• Krátkometrážní

KSHMR feat. Sidnie Tipton - House of Cards (Lyric Video) (2018) (hudební videoklip)

KSHMR vytiahol ďalšie z rukáva ďalšie eso a to v podobe skladby House of Cards. Čakal som na ňu a dočkal som sa. Táto perfektná skladba je doplnená celkom fajn lyric videom, ktoré po príbehovej stránke nemá až tak veľa čo ponúknuť - jedná sa o pekné vizuálne efekty, ktoré vytvorila spoločnosť Sound Visuals Club v spojení s textom skladby. Super oddychovka doprevádzaná príjemný videom.

Hardwell & KSHMR - Power (Lyric Video) (2017) (hudební videoklip)

Táto skladba vyšla na moje narodeniny. Zistil som to až neskôr, ale potešil som sa aj tak. Svetoznámy holandský DJ Hardwell vytvoril s KSHMRom tento banger. Dokonale vyjadruje silu - power. Ja si pri jej počúvaní predstavuje staroveké Grécko a Herkulovu silu, ktorou bol obohatený. To isté obsahuje aj lyric video. Herkula s levom a jeho silu. Hardwell & KSHMR - úžasná spolupráca.

Bassjackers & KSHMR ft. Sidnie Tipton - Extreme (Lyric Video) (2016) (hudební videoklip)

Dvojica holandských DJov Bassjackers spolu s KSHMRom vytvorila perfektnú skladbu s názvom Extreme. Celý song krásne dopĺňa hlas americkej speváčky Sidnie Tipton, s ktorou KSHMR spolupracoval na skladbách Wildcard a House of Cards. Toto dielo je druhým v poradí. Povedal by som, že v tejto skladbe nepočuť ani trochu štýl hudby, aký tvoria Bassjackers. Je to čistý KSHMR. Vo väčšine lyric videá nemajú až toľko toho ponúknuť ako klasické hudobné videoklipy. Tento však má. Animácia spojená s hudbou je super. Milujem túto skladbu.

David Guetta - Lovers On The Sun ft. Sam Martin (2014) (hudební videoklip)

David Guetta vytvoril perfektný song, ktorý dokonale vyjadruje westernovú atmosféru. Nič z toho by však nebolo, keby to neprodukoval Avicii. Jeden z mojich obľúbených DJov a hudobníkov vniesol do tejto skladby svoj štýl, ktorý z tohto diela robí niečo viac než len obyčajnú "pesničku". Videoklip je tiež na vysokej úrovni. Je výborne zosynchronizovaný s hudbou a taktiež sa odohráva v nádhernej lokácii. Som vďačný za túto skladbu.

Apoštol Pavel (2018)

Nejedná sa o žiaden vysokorozpočtový kasový trhák, no aj napriek tomu tento film má čo ponúknuť. Ide o prvé spracovanie biblického príbehu o Svätom Pavlovi, ktoré som videl. Musím však povedať, že to nie je klasický, dobrodružný príbeh, aký by sme mohli očakávať. Film pojednáva o Pavlových posledných mesiacoch života, ktoré strávil v rímskom väzení, za to, čo nikdy neurobil. Dej sa odohráva v starovekom Ríme, za čias vlády krutého cisára Nera. A presne takáto temná atmosféra panovala počas záberov na mesto, budovy a na ľudí, ktorí museli prísť o život a "slúžiť" ako fakle pre mešťanov. Nero bol neskutočne bezcitný a nemilosrdný vládca a presne to bolo v tomto filme dokonale vyjadrené a to sa samotný Nero ani vo filme neukázal. Veľmi sa mi páčilo ako Svätý Pavol komunikoval s kresťanskou komunitou prostredníctvom Svätého Lukáša, ktorému diktoval jeho listy obsahujúce myšlienky a posolstvá, ktoré sa dajú aplikovať aj v dnešnej dobe. Z historického hľadiska takmer všetko zostáva nedoknuté až na postavu rímskeho väzenského dozorcu Mauritia, ktorý bol vymyslený pre tento snímok. Svätý Lukáš mu pomohol uzdraviť chorú dcéru a tým pomohol aj jemu. Mauritius sa po tomto skutku aspoň trochu zamyslel nad existenicou “kresťanského” Boha, v ktorého neveril. A takto sa zamýšľal stále viac a viac a aj keď neuveril, rozhovory ktoré viedol so Svätým Pavlom v záhradách boli zamyslenia hodné. Pavol bol skromný človek, ktorý vedel ľudom pomôcť iba za pomoci slov a modlitby. Pavol sa modlil za rímsku kresťanskú komunitu žijúcu v nebezpečí a slová, ktoré hovoril Lukášovi sa dostávali priamo do tohto "združenia". Film Apoštol Pavol je krásnou interpretáciou toho, ako láska víťazí nad akýmkoľvek zlom a násilím. Boh od nás chce aby sme takýmto spôsobom rozmýšľali a šírili lásku medzi nás a našich blízkych. Amen.

