Vybíjená (2004)

V pohodě komedie s typickým složením a příběhem. Hlavní hrdina co se uchází o srdce ženy, která má nějaké omezení, nebo problém. Poté parta neschopných budižkničmů, které přijde spasit určitá osoba, jenž si tím plní sen a zároveň vylepšuje dosavadní zpackaný život. Nesmí chybět záporák, který bude protivný až na půdu. No a pak příběh...znáte to. Samozřejmě, čím víc ulítlí jsou ti lidi, tak tím lépe. Ale jo, nestěžuju si, docela dobře sem se bavil a vůbec mě to nenudilo.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Od Terryho jsem zase tolik nepřečetl, ale Zaslaná pošta je moje nejoblíbenější knížka od něho. Film samozřejmě nemůže být nikdy lepší než kniha a proto jsem na film nekladl žádné velké nároky a v klidu si ho vychutnal. Musím říct, že opravdu parádně zfilmované, škoda jen že se jedná o pouhý televizní film.

Nelítostný souboj (1995)

Atmosféra, herci, příběh, jednotlivé osudy, rozuzlení...tenhle příběh má snad všechno dokonalé. De Niro a Al Pacino si vás podmaní. především to co mezi nimi vzniklo se jen tak nedá zahrát. Děkuji za takovéto klasické filmy, těch už se asi moc nenatočí.

Podfu(c)k (2000)

Což o to film to nebyl špatný, hlavně pěkně propletená zápletka se povedla, ale vyjímečný rozhodně není. Podle kladných hodnocení na csfd sem čekal mnohem lepší a propracovanější podívanou. Aspoň, že ten pes to přežil :-)

Po smrti (2008)

Dva neokoukaní herci, k tomu John Malkovich a podivná atmosféra provázející film. Chvílemí mě dostávala, jindy mě nechávala klidným. Téma silné, ale musí se uchopit správně, v tomto případě to bylo docela obstojně provedeno a podáno. Jinak celkově téma ztráty blízkého, smrti a nějakého toho "afterlife" mě vždycky zajímala.

Lord of the Piercing (2002) (TV film)

Jako trochu vtipné to je. Ale o tomhle se uvažuje tak nad pivem v hospodě a taky by to u toho mělo skončit.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Několik opravdu zajímavě podaných scén, které ve mě vyvolávali roztdivné pocity. Téma, díky kterému začnete bilancovat a přemýšlet co jste udělali v životě...a především, jak je důležité vážit si každého dne. K filmu bych měl dvě výhrady. Sarah, která se probudí po 2 týdením kómatu a vypadá jak z obrázku, namalována jak na rande. A také možná až moc lehký přechod mezi ničím a láskou mezi oběma hlavními hrdiny. Na druhou stranu chápu, že délka filmu to vyžadovala v takovéto podobě. Mimo Sarah se mi velice líbil ještě výkon Davida Thewlise.

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Kdo má Cimrmana rád, tak si přijde na své. Opět skvělá hříčka slov, tentokráte okořeněná o kapku vzdělání. Ano, exkurzce do dějin národa českého, je chytrá, vtipná, poučná a především nabízí spoustu nápadů a možností. Nejvíce se mi líbily hláška Jana Husa typu za to bych ruku do ohně nedal atd.

Black Books (2000) (seriál)

Hned první hláška seriálu s koženými librami mě dostala. Seriál si udržuje svůj standart a je typicky britský. Takže dobrý :-)

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Naprosto fantasticky věruhodné pozadí promyšlené gangsterky. Steve Buscemi v roli "hodného" gangstera. I když jak mu říkal jeho podřízený "gangster nemůžeš být jen z půlky". HBO ví co divák chce.