Simpsonovi (TV seriál)

• SK název

Simpsonovci

Animovaný / Komedie

USA, 1989, 563x22 min

Matt Groening, James L. Brooks, Sam Simon, John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel, Matt Selman, Jennifer Crittenden, Jon Vitti, Bill Canterbury, John Frink, Ian Maxtone-Graham, Tim Long, Al Jean, Don Payne, Joel H. Cohen, Bill Oakley, Josh Weinstein, George Meyer, Mike Scully, Carolyn Omine, Mike Reiss, Jay Kogen, Jeff Martin, Wallace Wolodarsky, Matt Warburton, J. Stewart Burns, Michael Price, Kevin Curran, David M. Stern, Greg Daniels, Daniel Chun, Valentina Garza, Ken Keeler, Ron Hauge, Donick Cary, Larry Doyle, Dan Castellaneta, Deb Lacusta, Marc Wilmore, Bill Odenkirk, Jeff Westbrook, Jonathan Collier, Rob LaZebnik, Dana Gould, Brian Kelley, Billy Kimball, Stephanie Gillis, Conan O'Brien, Dan McGrath, Steve Tompkins, Brent Forrester, Frank Mula, Brian Scully, Tom Martin, Julie Thacker, Allen Glazier, David Isaacs, Ken Levine, Bob Kushell, Joshua Sternin, Jeffrey Ventimilia, Rachel Pulido, Reid Harrison, Ned Goldreyer, Steve O'Donnell, Bob Bendetson, Andrew Kreisberg, Peter Gaffney, Seth Rogen, Evan Goldberg, Brian K. Roberts

