Zrození Planety opic (2011)

Zaujímavé spracovanie témy planéty opíc. Čakal som niečo úplne iné, preto som bol počas celého filmu trochu prekvapený vývojom udalostí, aj keď neskôr mi došlo, že dej filmu je dosť predvídateľný, ale počas sledovania filmu mi to nevadilo a to je hlavné.

Paranormal Activity 3 (2011)

Druhý diel sa mi veľmi nepáčil a tak som bol zvedavý na trojku, či to bude ešte slabšie alebo sa tvorcovia polepšia. Našťastie sa stala druhá možnosť a trojka sa mi vidí o dosť lepšia ako dvojka, aj keď je škoda, že sa na jednotku nechytá. Výhodou tohto filmu oproti iným hororom je to, že v napätí nás drží takmer po celý čas, čo sa mi naozaj často nestáva.

Mlha (2007)

Opäť sa Frankovi Darabontovi podarilo natočiť výborný film. Síce na jeho predchádzajúce dve diela nemá, ale je znova na čo pozerať a nudiť sa tu bude len málokto. Zároveň som rád, že tu máme ďalšie výborné spracovanie Kingovej knihy, ktorých by mohlo byť aj oveľa viac, ale žiaľ väčšinou sa spracovania jeho kníh veľmi nevydaria a tak mi zostáva len čakať, že kedy sa objaví niečo podobné ako toto, prípadne ešte lepšie.

Vyvrženci pekla (2005)

Síce mám rád hudbu Roba Zombieho, ale toto už bolo na mňa príliš. Podobným typom hororov sa skôr vyhýbam ako by som ich pozerával.

Můj nepřítel (1985)

Výborné sci-fi, skvelý nápad, perfektne prevedený a ani žiadne extra efekty k tomu nie sú potrebné. Škoda, že sa už teraz takéto filmy netočia. Občas sa nejaké nádejné sci-fi objaví, ale väčšinou to nestojí za to.

Pohřben zaživa (2010)

Čakal som síce niečo lepšie, ale aj tak sa mi to celkom páčilo. Celkom zaujimavý nápad a kedže mi to pripadalo take "Kingovske", tak som sa na tento film aj dosť tešil a určite ma nesklamal. Síce sa tu dá nájsť zopár chýb ako napr. celý film som nechapal ako može tak nerozvážne a zbytočne míňať kyslík, svojím zapaľovačom, alebo ako to, že má od "chudobných" únoscov taký mobil a ešte k tomu s neobmedzeným kreditom. Neviem si síce úplne predstaviť, čo by som robil na jeho mieste, ale myslím, že už keby sa mi tam začal sypať piesok, tak by som aspoň skúsil nejak prepchať ruku cez tú dieru, či nahodou niesom blízko pod povrchom zeme, kedže tam počul zvuky z mešity, tak nemohol byť veľmi hlboko, ale beriem, že v takejto situácii podľa mňa nikto nevie s istotou povedať, čo by robil.

Tři dny ke svobodě (2010)

Nestáva sa mi často, aby sa mi viac pačil americký remake ako pôvodný film, ale v tomto prípade tomu tak je. Určite malo vplyv aj to, že som pred pozeraním nevedel, že je to remake a zároveň som si už na francúzsky originál nepamätal a dokonca počas celého filmu ani nespomenul, čo svedčí o tom, že ma ten film veľmi nezaujal. Preto odporúčam pozrieť skôr túto americkú verziu.

Přežít svůj život (2010)

Fest divný film. Síce ma sem tam pobavil, ale vačšinu času skôr nudil a niektoré pasáže boli vážne divné.

Hanebný pancharti (2009)

Nie často sa mi stáva, aby ma 2 a pol hodinový film nenudil aspoň na chvíľu, ale tu sa to Tarantinovi podarilo. Film síce nemá veľa spoločné s realitou, ale kľudne to môžme považovať za jeho výhodu, ak nemáme v pláne pozrieť si historický film. Vynikajúca je najmä postava Hansa Landu, ktorého perfektne zahral Christoph Waltz. Jedinou slabšou stránkou sa mi videl výkon Brada Pitta, ktorý mohol byť značne lepší. Naštastie som ho celý film nebral ako hlavnú postavu a tak mi to ani veľmi nevadilo :)

Vysvobození (2003)

Veľmi pekný príbeh, len škoda, že nie je úplne vydarený. Mohol by to byť výborný film, ale je v ňom veľa chýb.