Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Ke shlédnutí filmu si připravte velkou zásobu česneku, zrcadlo, svěcenou vodu a především velký kůl. Pro větší jistotu se dívejte raději za dne. Večer hrozí "chlapi", že v první polovině filmu upadnete a už se nevzbudíte. Nicméně, po vyčerpávajícím výkonu slzných žláz nastoupí druhá "koukatelná" polovina a já musím přidat k jedné csfd hvězdě další dvě. Kdyby se tvůrci obešli o 20 - 30 minut milostného románku, tak by se dost možná jednalo o nejlepší díl série.

Válečný kůň (2011)

Zklamání. Přiznám se, trochu jsem čekal, že se Steven Spielberg bude chtít blejsknout na oscarech, ale s tímhle snímkem to rozhodně nepůjde. Je tu sice pár scén, a pro některé byste možná i tu slzičku uronili, ale jako celek to prostě nefunguje. Kolem hlavního hrdiny, toho čtyřnohého, se motá více příběhu, které by možná stálo za to vidět. Film se, ale defakto moc nevěnuje ani jednomu a soustředí se hlavně na samotné putování zvířete. Stevene, od tebe jsem čekal prostě trochu více a věřím, že na to furt ještě máš.

Vyměřený čas (2011)

Co by bylo, kdyby z dnešní společnosti vymizely peníze? Je to možné a nebo by jenom vznikl nový platící prostředek? V tomhle případě dost kruté, ale přesto dost geniální. Nápad dobrý, samotný děj trošku nudnější, ale přesto se jedná o scifi svižné, které umí občas i zvolnit tempo. Hudba také něco přidává a celé ve výsledku to rozhodně nenudí. A tak se znovu sebe ptám, jestli jsem tam ten lepší děj vůbec potřeboval.

Cesta do zatracení (2002)

Pro mě nejlepší mafiánský film od dob Kmotra. Atmosféra, která by se dala krájet a herecké obsazení, které se už dnes sejde jednou za Uherský rok.

Sherlock (2010) (seriál)

Britům se zřejmě nelíbilo zpracování bohatých pánů z Hollywoodu, a tak si svojí detektivní legendu natočili po svém. Nutno dodat, že jejich práce je excelentní. Nějak takhle jsem si představoval jednoho z nejslavnějších (vymyšlených) detektivů všech dob. Moderní doba přichází také na prospěch, udává tomu všemu zcela nové tempo. Dílo propracované do detailů, podávaných tak, aby je pochopil i běžný divák. S02E01 = 6*, S02E02 - Pes baskervillský tak, jak jste ho ještě neviděli !

Nákaza (2011)

Kdybych měl po filmu hodnotit i následující kontrolovaní se sám sebe, na co zrovna sahám a u koho zrovna stojím, tak za 4.

Gladiátor (2000)

Poslední poctivý historický snímek, který se nespoléhá jenom na velké davové scény. Pocta starým historickým skvostům. Ridley Scott + Russell Crowe + Hans Zimmer = GLADIATOR !!!

Nezvratný osud 5 (2011)

Po slaboučké čtyřce přichází na scénu vcelku povedené (snad) zakončení, které sice nedisponuje extra nápady, ale zároveň neurazí a snaží se, aby jsme shlédnutí přežili ve zdraví :-) Velkou část finančních prostředků filmaři použili opět především do začátku, jak už je u této série zvykem, a pak do konce, který se mimochodem povedl. 3+

Warrior (2011)

Jeden z nejlepších zápasnických filmů vůbec. A to jsem jich už viděl :-) Film se srovnatelnými kvalitami Rockyho. Silný příběh a především silné sevření bojovníků, které budete sledovat se zatnutýma zubama!!! Neuvěřitelná VÝDRŽ, ODOLNOST a TOUHA PO VÍTĚZSTVÍ. Nejsem žádný znalec bojových umění, ale tenhle snímek postaví ne-jednoho ze židle.