Columbo - Semínko pochyb (1971) (epizoda)

Na rozdíl od prvních dvou epizod má tento případ svižnější úvod a než se nadějete, je poručík Columbo opět na scéně. I padouchovi se konečně opět navrátil svérázný styl a příjemná změna slunného prostředí taktéž seriálu prospěla. Případ však nikterak zamotaný nebyl a ta rádoby romantická omáčka okolo byla na můj vkus spíše otravná.

Columbo - Smrt nabízí pomocnou ruku (1971) (epizoda)

Méně sofistikovaný a tedy zároveň i dle mého méně zábavný případ nežli ten co jsme měli šanci vidět už dříve v pilotním díle. Postava vraha neslaná a na to, že má zkušenosti od policie a je šéfem velké úspěšné detektivní agentury, tedy moc hlavu panu Columbovi nezamotal.

Columbo - Vražda podle knihy (1971) (epizoda)

Okouzlujíce vlezlý poručík Columbo u prvního televizního případu, který mu přichystal neméně skvělý pan Cassidy. Jediné co jsem asi nepochopil byl motiv vraždy, protože tam v průběhu jasně zazní, že všechen majetek zůstane v rukou pozůstalých v rodině oběti. Trochu jsem se při sledování pozastavil u náhody kdy údajně Columbo volá panu podezřelému na chatu a ten zrovna není přítomen z čehož následně usoudí, že vraždí a přitom se šlo lehce vymluvit na trilion dalších věcí a nedat na sobě cokoliv znát. Na to jak vražda byla v úvodu skvěle naplánovaná a pan Cassidy si jistý v kramflecích, úplně cítíte jak v průběhu vyšetřování, ztrácí půdu pod nohama. Každopádně jsem si jistý, že pro svou obhajobu šlo udělat více než pod tíhou prakticky nepřímých důkazu kapitulovat.

Chyťte mého vraha - Ta panika je znát (2023) (epizoda)

Epizoda 06 - Vražda April Millsap. Asi jedna z těch povedenějších a dojemnějších epizod toho to kriminálního pořadu. Škoda, že ten pejsek, kterého měla tou dobou s sebou ji nedokázal dostatečně ochránit. Doplňující informace, které v pořadu nezazněly. April byla napadena až při cestě zpět domů. Po úvodní konfrontaci s vrahem a odeslání vystrašené zprávy přes mobilní telefón ji doběhl a pomocí motorkářské přilby ji umlátil. Poté ji odtáhl hlouběji do lesa podél cesty, kde ji uškrtil a zadupal k smrti. Jeho profil na Facebooku je stále i po malém hackerském útoku jakžtakž aktivní.

Chyťte mého vraha - Je jí teprve čtrnáct, a není doma (2023) (epizoda)

Epizoda 05 - Vražda Shaniesha Forbes. Holka co to příliš dobře nezvládala v reálném životě a tak si vše vynahrazovala přes sociální sítě. Jak by řekla jedna starší dáma: ,,Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety pro děti zakázala!'' Očividně to ani moc doma neklapalo když údajné své těhotenství raději vyzradila kamarádovi nežli mamince.

Chyťte mého vraha - Všichni se na něj pořád dívali (2023) (epizoda)

Epizoda 04 - Vražda Jesse Valencia. Případ který jsem již znal z minulosti. Sice je o něco zajímavější nežli ten předchozí, ale i tak si nemyslím, že by přímo pasoval do konceptu toho to kriminálního pořadu. Prakticky všichni členové z rodiny a kamarádi se na kameru chlácholí jaký by byl Jesse určitě dneska skvělý právník a přitom se před smrtí připosere z malého obvinění.

Chyťte mého vraha - Skrývala se v něm zrůda (2023) (epizoda)

Epizoda 03 - Vražda Sarah Butler. Detroit a New Jersey patří k městům s největší kriminalitou v USA a tak to, že se v tomto případě snaží produkce seriálu házet vinu na laxní policii, mě příliš nepřekvapuje. Takto když se to chronologicky sestříhá to vypadá na snadně rozlousknutý případ, ale realita je jiná. Navíc holky co stojí u cesty a nabízí své tělo cizím mužům si za to můžou samy a mají mít při sobě nějaké prostředky, kterými se dokáží v případě nouze ochránit. Vyprávění napadené ženy taky místy postrádá logiku a nevěřím ji každé druhé slovo. Kamarádka, benzín... jasně :) Zatím nejslabší epizoda.

Chyťte mého vraha - Sociální média – to bylo něco pro ni (2023) (epizoda)

Epizoda 02 - Vražda Nikki Kuhnhausen. Bizarní vražda nepoučitelného transexuála, který už jedinkrát uteče hrobníkovi z lopaty a stejně vleze opět k dalšímu cizímu chlápkovi do auta. Týpek musel být asi hodně v šoku když ji v nejlepším sáhl do kalhotek a nahmatal tvrdého candáta na místo..., ale rovnou ji zabíjet? Asi ho musela dodatečně ještě pěkně vyprovokovat. Každopádně jedna z těch situací kterou žádný hetero muž zažít rozhodně nechce! :D

Chyťte mého vraha - Našla jsem její deník… (2023) (epizoda)

Epizoda 01 - Vražda Candice Parchment. Po zhlédnutí českých legend kriminalistiky, které považuji za absolutní dokumentární strop v této kategorii, mi pak všechny tyto rádoby americké napodobeniny přijdou hodně slabým čajíčkem. Ani tento pořad dle prvního případu nebude očividně výjimkou. Cenzura záběrů z místa činu už je takovou americkou klasikou. A celá ta pohádka o usvědčení na základě nějaké stránky z deníku malé puberťačky mi přijde hodně ujetá. Je jasné, že hlavní důkazy stály na něčem jiném, ale to by pak nebyla taková detektivní / televizní senzace. :)

Jednotky SS (2018) (TV film)

Hezky zabarvené dobové záběry jsou určitě největším tahákem toho to dokumentu. S ohledem na časovou stopáž nečekejte nějaké podrobné informace, ale spíše letmý průlet od vzniku až po konec této nechvalné německé organizace. Potěší i těch pár vzpomínek přeživších, kteří k celku přidají i nějakou tu novou malou informační hodnotu.