Loganova válka - Čest zavazuje (1998) (TV film) odpad!

Chlapcovi vyvraždia rodinu a ako dospleý, po výcviku u strýka Chucka Norrisa a v armáde, sa rozhodne pomstiť.

Supertajná zbraň (1997) odpad!

V 90. rokoch sa síce urodilo aj zopár kvalitnejších komiksoviek (Batman sa vracia) a ku koncu desaťročia sa zrodil výnimočný Blade, predznamenávajúci pomaly ale isto sa blížiacu novú vlnu "inteligentnejších" komiksoviek (naplno odpálenej v roku 2000 prvými X-Menmi). Ale väčšinou, ak v týchto rokoch vznikol nejaký komiksový film, šlo o zlo kalibru Batmana a Robina, oproti ktorým diskotékový Batman navždy s Valom Kilmeorm pôsobil ako oscarové veľdielo. No a potom vzniklo pár fakt strašných komiksoviek. Vrátane Supertajnej zbrane na motívy DC komiksu, ktorý, priznám sa, absolútne nepoznám. Film je však strašný. Nejakej múdrej, hollywoodskej, pomazanej, producentskej hlave napadlo, že by nemuselo byť od veci vraziť 16 miliónov do komiksovej značky, ktorú nikto nepozná a že by zároveň mohol jednou ranou vytvoriť nielen hit, ale i počiatok novej série a v neposlednom rade novú hereckú hviezdu. Tá sa mala stať zo slávneho basketbalistu, gigantického Shaquillea O´Neala. A celé to odrežíroval Kenneth Johnson, autor veľdiela Číslo 5 žije II a niekoľkých televíznych celovečerákov z WTF série Lebkáči. Neviem, či ten nápad nepochádzal zo Shaquilleovej hlavy, keďže sa na snímke podieľal ako producent. Ďalšou absurdnou producentskou osobou tohto prepadáku bol legendárny americký hudobník Quincy Jones a aby bol WTF dojem dostatočne extrémny, v podpornej úlohe sa objavila legenda blaxploitationu, Shaft Richard Roundtree. O tom, ako to celé nakoniec dopadlo, sa asi nemusíme príliš dlho baviť. Dopadlo to proste hrozne. Presne kvôli takýmto "zážitkom" mali komiksové filmy až do príchodu X-Menov (a vlastne ešte dlho po nich) takú zlú povesť. Film ukážkovo, príšerne prepadol, kritici ho roztrhali v zuboch, diváci v kinách umierali v masovom meradle, ďalšieho dielu sme sa nikdy nedočkali a výsledok bol dokonca taký strašný, že sme sa dodnes nedočkali ani rebootu. Shaquille má síce na akčnú rolu patričné fyzické parametre (2 metre a 16 centimetrov, ufff), ale to je asi tak všetko. Krvavou zaujímavosťou je, že v rovnakom roku Hollywood na dlhé desaťročia odpravil aj inú menej známu komiksovú značku s černochom v hlavnej úlohe a to Spawna. Ten, hoci sa tiež radikálne nevydaril, pôsobí oproti Supertajnej zbrani ako fenomenálne superdielo.

Jill Rips (2000) odpad!

Čo dobré napísať o filme, ktorý chŕli hlášky typu "Umrel za lepší orgazmus"? Resp. nemusí to byť dobré, ale proste HOCIČO. Škoda reči. Dodám, že režíroval autor VOSKOVÉHO MÚZEA a že Lundgren tu má erotickú scénu. Lundgren! Erotickú!!

Hvězdný lovec (1996) odpad!

Edward D. Wood junior má brata. Skupinka sa motá v štvrti obohnanej neviditeľnou bariérou. V pätách im je mimozemský predátor. Syčí, prská, bzučí, vŕzga a pohybuje sa ako obluda zo sci-fi 50. rokov (rok výroby: 1995). Postavy umierajú. Keď si uvedomíme, že je ich šesť, je na mieste otázka, prečo to trvá až 80 minút.

Varování (2003) odpad!

Remake Shyamalanových Znamení pre nenáročných. pre VEĽMI nenáročných. 2 minúty strachu, 78 minút sračiek a 4 minúty neobyčajne trápnych trikov. Billy Zane sa stáva "zárukou kvality" (Vlad Narážač, Varovania). Už sa teším, na čo podpíše zmluvu nabudúce.

Vlad narážeč (2003) odpad!

Ako keby sa redakcia rumunského fantasy časopisu vrhla do lesov a za dva dni niečo nakrútila. Chvályhodné? Ani nie, pozerať sa na to nedá. Najmasívnejšou scénou je tá, kde majú štyri kone a piatich komparzistov. Ruky preč! Varoval som vás.

Gargantua (1998) (TV film) odpad!

Traja bulvárni novinári (!) uprostred mora (!!) na člnku (!!!) fotia príšeru (...).

Herkules v New Yorku (1970) odpad!

Hardcore! Všetci sme nejako začínali, ale čo je veľa, to je veľa. Toto bolelo skoro rovnako, ako filmy Eda Wooda.

Očitý svědek (1981) odpad!

I od napísania môjho prvého komentára na ČSFD (17. 10. 2004) jeden z najhorších filmov, aký som odvtedy videl. Stále je to po Všetkých Stránkách Totálne Nezvládnutý Film. Prosím, všimnite si všetky tie úžasné mená naokolo a radšej sa ma nepýtajte, čo sa stalo, že tvor zmutoval do podoby, kvôli ktorej ho zamestnanci našej ZOO kŕmia výlučne v obleku z adamantia.

Bláznivý exorcista (1990) odpad!

Čo som komu urobil? Mám rád paródie i horory, ale toto je príliš veľký humus.