Star Trek: Discovery - Season 2 (2019) (série)

4* ZA VÝBORNÝ MIX ORIGINÁLU SE SOUČASNOSTÍ Oproti druhé sérii děj je lehce horší v jeho natahování. Také hlavní záporàk(ci) je nudný. Ale skvěle to vytáhne kapitán Pike, který si postupem času krade sérii pro sebe. Ttrošku nevyužitý je potenciál mladého Spocka. Spousta odkazů (např. známá klingonská loď D-7) je samozřejmostí. A finále, které zamíchá kartami tak, že 3. série může být jak o Enterprise před Kirkem, tak Discovery v letech po Kirkovi? Bude to super.

Star Trek: Discovery - Season 1 (2017) (série)

MODERNÍ POJETÍ S ÚCTOU K ORIGINÁLU STD hned od prvního dílu nasadí zběsilé tempo událostí, a ani se dvěma díly, kdy se děj zastaví, aby poctil originál starými old school hrátky s časovou smyčkou, či paralelním vesmírem, série tempo neztratí. Naštěstí (!) se minimálně řeší vztahy či pitvání všech postav pro dobro spádu a akce. A finální díl? Nástup legendy do druhé série, která Vás nenápadne. Po originální sérii nejlepší ztvárnění, které drží vysokou laťku již tak skvělých posledních ST filmů.

Přímý kontakt (2009)

UKÁZKOVÉ BÉČKO Všechno špatně, takový bizzar ale stojí za to vidět. Špatní herci, scénář, absence fyziky, chyby kamery, efekty v malování, ale nejotresnější je hudba.. normálně vykradený Commandos. Takže milé děti do toho!

Země na scestí (2019)

NEŽ SLUNCE VYBOUCHNE, PŘESUNEME ZEMI JAK KOSTEL V MOSTĚ... WTF Bohužel jsem se nechal napálit. Recenzent sliboval poklad Netflixu a já pana Fialu ze Seznam.cz podezřívám z čínské propagandy a kinematografické kolaborace, neboť tento počin s trapnými efekty je jak roboporno. 2,1*

Smolaři (2009)

DRSNÝ BELGICKÝ VIEWEGH Stojí za to se po čase podívat na belgickou kinematografii. Příběh chlapectví v rodině, kde se chlastá Premier League. Vtipné leč drsné historky z prostředí ekvivalentu belgických voličů našeho SPD, Zemana a ANO. Zvláštním způsobem však knižní předloha umí chytit za srdce. 3,7*

Co děláme v temnotách - Série 1 (2019) (série)

NEVYUŽITÝ POTENCIÁL Ač humor Clement i Waititi mám rád. Zejména Flight of the Conchords u jednoho a Králíček Jojo u druhého, tak WWDIS není prostě cool. Jakobyste vymenili osazenstvo Kanclu za upíry a přesto seriálová verze filmu prostě nebaví. Přesto 3*

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

POLICEJNÍ MASH DNEŠNÍ DOBY

Jednotky vesmírného nasazení (2020) (seriál)

VESMÍRNÁ HLAVA 22, KTERÁ KUPODIVU FUNGUJE Nejprve jsem se bál, trailer i poster vypadaly hrozivě. Carell mi také poslední dekádu nesedí. Ale příjemné překvapení. Jasně, místy úlety, ale výkony Malkovich - Carell jsou super a humor střílí do vlastních US řad politické korektnosti a stereotypizace přesně a i nadčasově (I am happy to be black on the moon...) Nenechte se odradit prvoplánovanými hodnoceními těch co nedokoukali. 3,7*

Motýlek (2017)

ZBYTEČNÝ REMAKE, KTERÝ STOJÍ ZA TO Popisovat genialitu původního snímku a dvojice Hoffman-McQueen je zbytečné. Stejně tak točit remake dokonalého. Krom několika nových scén a moderního looku nemůže s ničím novým studio přijít. Nebo teď začneme předělávat Velký útěk či Most přes řeku Kwai? Z předem prohrané bitvy však vychází remake po skori 50ti (!) letech s více než ctí. Autentičnost daná tím, že originál byl natočen pouhých pár let po uzavření šíleného vězeňského systému je samo pryč. Přesto mu tato verze důstojně skládá poctu. 3,8*