Birdman (2014)

Zajímavé jen pro lidi z divadelního prostředí, potom se v osudech a situacích najdou. Nicméně jinak je to podprůměrný film s celkem zajímavým ozvláštněním, které ovšem není dále propracováno a proto velmi brzo vyzní nudně. Je mi líto, ale Iňaritu dosáhl (skvělého) vrcholu s 21 gramy a dál už jen sestupuje :-/

Chlapectví (2014)

Zbytečný humbuk: co na tm, jestli se film točil 12 let, nebo 12 dní? Důležité je, jestli "speciální postup" je ku prospěchu věci. Jsem si jista, že nebýt mediálníhoo tlaku o dlouhodobosti projektu, nikdo by si toho nevšiml. Tedy tu máme jen absolutně průměrné rodinné drama o chlapci, který se snaží pochopit svět cestou do dospělosti...

Kód Enigmy (2014)

Musím konstatovat, že film byl mnohem lepší, než sliboval trailer... Nicméně Kiera srazila hodnocení minimálně o čtvrtinu, protože na roli geniální matematičky je moc "hezká" a moc pitomá... Ještě bych vystřihla několik lacině srdceryvných pasáží, čímž by se stopáž zkrátila na hezkých 90 minut, ale film by asi nebyl tak divácky přístupný. Cumberbatch mě mile překvapil, hrál opravdu dobře a úplně jinak, než ho známe z jiných rolí outsiderských intelektuálů. Atmosféra dobrá, výprava taktéž, ale moc emocí a moc "krasavic".

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Autoři scénáře jsou (alespoň ze začátku) nějak fascinování "Československem"... Kafka, Havel, Praha, asi to psali nějací Čechoameričané.

Měsíční svit (1985) (seriál) odpad!

Nic tak trapného jsem už dlouho neviděla a ani Bruce to nespasí!

Rain Man (1988)

Dustinův herecký výkon je fenomenální, ale to film nespasí. Snímek až příliš podléhí zubu času a je až moc okatě sociálně tendenční. Tey jen za dvě.

Eragon (2006) odpad!

Knižní předloha stojí za h... ale za to film "nemůže", nicméně film je strašn špatně technicky proveden, ve všech směrech, tedy nemohu jinak než za nula hvězdiček.

Nespoutaný Django (2012) odpad!

Tarantina mám ráda. Až do téhle "věci." Ve filmu je opravdu dobrých, Tarantinovsky skvělých 20 minut, ale to okolo je katastrofa. Děj nezajímavý a zmatený a hlavně je to celé absolutně bezúčelně úchylné. Hudba, kterou má obvykle výbornou, je velmi průměrná. Tarantino mě velmi zklamal, asi si budu raději myslet, že jako správný uměec po svém druhém vrcholném díle: Parchantech, zemřel ;-/ Co mě globálně trápí, je fakt, že pro většinu lidí je tah sr**ka od režiséra nejlepší film, z čehož mám jako člověk, kterému na kultuře záleží, těžké spaní. Opravdu se z toho nemůžu vybrat: jak mohl stejný člověk po vrcholném díle jako Parchanti udělat tohle? Nemá nádor na mozku?! Nedivila bych se... a vlastně by se mi ulevilo, že se záhada vysvětlila.

Sedmý syn (2014)

Bezchybné fantasy: skvělá výprava. příběh a herecké výkony. Jeff je zatím něljepší rytíř, jakého jsem viděla, měli by ho hned obsadit, do nějakého dramatu o Křižácích.Tohle byl nejlepší způsob, jak strávit Silvestra, protože si do dašího roku odnáším naději, že dobré filmy nevymřely po roce 1960 :-)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tohle se mi špatně hodnotí, jelikož je veliký rozdíl mezi řemeslnou prací (výprava, herecké výkony), která je opravdu skvělá a obsahem, který je zvláštní... až do té doby, kdy se autoři rozhodli odklonit od předlohy. Pak je to najednou skvělé ;-) Jen se mi nelíbí, že je to někdy až zbytečně nechutné.