Zelená míle (1999)

Ďalšie vynikajúce spracovanie knihy Stephena Kinga Frankom Darabontom. Je neuveriteľné, že aj takýto pomerne jednoduchý dej sa dá takto zaujímavo spracovať. Film má síce 3 hodiny, ale nemám problém ho sledovať celý bez prestávky a ani na moment nenudí. Myslím, že z veľkej časti aj v tomto spočíva umenie režiséra.

96 hodin (2008)

Už dávno ma omrzeli akčné filmy, kde nabehne nejaký maník a zničí všetko, čo mu stojí v ceste, aby dosiahol čo ma v scenári, ale tento film ma naozaj chytil. Je pravda, že veľa scén je prehnaných ako v každom akčnom filme, ale beriem, že nič nemôže byť dokonalé :)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Najlepší animovaný seriál aký poznám. Dúfam, že vydržia ešte riadne dlho.

Paranormal Activity (2007)

Opäť jeden z hororov, kde sa toho veľa nedeje, ale napätie udržujú celkom dobre a to je to, čo sa mi na hororoch najviac páči, keď ma dokáže udržať v napätí. Zaujímavosťou je, že tento horor ma 2 rôzne závery: jeden, ktorý bol v kinách, povedal by som, že americký a druhý, ktorý sa mi oveľa viac páčil.. mal niečo do seba.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Jednoznačne najlepší film aký som kedy videl. Pri žiadnom inom filme sa mi nestalo, že by som zvažoval, či je lepšia kniha (novela od Stephena Kinga, vyšla v knihe Čtyři roční doby) alebo film. Tým nechcem zhadzovať knihu, je taktiež vynikajúca, ale Frank Darabont dokázal neuveriteľné.