13 (2010)

Tenhle thriller má jedno jediné eso v rukávu a tím je hra, která se hraje tak polovinu filmu. Problém je, že se svým esem tvůrci neumějí zacházet. Souboje by měly být více záživnější než byly. P.S. Škoda toho hereckého obsazení

Sucker Punch (2011)

Přiznávám, asi ne film pro každého. Já tak nějak vůbec nepřemýšlel o ději, jenom jsem valil oči nad tou neuvěřitelnou stylizací.

Zdrojový kód (2011)

Za 4, ale zato silné 4. Nevěřil jsem, že by mě to po trailerech něčím překvapilo. Stalo se. K dokonalostí stačilo opravdu málo, ale taky stačilo málo a z celého projektu by byl pěkný srágul. Duncan Jones si ještě bude muset počkat, ale já si s ním klidně počkám...

Bílá stuha (2009)

Film tak chladný a vypilovaný jako samotné Německo. Zato film atmosferický s pěknou kamerou. Velice působivé vyprávění. Ale ta představa života vedeného místními lidmi je strašná! Jeden z mála filmů u kterého jsem zralý na panáka.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Jediná otázka: Kde se podělo těch 250 miliónů dolarů ? (50 miliónů pro Johnyho Deppa) Film sám o sobě není až tak špatný. Herecké obsazení taky ujde a i Johny opět místy pobavil. Jediný problém je, že si film hraje na to, že je velkolepý. Bohužel velkolepý moc není, a nebo mi to celé nějak ušlo.

Útěk ze Sibiře (2010)

Pěkné herecké obsazení, ale k čemu to, když se ve filmu celkem nic neděje a ve srovnání s realitou je to až příliš velká pohádka. 3

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Mám rád filmy s mýtickou nadpřirozenou duchovní tématikou, ale tohle dílo se tomu moc nepodobá. Nemám rád a vyhýbám se filmům s tématikou AIDS či s ní spojenou homosexualitou, ale tohle dílo se tomu moc nepodobá. Andělé v Americe se nepodobají naprosto ničemu, co jsem zatím viděl. Těžší, ale nádherná podívaná s odkazem: "Člověk by se nikdy neměl vzdávat, i kdyby věděl, že ho prohra nemine." Hudba (Thomas Newman) opět par excellence. Tenhle maník by si už vážně tu sošku zasloužil.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Wow tak to byla teda jízda. Poctivá akční podívaná, u které je jen potřeba na 2 hodiny vypnout mozek a nezapomenout se pořádně připoutat. Pouliční závody s ulízaným tuningem a rádoby slečinkami v bikinách jsou už pasé. Teď se kradou trezory těm největším gansterům v Jižní Americe, zavěšené za pořádné americké vozidla s pronásledujícím The Rockem na krku. Čím více toho po cestě smetete, tím lépe. 4

Jsem číslo čtyři (2011)

Moc prosté provedení a přitom námět by se prodat dal. Chtělo by to možná více komiksových prvků, nějaké flashbacky ze zmiňované planety a rozhodně méně záběrů typu: "holka od vedle je teď volná". Klady: Timothy Olyphant, strašidelná atrakce a závěrečné příšerky. P.S. Celkem jsem se nic nedozvěděl, proto bych byl docela zvědavý na dvojku. 2+

Sanctum (2011)

Tak si říkám, jestli jsem opravdu koukal na ten stejný film co tady většina kritiků :-) Když jsem viděl 1-2 hvězdičková hodnocení tady známých jmen, tak jsem čekal vážně srágol tipu filmů co vychází rovnou na DVD. O to víc jsem byl pak příjemně překvapen. Taková levnější, ale slušná variace na Vertical Limit. Scénář sice jednoduchý jak facka, průměrné herecké výkony, ale já vážně od toho druhý Avatar nečekal :-D ikdyž tam by se o tom scénáři dalo taky polemizovat :-) Mimochodem pár pěkných jeskynních záběrů s krásným hudebním podtextem. Celkově spokojenost 3+