hoďky se tam nestane naprosto nic nepředvídatelnýho - asi jako když v putyce říkáte historku a zrovna nemáte formu a posluchač vám na konci řekne jen "jo aha..." Tak přesně tenhle pocit zůstal ve mě. Jednoduše je to nudný a naprosto to nemá schopnost vtáhnout a korunu tomu nasazuje nevídaným nebo spíš neslýchaným způsobem naprosto nevkusná hudba která pocit eutanázie jen prohlubuje. Naprosto se nehodí do situací a podněcuje úplně jiné emoce než by měla vzhledem k tomu co se děje na plátně. Ó jak jsem byl na konci překvapen když jsem zjistil že to je podle skutečnosti a ten frajer co nekompromisně zachraňuje děcka z náručí peďáků fakt existuje a dokázal toho nemálo. Buď to tedy musel mít neskutečně snadný vzhledem k tomu že se ve filmu v podstatě nic neděje nebo (a to je pravděpodobnější) je stvořitel filmu jelito...

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Pěkné pěkné pěkné. Moc fajn adaptace která pěkně odsejpá a dlouho tu chyběla. Od dob kdy mě jako malýho kluka drtil Michael York ve verzi z roku 73 (a večer když jsem šustil rukama pod peřinou mě drtila Milady) je tohle opět zapamatovatelná verze s xichtem - z těch ostatních adaptací mi zůstal jen letmý dojem že prostě stály za hovno. Lidi jsou tam parádně hnusný a špinavý a Vincent Cassel naprosto libovej - ten jeho megazdrchanej výraz "všechno je mi u prdele" mě fakt bavil. První půlku filmu jsem byl přesvědčenej že d‘Artagnan je Toby Schmitz z Black Sails ale fakt fakt není :D Kardinál Richelieu by za mě mohl mít víz výraz zmrda ale na druhou stranu byl hodně věrný historickým podobiznám. Slupnul jsem to jak malinu a už se zatraceně těším na druhý díl.

Mastičkář (2023)

Čtyři hvězdy ale s odřenejma ušima. Vizuálně to bylo pěkně poctivý - všichni hnusný a umaštěný jak to má bejt. Velkej palec nahoru za hudbu. Délka už je kapku přestřelená páč se tam dost času věnovalo vykreslování nedůležitých věcí. Asi to mělo budovat atmosféru ale na mě to moc nefungovalo. Velký zamračený obočí mám z toho jak naopak naprosto zásadní momenty který by zajímali naprostou většinu diváků jsou buď úplně přeskočeny a nebo "vysvětleny" hodně horkou jehlou. Z toho plyne nekonzistentnost příběhu a pocit padání řetězu. Celkově je potřeba k tomu přistupovat se střední naivitou aby vás to vyloženě nesralo. SumaSumárum jsem ale rád že jsem to viděl a byl to vhodný kousek na to abych to odkoukal se svojí drahou polovičkou se kterou se jinak filmově moc neshodnem. Teď si ale po těch 2 a půl hodinách musím protáhnout zkamenělouu prdel.

Dublin Murders (2019) (seriál)

Prvotní vizuál irskýho vidlákova a červený hodnocení mě zase pěkně navábilo a nakonec  hovno hovno... To co se z kraje tváří jako lepčejší britská detektivka se po chvíli změní v totální buřtguláš kterej ještě na just dělal Jirka Babica. O pokulhávající logice nemůže být řeč páč tohle je regulérní invalidita III.stupně. No a největší dorážečka je že se šmarjápanno ani nakonec nedozvíte ty 2 nejzásadnější věci kvůli kterejm na to čumíte a rádoby indície má bejt "asi nějakej bubák". V podstatě to byl můj souboj sám se sebou esli tu vocasovinu dokážu dokoukat - zvládnul jsem to a za to je první hvězda a druhá za to že i když je to píčovina tak furt někdo něco vytvořil a to je pořád lepší než nic (asi) no a pro třetí už prostě důvod není. Život je moc krátkej na takovýhle kokotiny.

Vyproštění 2 (2023)

lkjsy\hrflkjs\hfrlk\sjhrf\slkjgh - bohužel nic lepšího se o tom asi napsat nedá

610 metrů nad zemí (2022) odpad!

Tak vážení musel jsem to dokoukat na 3x páč můj mozek nebyl schopnej naráz absorbovat takovej přísun kokotin. Jsem asi nějakej poloviční autista anštó jsem děsně pintlich a musím fšechno dokoukat do konce a to je moje prokletí - je dost možný že tohle mě z části vyléčilo. Absolutní popírání fyziky, nefungijí nejzákladnější logické řetězce, dramaturgie naprosto dětinská, neskutečné střihačské chyby ve smyslu že na jednom záběru vidíte jedno a na druhém už je to jinak a když jsem myslel že nemůže být hůř tak najednou 2 části "příběhu" které snad mohly být zajímavé jsou z ničeho nic úplně přeskočené a já čumím jak kretén kušnu do kořán a říkám si že to snad musí být nějaký mástrpís ala Andy Kaufman takhle bizarně si z lidí dělat prdel. Jediný pozitivum se snažím shledávat v tom že se tady můžu vyblít  a chovám v duši naději že snad nějakému chudákovi ušetřím hoďku a půl života aby neskočil na špekové hodnocení konzumních bašťounů. Ještě upozorním že moje jediná zkušenost s lezením je že jsem 3x viděl Cliffhangera ale k nepolknutelnosti tohoto snímku mi stačila ukončená 6. třída. Esli si to náhodou pustí nějakej lezec tak Panenko Marie Podsrpenská stůj při něm a schovej mu všechny ostré předměty kterejma si na tuty bude chtít odinstalovat bulvy.

Slow Horses (2022) (seriál)

Špioni + Oldman- co by kurva kdo víc chtěl.

Jack Ryan (2018) (seriál)

Kdo má rád špiónování tak tohle je prima pohodovka. Není to až zbytečně přeakčněný a dialogy dávaj smysl. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdama ale nakonec 5 páč mám rád to téma a navíc k přihlédnutí kolik sračkové produkce dnes vzniká tak si to prostě zaslouží. Rozhodně to někdy pustím znova...

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál) odpad!

Mohl bych vám popsat jak jsem včera dostal sračku a byla to taková taškařice že jsem posral prkýnko i ze spodu a pořád by to bylo tisíckrát příjemnější než cokoli co lze říct o tomhle odpadu - ale ušetřím vás. Utečte od toho a nemarněte čas.