• Rodinný

Tady hlídám já (2012)

Pozitíva: Lukáš Latinák, príroda, nápad s hovoriacim psom. Neutrálne: herecké výkony, humor. Negatíva: Dialógy, scenár, kamera, strih.

Tanec mezi střepinami (2012)

Indie ethno. "Ty si iba sen! -To predsa nevadí, sen je najlepšia skutočnosť. Ty si mi taký blízky, môj junák vzdialený!" etc.. Texty Daniel Hevier, aj keď ono to skôr znelo ako Janko Kráľ, scenár Ťapák aj keď ono to spojovaciu linku skôr nemalo, v hlavnej úlohe posilnenie stereotypných predstáv o hrdých slovenských horaloch.

Odpadkový princ (2011)

Mám z tohto krásneho suomi filmíku veľkú radosť! Má priemerný dej, ale je plný tej tichej spriaznenosti duší, ktorú tak často zo severu cítiť. Poznaj sám seba... a ak to nedokážeš, pomôže ti v tom severský film. Zase sa mu to raz podarilo.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Tri hviezdy za výkon CH. M., obdiv za hviezdne obsadenie tomu, kto castoval a sklamanie z deja.

Tom Kulička (2010)

Co říct? Preexponované, humor dosť násilný, miestami až chaplinovsky starosvetský, inde zas výsostne aktuálne moderný, vždy však suchý. Podstatný je ale fakt, že nespadám do cieľovej vekovej skupiny a holandský humor, ako som už dávno zistil, mi nekonvenuje.

Tygři ve městě (2012) odpad!

Na zaplakanie! Dialógy, výkony hlavných postáv, stupídne vtipy aj scenár ako celok sú porovnateľné s filmom Zafulíme, uvidíne Kamera a lokácie sú jediným veľkým plusom tohto experimentu, o ktorom neviem pre akú cieľovú skupinu je určený.

Sněhurka a lovec (2012)

Po dlhom čase som znovu videl hrať Kristen a riadne to mnou zamávalo (2x som sa rozplakal a dospel k nenadálému poznání, že ju milujem. Asi som sa v tom kine zbláznil!). Je krásna a v ďalšej trpiteľskej roli hrá výborne! Hltal som ju každú minútu a čakal som na jej úsmev. Nedočkal som sa, škoda! Bez nej by to bol nudný až deprimujúci film s dobrým vizuálnom a slabým dejom.

Diktátor (2012)

SBC ukázal nám zadubencom, že podľa nás uvolnené 20. storočie, bolo vlastne prudérne a v tom 21. si človek užije film, iba ak odomkne zámky vo svojej hlave a pre istotu zahodí kľúče. Urobil som to, bavil som sa výborne! Bolo to síce "tak primitivní, ale jak účinné!"

Barbar Ronal (2011)

Ďalší produkt pásovej výroby animákov, v ktorom sa originalita námetu rozpustila v mori filmových vykrádačiek a viac -menej vtipných heftov. Skrátka, nudil som sa!

Pod psa (2009)

Aj caramba, to teda bolo klišé. 101x zhliadnuté déja vu, ale na čo točiť stále to isté dokola?? Dni nórskeho filmu BA 2012.