Zoufalství a naděje (2017)

Zaujímavý príbeh. Niektoré veci som čakal, záver som predpokladal trochu dramatickejší, takže škoda, že sa tak nestalo. Inak film ponúkne veci na zamyslenie. 7,2/10.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Začiatok pôsobí trochu zmätene a lacno, ale to sa rýchlo napraví a od zhruba 40-tej minúty ide film ako namazaný stroj. Nechýba akcia, napätie, partička (dosť sympatických ľudí s dobrou chémiou navzájom) výskumníkov z ktorých hádate, kto pôjde ako prvý a kto prežije. Je tu veľa klasických žánrových prvkov s ktorými sa dá počítať a užiť si ich, ale aj pár nečakaných prekvapení, takže nejde o nejakú klišé záležitosť. Navyše je film uvoľnený a neberie sa tak vážne, čo mu iba prospieva. 6,7/10. Pesníčka pre tento film...Twenty One Pilots: Pet Cheetah ("I've got a pet cheetah down in my basement I've raised him, and bathed him, and named him Jason Statham")

Backstage (2018)

Slovenská verzia amerického Let´s dance (Step up) zaobalená do talentovej šou. Bolo zaujímavé sledovať zákulisné taktiky televízie, ale inak sa jedná o podpriemerný počin, aj napriek mojej slabosti pre americkú tanečnú sériu spomenutú vyššie. Postavy boli šablonovité a nezaujímavé, zápletka banálna, tanec mierne nadpriemerný (aj keď dosť nasilu pretláčaný takmer do každej scény, či už pri prejdení tanečníkov do inej miestnosti, alebo iba pri prechádzaní mestom a podobne, tancovali stále, aby bolo vidieť, že ide o tanečný film) a hlavná postava Buddy veeeľmi nesympatická. 4,9/10. Stále mi behala po mysli pieseň Ben Cristovao - NAHA (Vypadáš nejlíp, když vedle mě ležíš nahá A ona jakože "aha, tak budu nahá").

Dogman (2018)

Film vás chytí už od prvých sekúnd a nepustí takmer do konca. Mňa osobne koniec nechal chladným, pretože je jasné, čo sa stane, ale predstavoval som si to všetko nejako drsnejšie a dramatickejšie. Na druhej strane ten koniec pasoval dobre k filmu, trochu aj prekvapil, takže ide o veľmi kvalitný film, ktorý zobrazuje Taliansko trochu odlišne, ako si ho predstavuje väčšina ľudí. 7,7/10.

Úžasňákovi 2 (2018)

Možno o kúsoček slabšie ako jednotka, ale inak sa dá povedať, že na veľmi podobnej úrovni. Film neprináša nijaké zásadné novinky, ani čo sa týka série ani filmografie celkovo. Všetky postavy nájdete v určitej obmene aj v DC a Marvel stajni. Je to viac ladené na tú rodinnú nôtu. Je super, že film priamo nadväzuje na prvý diel a taktiež Jack-Jack. Inak taká v pohode oddychovka, 7,2/10.

Zloději (2018)

Naturalistický film o chudobnejšej časti populácie Japonska, o tom, že rodina nie sú iba pokrvné putá ale niečo, čo jednotlivci zdieľajú spoločne. Film postupne odkrýva tajomstvá tejto „rodiny“ a ukazuje, že nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Majstrovská surovosť, úprimnosť, atmosféra. 8/10

Střídavá péče (2017)

Celkom silný film o vzťahoch, reálne emócie, skvelý výkon malého chlapca. 7,3/10.

Bohemian Rhapsody (2018)

Nadpriemerný film o legendárnej skupine a o jej spevákovi a jeho búrlivom živote, vzletoch a pádoch. Film má veľa svetlých momentov, ktorých počet jednoznačne prevláda, ale aj niekoľko tmavých. K tým negatívnym patrí život Freddieho. Milovali ho a stále milujú milióny ľudí na celom svete, preto nie je ľahké sledovať, aký život žil a ako ničil seba a svoju kariéru, čo sa mu nakoniec stalo aj osudným.Bohužiaľ to tak bolo, takže s tým sa nič nedá robiť. Za ďalšie menšie negatívum považujem fakt, že nie vždy sa podarilo Rami Malekovi napasovať otváranie úst s originál hudbou, nehovoriac o tom, že ani nespieval (česť a klobúk dole ešte raz pred famóznym Val Kilmerom vo filme The Doors). K pozitívnym faktorom patrí jednoznačne hudba, ktorá bola ako vždy nadpozemská, veľmi vydarený kasting (aj keď by som si vedel predstaviť aj lepšieho Freddieho, ostatní boli skvelí a Brian May úplná kópia, čiže všetci boli extrémne sympatickí a milujete ich rovnako ako originálny QUEEN), viacero vtipných momentov, poodkrytie zákulisia tvorby tejto fenomenálnej skupiny a vzniku niektorých pesničiek (odteraz si pri šoférovaní budem spievať už iba I´m In Love With My Car) a záverečný koncert, ktorý bol dychberúci. Len som počas filmu presne nevedel, či to je film o Freddiem, skupine QUEEN, pesničke alebo o tých mačkách. Tento film si rozhodne užije každý fanúšik QUEENu, ale nájde si v ňom určite niečo každý, pretože to nie je film iba o hudbe a skupine a pesničke a mačkách, ale o živote. 7,6/10. Videné s uživateľom hazdrova.

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Zo začiatku film dokáže ako tak príjemne prekvapiť a potešiť, ale pred polovicou stopáže sa už jedná o klasickú americkú kom...film. Je fajn, že podobne ako Spy z roku 2015 si neberie moc servítku pred ústa a ukáže aj penis, prípadne sa neštíti trochu pritvrdiť v akcii. Mila Kunis pôsobí staro a unavene, ale hlavne je nudná. Aspoň, že má po svojom boku Kate McKinnon, ktorá to všetko zachraňuje. Ďalším príjemným spestrením je cesta po niektorých európskych metropolách a také detaily, ako česká pieseň pri zábere na Prahu, prípadne české titulky v správach počas reportáže v českej tv. Na trojročného Spy sa tento film nechytá ani náhodou, ale pozrieť sa to dá. Samozrejme rozuzlenie na záver je úplne nelogické a odfláknuté, ale oukej, dá sa to prehliadnuť, aj keď je to škoda. 6,2/10.

The Escort (2016)

Najprv som sa obával, že to bude nejaká anglická verzie poľského Planeta singli. To sa našťastie ale aj bohužiaľ nestalo. Ide o absolútne zanedbateľný film, ktorý sa skôr blíži k pubertálnej verzii Pretty Woman, no bez všetkého, čo robí Pretty Woman tým, čim je. Ústredná dvojica síce nie je nesympatická, ale chémia medzi nimi nie je nijako výrazná a ani počas filmu nemá priestor nejako prebehnúť. Všetko je také skratkovité, nedotiahnuté, iba naoko. Nie je to vtipné, milé, dramatické, prosto nič. Napriek tomu sa nejedná o nudný film, ktorý by sa nedal dopozerať. Len nič nové neprinesie. Potešil Bruce Campbell, vďaka ktorému som si zaspomínal na seriály detstva Xenu a Herculesa. 6/10.