Jednoduchý plán (1998)

Ačkoli to zpočátku vypadá na celkem slušnou zápletku, tak to postupem času začne nudit a i když to má i v závěru dramatický chvilky, tak mě to prostě v celkovým pohledu nedokázalo příliš zaujmout. Je to moc dlouhý a trochu překombinovaně komplikovaný, což z toho dělá místy špatně uvěřitelnou věc. Prostě průměrný krimi drama. 60%

Kult hákového kříže (1998)

Drsný příběh s nacistickou tématikou a s Edwardem Nortonem v hlavní roli na mě zapůsobil velmi silně. Něco tak odvázaného od určitých filmových norem se vidí málokdy. Tvrdý a ponurý příběh přináší spoustu konfrontací mezi nácky a černochy, Nortonův těžký život ve vězení, ale i obtížný život mimo vězení. Děj si musím trochu oživit a mrknout na to podruhé. Jedna z nejdrsnějších dějových linií. /// Podruhé a s titulky a naprostá spokojenost. Super film! /// Tento film může člověk vidět po čase X krát a pokaždé ho to baví. Neskutečně poutavý příběh. 95%

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film)

Mravenci jdou, tlapkama plácaj o betón, pochodujou, za sebou stopy zametou, co kdyby on, ten s dlouhym nosem co ho má, jak saxofón, rázem je všechny vyšňupá ... Mravenci jdou, chytli je křeče do nohou, odfrkujou, v mym hausu pauzu plánujou, tak tohle ne, tady vám pšenka nekvete, vypadněte, nebo si koupim D.D.T. --- Párujou se dál… 15%

More (1998)

Tak tohle se mi nelíbilo. Nechytlo mě to, na můj vkus až moc velká deprese a navíc divně zpracovaná.

Muž se železnou maskou (1998)

Názorný případ, že ani hvězda vedle hvězdy nemusí z filmu udělat něco extra. Tento film je zajímavý, to bezesporu, jenže děj je příliš zdlouhavý a neobsahuje něco, čím by dokázal diváka oslovit a ohromit. Je to pouze dobrý historický film s výbornými herci. 60%

Nagano 1998 - hokejový turnaj století (1998)

Teď Šlégr... Jsme ve finále, Dominik chytil, jsme ve finále... Svoboda... Je to tam, je to tam... Otevíráme zlatou bránu olympijského turnaje... Jsem rád, že jsem si tento hokejový turnaj století mohl ve svých devíti letech naplno užít!

Na plovárně (1998) (pořad)

Pořad pro vzdělance, neboť zde účinkují většinou neznámí cizinci. Ebena moc nemusím, je mi nesympatický a tento pořad je nudný. Ale samozřejmě je určen pro jinou kategorii, takže nic proti.

Něco na té Mary je (1998)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií se skvělými herci a extra vtipnými situacemi. Slušný děj a zábava po celou dobu. Cameron Diaz je neobyčejně charizmatická a Ben Stiler ji skvěle doplňuje. 75%

Nepřítel státu (1998)

Ačkoli má film přes dvě hodiny, tak si drží stále výborné tempo, člověk nemá moc času na to, aby se nudil. O napětí a povedenou akci není nouze. Dějově je to po celou dobu velmi zajímavá záležitost, ovšem závěr to trochu pokazil. Divně vykonstruované rozuzlení, kterým si u mě film o stupínek pohoršil. 80%

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Otázky super, zbytek už nic moc. Jirky Krampola už mám až nad hlavu. Občas to ale byla sranda a hlavně ty otázky byly často trefné.