Dan Castellaneta, Hank Azaria, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Julie Kavner, Harry Shearer, Tress MacNeille, Marcia Wallace, Russi Taylor, Phil Hartman, Joe Mantegna, Frank Welker, Kelsey Grammer, Jon Lovitz, Greg Berg, Albert Brooks, Alex Rocco, Charles Napier, James Earl Jones, George Takei, Pamela Reed, Elizabeth Taylor, Glenn Close, Alec Baldwin, Ron Howard, Eric Idle, Leonard Nimoy, Sam McMurray, Danny DeVito, Adam West, Michael McKean, Sara Gilbert, George Harrison, Michelle Pfeiffer, Patrick Stewart, Paul Winfield, Dave Thomas, Gedde Watanabe, William Daniels, Adam Clayton, Larry Mullen Jr., Bono, Kim Basinger, The Edge, John Kassir, Edward Asner, Lucy Lawless, Stacy Keach, Justin Timberlake, Joey Fatone, Ricky Gervais, Lee Ranaldo, Weird Al Yankovic, Kathleen Turner, Kiefer Sutherland, Paul Newman, Michael Jackson, Maurice LaMarche, Burt Ward, Johnny Cash, Mick Jagger, Lenny Kravitz, Keith Richards, Jane Kaczmarek, J. K. Rowling, Natalie Portman, Julia Louis-Dreyfus, Amy Poehler, Tom Savini, Dustin Hoffman, Louis Freese, Stephen King, Steve Buscemi, George Carlin, Sarah Michelle Gellar, Hugh M. Hefner, Jack White, Meg White, Gary Coleman, Harry Morgan, Matt Groening, Fran Drescher, Alan Moore, Dennis Rodman, Mel Gibson, Kirk Hammett, Lars Ulrich, James Hetfield, Larry Hagman, Frances McDormand, Ben Stiller, Reese Witherspoon, Woody Harrelson, Robert Forster, Meg Ryan, Carmen Electra, Tony Hawk, Stan Lee, Larry King, Penny Marshall, Sting, David Hyde Pierce, Richard Dean Anderson, Buzz Aldrin, Liam Neeson, Mickey Rooney, Bob Denver, Isabella Rossellini, Markéta Irglová, James L. Brooks, Travis Barker, Jodie Foster, Teller, Penn Jillette, Betty White, Simon Cowell, Steven Wright, John DiMaggio, Ernest Borgnine, Jim Jarmusch, John C. Reilly, Drew Carey, James Lipton, Shohreh Aghdashloo, James Caan, Drew Barrymore, Neil Patrick Harris, Mark Hamill, Anne Hathaway, Stephen Hawking, Kathy Griffin, Richard Lewis, Michael York, James Brown, Lily Tomlin, Andrea Martin, Donald Sutherland, Jim Varney, Glen Hansard, Beverly D'Angelo, Johnny Carson, Bette Midler, Luke Perry, Anthony Kiedis, Flea, R. Lee Ermey, Tom Jones, Christina Ricci, Edward Norton, Jerry Springer, Robert Englund, Dolly Parton, Darryl Strawberry, Antonio Fargas, Gary Busey, Elton John, Ray Romano, Jason Bateman, Maria Grazia Cucinotta, Conan O'Brien, Melanie Griffith, Kim Cattrall, Sacha Baron Cohen, J.K. Simmons, Ludacris, Mandy Moore, Emily Blunt, John Waters, Kimmy Robertson, Suzanne Somers, Kirk Douglas, Tim Conway, Robert Goulet, Lawrence Tierney, Jonah Hill, Jemaine Clement, Daniel Radcliffe, Hugh Laurie, Pierce Brosnan, Matthew Perry, Katy Perry, Colm Meaney, George Wendt, Robert Trujillo, James Taylor, Jon Hamm, Garry Marshall, Kathie Lee Gifford, Werner Herzog, Rachel Weisz, Eartha Kitt, Nichelle Nichols, Joan Rivers, Michael Stipe, Michael Chabon, Andy Garcia, Robert Evans, Helen Fielding, James Patterson, Peter Frampton, Seth Rogen, Brent Spiner, Jonathan Franzen, Ellen Page, Armie Hammer, Zooey Deschanel, John Ratzenberger, Lady Gaga, Bryan Cranston, Steve Coogan, Treat Williams, Shepard Fairey, Michael Cera, Adam Savage, Jamie Hyneman, Jeremy Irons, Kevin Dillon, Janeane Garofalo, John Slattery, Neil Gaiman, Gordon Ramsay, Eric Wareheim, Tim Heidecker, Jane Lynch, Meryl Streep, Isabel Sanford, Steve Carell, J.B. Smoove, Tina Fey, Thomas Pynchon, Fantasia Barrino, Tom Poston, Justin Bieber, Bill Hader, Jane Krakowski, Yael Naim, Kristen Wiig, Tony Bennett, Tony Blair, Theodore Roosevelt, Joey Ramone, Marky Ramone, Johnny Ramone, Franklin D. Roosevelt, Ryan Seacrest, Scott Thompson, John Updike, Sab Shimono, Channing Tatum, Rachel Maddow, Carrie Brownstein, Jan Hooks, Zach Galifianakis, Steven Tyler, Nick Bakay, Gwen Stefani, Lionel Richie, Mark Zuckerberg, Jackson Browne, Tom Waits, James Woods, Justin Hayward, Ed McMahon, George Plimpton, Audrey Meadows

Komentáře uživatelů k filmu (2 314)

Seriál, který provázel mé dětství, dospívání... i dospělý život. Ale nakonec mě po těch dlouhých letech přestal bavit.(28.6.2010)

Hvězda dolů za poslední série. Prvotřídní zábavu holt ze sebe nelze sypat věčně.(16.6.2009)

Nedokážu si představit, že by Simpsoni někdy skončili. To by byla hrůůůůza!(30.3.2003)

Legendární český dabing slaví další úspěch. A slaví ho už pěknou řádku let, díky bohu, matce přírodě, svastice, nebo čemukoliv chcete, za to. Originální namluvení je prostě hrozný!!! Nejlepší díly jsou ty s Levákem Bobem, nebo snad ne? Vlastně bylo i něco lepšího - Halloweeny, Shelbyville, Maude Flandersová.....Myslíte, že v USA ještě někdy budou vysílat ten díl s WTC? Prostě kreslený seriál, který pokořila jen Futurama. Jako celku ale budu muset dát 80%, zlatá éra se totiž zdá být pryč.(16.2.2003)

