Frida (2002)

Film je to vysoce napáditý, ve všech směrech povedený a Frida Kahlo si ho za svůj těžký život zasloužila. Mnoho scén je silných, ale vzhledem k fatálnosti jednotlivých událostí mohly působit o něco intenzivněji a emocionálněji. Alespoň však příběh nebyl natolik trýznivý, jako byl pro samotnou Fridu. Jsem moc rád, že jsem ji touto cestou částečně poznal a můžu film rozhodně doporučit.

Věčná Slavia (2016)

Naprosto dokonale zpracované. Poutavé vyprávění příběhu nejstaršího českého fotbalového klubu mě dokonce napínalo a měl jsem pocit, jako bych celý příběh prožíval se Slavií. Vše to bylo navíc odlehčeno mnoha úsměvnými situacemi. Dozvěděl jsem se spoustu nových informací a poznal část historie. Musím říct, že je to jeden z nejlepších dokumentárních filmů, jaké jsem viděl. Rozhodně doporučuji vidět a to přitom vůbec nejsem nějaký věrný fanoušek Slavie.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Nápad to je svým způsobem zajímavý. Je ale jasné, že pokud mají všechna ta dojemná setkání působit na člověka poněkud kvalitnějším dojmem, musela by se celková úroveň pořadu mnohem zlepšit. A to včetně hostů. Takto to působí jako vesnické, čecháčkovské tlachtání s hysterickou snahou diváka rozbrečet. Chápu však, že mnoha lidem shledání se starými známými ohromně pomohla a vrátila je částečně zpět do života. Proč se na to ale dívat? Emoce, za kterými pro mě většinou nic inspirativního není...

Cesta do lesa (2012)

Příběh úniku z civilizace pokračuje a svojí kvalitou je svému předchůdci rovnoceným. Pojetí je trochu jiné a film působí odlehčeneji. Kamera hýří barvami a jednotlivé scény se už téměř výhradně zaměřují na pobavení diváka. Hlubší podtext ve scénáři tentokrát tolik nehledejte, jde především o zábavu. Jako celek však film dle očekávání znovu poukazuje na témata mezilidských vztahů a vztahu člověka k přírodě.

Cesta z města (2000)

K Cestě z města mě přivedlo především nadšeni mých rodičů a musím uznat, že téma, které si jeho tvůrci vybrali opravdu stojí za filmové zpracování. Jedná se především o komedii, která působí značně nemainstreamově, a snaží se zanechávat hlubší poselství. Celkem to všechno funguje a jsem moc rád, že takový film vznikl, nicméně mnoho věcí je přehnaných a ne úplně ideálně zpracovaných. Jde o lehce nadprůměrný příběh, který vtipným způsobem vede lidi k zamyšlení o tom, co vlastně od života chtějí a proč jsou na světě. (3* s velkým plus)

Pan Dubínek (1995) (seriál)

Ta skluzavka je prostě klasika, kterou jsem chtěl vždycky mít, ale jinak nic mimořádného. Dubínek to bohužel mnohdy trochu přehání s moralizováním a poučováním. Já jsem se na to nicméně dívával rád.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Výborně vyvážený film. Vtip, který zde je nejsilnější ze všech dílů, doplňuje lehce temnou až mysteriózní tvář filmu. Toto je asi můj nejoblíbenější Harry.

Sherlock Holmes (2009)

Robert Downey Jr. a Jude Law jako Sherlock Holmes a Dr. Watson. Navíc v režii Guye Ritchieho. Co k tomu dodat? Prvotřídní zábavička s perfektními hereckými výkony a příjemně mysteriózní náladou.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Pro mě osobně nejlepší Star Wars, i když mám rád všechny. Starší díly mají navíc skvělé kouzlo. Pomsta Sithů je ale nejsilnější jak příběhově, tak svým myšlenkovým přesahem, který je přístupný všem. Navíc skvělé vizuální efekty, výborná akce a epické scény, které Vám pořádně rozproudí krev v žilách.

Gran Torino (2008)

Walt Kowalski je zahořklý a často nepřátelský. Díky neprůbojnému asijskému sousedu Thaovi ale znovu pociťuje srdce a rozpomíná se na to, že život není jen špatný. Pro Thaa se nakonec tak trochu stává tátou a počáteční předsudky i oprávněná zlost se mění v přátelství dvou dobrých chlapů. Film je natočen s úžasnou lehkostí. I ta nejobyčejnější scéna je tu podána tak nějak neobyčejně. Výstupem z příběhu je pro mě pocit, že i v nejhorších chvílích není všechno špatně a s přátelstvím jde lidský život lépe.