Milionář z chatrče (2008)

první půlka filmu o dětství hlavního představitele je opravdu zajímavá. Zbytek filmu bohužel sklouzává do prachsprostě obyčejné romantiky ve stylu jak chudý pitomec k sexbombě přišel, což bylo zfilmované opravdu mockrát. Podle mě jediný důvod proč má film takový ohlas je prostředí ve kterém se děj odehrává, jinak víceméně nic víc.

Hancock (2008) odpad!

Předem: neznám komiksovou předlohu, takže hodnotím pouze film. Film byl pro mě naprostým zklamáním. Z ukázek jsem čekal akci, ve které bude ožralý, nas..ný sarkasticky hláškující superhrdina kosit padouchy. Místo toho jsem se dočkal nudného příběhu o zaláskovaném pitomci. Nevím jestli jsou už ti američani těmi svými superhrdiny tak zblblí, že se je snaží takhle napasovat do „reálného“ světa, ale podle mě je to jen na škodu. Nic proti menší odbočce od hlavního nosného příběhu k nějaké té romantické epizodě, oni vesměs všichni tihle hrdinové mají nějakou svou platonickou lásku. Nicméně aby se o tom točil takhle celý film mě osobně příijde na hlavu. Věřím že si tento film najde svoje příznivce (jak jde vidět z hodnocení) ale podle mě mnohem zábavnější „jiný“ pohled na superhrdiny je např. v úžasňákových, i když je to v pororvnání s tímhle trochu někde jinde...

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

První díl asterixe sice nebyl přímo špatný, druhému dílu se však nevyrovná. Z druhého dílu bylo mnohem víc cítit že je to film podle kreslené předlohy. Humor je tu více absurdnější, kostýmy a scenérie jsou více "barevnější" což k filmu podle kreslené postavy více sedí. Skvělé sekvence byly například dokumentární vložka o langustách, piráti nebo bloudění v hrobce. Zkrátka tento film má mnohem blíže k starému dobrému animovanému asterixi než jeho předchůdce.

Lost Highway (1997)

Tento film byl prvním který jsem od Lynche viděl a musím uznat že takový chaos mi v hlavě už dlouho nic neudělalo. Skvělá atmosféra a naprosto bizarní dějové smyčky vás udržují v pozoru celý film. Přesně ve chvíli kdy jsem si pomalu začal říkat že tomu možná zažínám rozumět se odehraje něco naprosto nepředvídatelného co mi zpřehází všechny souvislosti. Ještě po skončení filmu jsem půl hodiny přemýšlel nad tím co to sakra bylo. Opravdu nevšední filmový zážitek.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

další z mých oblíbených. Skvěle natočený příběh o zabijákovi řídící se samurajským kodexem, který žije v naprosto odlišné společnosti než kdysi samurajové. Věřit svému přesvědčení navzdory nepochopení je v tomto filmu opravdu krásně ztvárněno. Atmosféra, hudba, herci, Jarmusch: pro mě plných pět hvězd.

Mrtvý muž (1995)

Pro mě snad nejlepší film od Jarmusche který jsem zatím viděl. Pomalu plynoucí příběh podrhnutý krásně syrovou elektrickou kytarou a tipickým jarmuschovým humorem, který i když je film melancholický až ponurý dodává celé věci zajímavý nadhled. Na tento film musí být člověk opravdu naladěn na podobné vlně v jaké se děj odehrává. Takže pokud máte trochu depku, nikam se vám nechce a venku je hnusně, tak to je přesně ta chvíle kdy by jste si měly tento film pustit. Možná se vám příliš nezvedne nálada ale tohoto filmového zážitku nakonec určitě litovat nebudete.