TRVÁM NA SVÉM ZKLAMÁNÍ. Po celkové retrospektivě v dospělosti ubírám (a rozhodně nejsem sám) hvězdičku, stoprocentní kvalita se nedržela ani na začátku a teď (ke konci?) aby pořádný vtip pohledal. Základem jsou řady 7-11 a scénárista John Swartzwelder, citace, narážky, netypická americká rodina a satira. Jo, je to satira, i když nyní začíná bohužel připomínat South Park, který kope do všeho kolem sebe bez nějakého výraznějšího smyslu. 80% a basta, i když v desítce mých nejoblíbenějších seriálů zůstane, protože také výrazným způsobem formoval moje seriálové dětství. PS Vlastimil Zavřel je lepší než Vlastimil Bedrna! :-)(11.11.2011)

Legendární kreslený sitkom s legendárními postavičkami v hlavních rolích. Bez tohoto skvostu si nedokážu vysílání České televize ani představit. Co budeme dělat, až to jednou skončí??(23.1.2003)

"Řekl Bůh: Budiž kecy" Dlouho nejlepší seriál, jaký kdy vysílala nějaká tuzemská televizní stanice. Kde ty časy jsou... Zajímavé komentáře: Eodeon, Machrovic, Satan, Aiax, Mahalik, Derek, lesumir, Kenneth, melipa(8.7.2005)

Simpsonovi jsou jedinečným seriálem. Dělají si srand ze všeho, co jejich tvůrci v okolí zahlédnou, vše skvěle, i když někdy chatrně propojí, ale výsledek je vždycky fajn. někdy více, někdy méně, ale jsou to oni, žlutá rodinka z "města u atomové elektrárny, vysoké stolové hory, věčně hořící skládky pneumatik,....". Každý díl přinese něco zajímavého, jiného, skryté vtípky, vzpomínky i prostě jednoduchou zábavu. Animovaný seriál, v kterém je pro každého něco. Opravdu pro každého. Výjimečná záležitost, které proto lze odpustit slabší díly s čistým srdcem.(4.2.2005)

Rozhodně nejlepší animovaný seriál, který nemá ani na Futuramu jelikož je mi zde naprosto každá postava sympatická a to se jen tak některém seriálu nestane. Homer J. Simpson je naprosto dokonalý povaleč a mám ho fakt moc rád. Mimo to jeho dabing, který v naší kotlině vznikl je naprosto dokonalý. No on je celkově celý dabing simpsonů opravdu velice slušný a to se velice cenní. Ještě, že se autoři retušovali tím, že seriál jen tak nenechají skončit. jinak bychom přišli o rozhodně nejoblíbenější a nejvtipnější americkou rodinku současnosti. (98%)(4.9.2006)

Creator & developed: Matt Groening, James L. Brooks, Sam Simon .. WHAT THE F..amily!? Dokonalý animovaný NÁŘEZ!!! Většinou ultimátní zábava, někdy sice zakulhá, ale téměř vždy pobaví, pohladí po duši a každý si to zkrátka užije. Neuvěřitelně originální a vypointované příběhy plus výtečná postava otce/flákače/pivaře Homera - to je punc geniality. Reakce na současnou situaci a problémy společnosti už od roku 1989 a narážky na všechno a všechny. KDO NEZNÁ TENTO LEGENDÁRNÍ ANIMOVANÝ SERIÁL, NEŽIJE NA NAŠÍ PLANETĚ !!.. 100%.(14.10.2004)

Nevím kolik je už dílů, zda -li dotolika umím počítat,ale tenhle seriál má šmrnc o kterém se může ostatním jen snít .(9.6.2006)

Takže tady půjdu proti proudu. Jsem asi jeden z mála, ale humor Simpsonů mi přijde tak křečovitý a opakující se, že jejich neskutečná popularita je pro mne jednou z největších záhad lidstva. Sám od sebe se na ně nikdy nedívám, bohužel mi ale dost často skříží cestu. Všichni okolo se smíchy válej po zemi a mně to ani koutkem nehne. Fakt nevim. Škoda.(15.8.2007)

