Ghost Rider (2007)

Uf... Je vidět, že ne každý dokáže podle komixové předlohy natočit snímek, který by za to stál... Tohle je bohužel jeden z těch nepovedených.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Jeden muž. Nájemný vrah ze staré školy. Věrnost. Oddanost. Zrada… Naprosto dokonalý a netradiční snímek o nájemném vrahovi řídícím se starým kodexem samurajů, který se ve svém volném čase stará o své holuby a sem tam si zajde na zmrzku ke svému (jedinému) příteli. Jedna z rolí Foresta Whitakera, díky které si získal mojí oblibu. Kdo neviděl, nepochopí. Škoda jen, že se tenhle skvost u nás nedá koupit.

Sin City - město hříchu (2005)

Tak do tohoto filmu jsem šel s velkými předsudky. Říkal jsem si že zfilmovat zrovna takovýto komix nemůže skončit jinak než katastrofou… Jsem rád, že tomu tak nebylo. Pokud někdo kritizuje počet mrtvých, množství zranění jednoho z hlavních hrdinů a jeho neustálou nechuť zemřít, tak si nejspíš spletl číslo sálu. Tohle totiž není film, ale natočený komix a jako takový prostě nemá chybu. Hrdinové jsou tací, jací mají být, stejně tak padouši a jejich oběti. Velmi vkusné je i použití barevných momentů na celkovém temném pozadí. Nejsem asi jediný, který si nedokáže vzpomenout, jestli scéna, kdy detektiv John Hartigen vchází do baru, je v „barvě“ nebo ne. Snímek, který si jistě zaslouží trochu toho respektu.

Říše vlků (2005)

Poslední dobou nemá J. Reno štěstí na dobré filmy. Krom asi 2 nebo 3 výjimek je to za posledních 5 let další film s jeho obsazením, u kterého by snad bylo lepší kdyby nikdy neopustil střižnu. Chaotický děj, zvláštní sestřih a nepovedené dialogy připomínající dětské divadlo vám nedají spát. Už je na čase, aby si lidi uvědomili, že obsadit skvělého (a oblíbeného) herce do jakéhokoliv filmu neznamená rovnou super film. Kde jsou časy „Leona“…

Slavnosti sněženek (1983)

Nádherný film, který prostě nemá chybu a který se bez problému vyrovnal své knižní předloze. Herecké výkony jsou naprosto excelentní. Nevím, jestli má smysl psát o tomto kousku něco bližšího, protože kdybych ho tu měl více přiblížit, musel bych ho převyprávět celý. Ucelený snímek s nezapomenutelnými herci.

Cokoliv (2003)

Nejhorší film, jaký jsem od Allena kdy viděl. Chybí tomu vtip a vůbec i děj je bez štávy. Pár světlých momentů nemůže přemáznout celkový pocit nudy. Doufám, že se to už nebude opakovat. Ta jedna hvězdička je za těch pár světlých okamžiků a za to, že je to Allen…

Rollerball (2002) odpad!

Remake stejnojmenného filmu od Normana Jewisona z roku 75? Ne. Pokud Vás tento film láká, jen abyste rádi věděli, co to Rollerball je, tak Vám doporučuji se podívat na jeho předlohu, protože si to rozhodně zaslouží. Tenhle „výtvor“ je zmetek, který měl být utracen už při početí. Omlouvám se za tenhle výraz, ale každý, kdo ten film viděl, mi musí dát za pravdu, že z původního filmu zde nezůstalo prakticky nic až na jména dvou hráčů, jméno korporace a kovová koule, která ve hře figuruje... Ztráta času a hlavně i peněz.

Rituál (2006) odpad!

Tak nevím nevím. Tímhle filmem si to u mě celkem slušně rozházel. Vím, že „každej musí nějak splácet hypotéku“, ale tohle bylo na můj žaludek až moc… Je teda pravda, že poznámka na obalu „Herecké výkony Vám naženou husí kůži“ měla docela pravdu. Jen ne takovým směrem, jak si to asi režisér filmu představoval. Herecké výkony rovny 0, na pohled více než směšné scény, předvídatelné a naprosto stupidní dialogy, … Už i „Bojiště země“ snad bylo lepší než tohle. Odpad! Nevím co říct víc.