Útěk z vězení (2005) (seriál)

Platí pro 1. sezonu, dál jsem neměl odvahu sledovat a řek bych, že jsem udělal dobře.

Gauneři (1992)

Přehodnocuju z původních 4 hvězd na 5 po druhém shlédnutí. Nejlepší Tarantinuv film. Surová gangsterka, která rozhodně nenudí, navíc zde skvěle hrají mojí oblíbenci Steve Buscemi a Harvey Keitel, Harvey ale podle mě hraje zrovna v tomto filmu o dost lépe než Steve. Příběh je dobře postavený a dobře popřehazovaný. Filmu hodně sedí i minimalistické kulisy, takže by ani nevadilo, kdyby se celý film odehrával jen ve skladišti. Prostě gangsterská lahůdka.

Ples příšer (2001)

Po druhém shlédnutí ubírám z 5* na 4*. Ale pořád je to velmi solidná film, parádná výkoby Berry a hlavně mého oblíbence Billy Boba.

Kafe a cigára (2003)

Perfektní povídky: Sestřenice, Bratranci, Delirium, Iggy s Tomem, Those Things'll kill Ya. Hodně dobré: Strange to meet you, Twins, Jack Shows Meg HIs Tesla Coil Slabé: Renée (nejslabší), No Problem, Champagne

Oko (2002)

Po druhém shlédnutí snižuji z 5ti na 4. Velmi solidní lehký horor, ale filmů za 5 nedosahuje. Občas mě hezky mrazilo v zádech. Solidně zpracováno, možná trošku zapracovat véce na hereckých výkonech.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Tak toto je pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Nechybí mu vůbec nic. Všichni hrajou skvěle. Nádherná kamera a střih. Akce (nadherné vystřílení mafiánského doupěte), humor (rozhovory Ghost Doga a zmrzlináře, zastřelená policistka). Žádná postava není nadbytečná, každá má svoje podstatné místo. Když už se ve filmu mluví (sice to není moc) tak to opravdu stojí za to. Hudba zdánlivě zvolená netradičně, což vůbec nevadí, protože je skvělá a do filmu zapadá. Pro mě 100% bez jedinné výtky. Moto: ty jsi mě postřelil....promiň není to vyjádření neúcty.......