Nevídám tuhle žlutou fantasmagorii pravidelně, ale vždy, když strávím 30 minut s rodinou Simpsonových, jde má nálada rapidně nahoru. Absolutně samorostlý humor, skvělé charaktery a nezapomenutelné zápletky. A přitom to ještě tak mistrně reflektuje realitu. Prostě animovaný seriál s obrovským charismatem... Homer Simpson a spol. se stali legendami ještě za života. No to aby jeden pukl vzteky!(11.2.2004)

Rozpočet $750,000 (na epizódu)║ __The Simpsons: 9.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $26,174,593 //počet predaných kusov 804,703║ __The Simpsons: 10.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,961,269 //počet predaných kusov 377,254║ __The Simpsons: 11.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $7,399,613 //počet predaných kusov 246,736 ║ __The Simpsons: 12.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,352,481 //počet predaných kusov 81,148║ __The Simpsons: 13.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,186,151 //počet predaných kusov 138,725║ __The Simpsons: kompletná 20.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,952,880 //počet predaných kusov 423,331║ ___ Asi ako jeden z mála tomuto neprídem nikdy úplne na chuť, komediálny prejav ktorý si uťahuje z Americkej kultúry je fajn nápad ale pre mňa nič čo by ma nejako zaujalo. Radšej si pozriem v celku vydarení Simpsons Movie. /60%/(20.1.2008)

Týden co týden nás Elfmanova hudba zve k dalšímu dílu mistrovského seriálu. Spousta nezapomenutelných gagů, narážek a časté "učinkování" slavných lidí. Vrchol českého dabingu - v poslední řadě náhle vypadl pan Bedrna (Homer) a já měl z dílu poloviční zážitek.(19.7.2003)

Nejlepší animovaný seriál všech dob (ve své podstatě je to ryzí animovaný sitcom), který navíc s přibývajícími sezonami zraje jako víno... (i když nyní s odstupem se ty nejnovější sezony musejí zřejmě ještě nechat dozrát...) Jestli nějaký audiovizuální produkt splňuje všechny atributy slova legenda, pak jsou to právě Simpsonovi... 100% Podobné seriály: Futurama, Family Guy, American Dad!, Městečko South Park(28.3.2007)

Stejně tak asi jako všichni, znám tenhle seriál už spoustu, spoustu let a byly časy, kdy jsem na něj v TV koukala, nikdy to se mnou ale došlo tak daleko, že bych jej v TV vyhledávala a nebo na něj záměrně koukala ve volném čase teď, když jsem starší. O jeho výjimečnosti nepochybuji, ale pro mě to není vůbec srdcová záležitost a nijak bych se nad ním nepozastavovala.(25.5.2008)

Veškerá americká "závislá" satira mě nikdy nedokázala úplně uspokojit. Rušivé elementy, ať už ty vlastenecké, náboženské či obecně morální, které v nich pohříchu stále zůstávají, mě nesnesitelně iritovaly a kazily tak dojem z mnohdy kvalitních děl. Jedinou výjimkou z tohoto smutného pravidla jsou SIMPSONOVI, nebo spíše byly, neboť pozoruji, že i sem se vkládá trojský kůň vyšší americké kultury. Kdyby bývaly nebyly natočeny nejnovější série, celkové hodnocení by bývalo mohlo být absolutní.(15.10.2004)

Od druhé do přibližně jedenácté série za jasných 5*. Bohužel první sezóna a i těch několik posledních let již stojí za starou bačkoru. Inteligentní trefnou sociálně-politickou satiru nahradily prvoplánové gagy. Čímž se seriál rozmělnil v sice kvalitní, ale již ne kultovní, natož geniální, podívanou. Přesto některé scénky a hlášky Vám již nikdy z hlavy nezmizí - Marge čekající na zazvonění a následný příchod/odchod svědků Jehovových to je pro mě to nej co kdy tato čtyřprstá žloutenkou stiženná rodinka nabídla. Je zajímavé, že Simpsonovi začali upadat v době kdy tvůrci vyhrli veškeré síly do Futuramy. Naštěstí každou sérii zachraňují Halloweenské speciály.(14.11.2004)

Kdo viděl víc dílů ví, že ne všechny jsou až zas tak super, jenže taky ví že většina je. A kdo viděl díl jak jeli na dovolenou do Japonska chápe 100% hodnocení.(29.12.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116