Iron Man (2008)

Tento film nie je potrebné porovnávať s komiksovou predlohou. Jedná sa o spojenie viacerých príbehov o Iron Manovi (samozrejme s úpravami) a zároveň začiatok nového marvelovského vesmíru, inak známeho ako MCU (Marvel Cinematic Universe). Iron Man celý tento proces výborne odštartoval. Stal sa dharmou pre celé toto univerzum. Jon Favreau je podľa mňa fajn režisér, ktorý si s týmto bussinnesovým magnátom, playboyom, dovtipným vedcom a v neposlednom rade superhrdinom poradil fantasticky. Za pomoci Roberta Downeyho Jr. vytvoril postavu, ktorá vyniká dômyselnosťou, humorom a nápaditosťou. Nebyť Downeyho Jr., fakt netuším čo by sa z toho vykľulo. Ostatný herci a celkove obsadenie je taktiež výborné. Všetci dokonale vyjadrujú svoju postavu a to vo všetkých aspektoch. Samozrejme, tieto herecké výkony krásne dokresľujú vizuálne efekty, kvalitný scénar a epická hudba. Áno, efekty sú úžasné, je to MARVEL, čo iné čakať. Ramin Djawadi zložil veľmi výstižný soundtrack pre tento snímok a rocková hudobná skupina AC/DC sa postarala o hlavnú pieseň celého filmu, ktorá dokonale vyjadruje život miliardára. Iron Man začal s nekonečným, gigantickým a epickým príbehom tiahnucim sa viac než desaťročie a verte mi, MCU len tak rýchlo neskončí.

Avicii - The Nights (2015) (hudební videoklip)

To, čo Avicii vytvoril v hudobnom svete je neuveriteľné. Túto skladbu som spoznal a vypočul až po jeho smrti a musím uznať, že je to niečo úžasné. Tak pozitívny a povzbudujúci text nemá hádam žiadna skladba. Dodala mi energiu rovnako ako aj videoklip, ktorý je tiež rovnako úžasný. Nejedná sa o žiadne prevratné filmárske dielo, no aj napriek tomu je výbornou ukážkou optimizmu a radosti. Avicii zanechal po sebe niečo neoceniteľné. Ďakujem.

Avicii - Hey Brother (2013) (hudební videoklip)

Túto skladbu som prvý krát počul, keď som bol asi v 3. ročníku na základnej škole a neskutočne na mňa zapôsobila. Mal som voči nej rešpekt, nepúšťal som si ju len tak hocikedy. Popravde videoklip je rovnako ako aj skladba veľmi silný a rovnaké pocity nostalgie, radosti a smútku zároveň vo mne vyvoláva skladba aj teraz. Avicii prekonal nemožné. Myslím tým celý jeho život. Jeho skladby sú veľmi emocionálne, a aj keď sa niekomu zdá môj názor prehnaný, vypočujte si ich ešte raz a porozmýšľajte. Avicii, budeš nám síce chýbať, no zanechal si na zemi niečo tak emocionálne a silné, čo ešte nikdy žiaden hudobník nezanechal. Odpočívaj v pokoji, umelec.

Vzpomínky na budoucnost (1970)

Švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken sa začal svojím bestsellerom s názvom Spomienky na budúcnosť pozerať na svet úplne iným pohľadom. Snažil sa ešte raz dôsledne preskúmať fakty a veci, ktorým sme doteraz verili. A podarilo sa mu to. Vypracoval úžasnú a veľmi pravdepodobnú teóriu o mimozemských návštevách v minulosti. Na jej potvrdenie pridáva aj argumenty, ktoré sčasti vyvracajú "doterajšie" fakty. Kniha vyšla v roku 1968 a film v 1970. V dnešnej dobe (2018) je mnoho faktov dosť neaktuálnych. To však napravuje televízny seriál Ancient Aliens, ktorý začala v roku 2009 vysielať stanica History. Ten teóriu pána Dänikena ďalej rozvíja a hľadá nové dôkazy a podklady pre jej úplné potvrdenie. Myslím, že by sa ľudstvo malo začať viac zamýšľať nad tým kto sme, odkiaľ sme a ako sme sa sem dostali. Ľudia zo všetkých vedných odborov by mali ešte raz zapochybovať nad všetkým čo si doteraz všetci myslíme. Teda nie všetci. Na tejto planéte je aj skupina ľudí, ktorí ostatní považujú za hlúpych, smiešnych, nepravdivých a to len preto, že prišli s niečim čo sa prieči doterajšiemu výskumu. Ani Johannes Kepler si nechcel prepustiť, že sa planéty točia po elypse - prišlo mu to nedokonalé. Väčšine ľudí príde teória o mimozemských bytostiach absurdná a to len preto, že "nemajú dôkazy". Alebo si skôr zakrývajú pred dôkazmi oči a uši a nechcú si pripustiť, že to tak bolo. Rovnako ako kedysi Kepler. Mali by sme sa spamätať a dať si preč klapky z očí. Musíme ísť ďalej a vo výskume nezastavovať. Všetko musíme pravidelne updateovať. Všetky fakty, informácie, tvrdenia. Pozerať sa na nich vždy novými očami. Tento film tento proces viac-menej odštartoval. Nakopol ma k tomu, aby som znova začal pochybovať o všetkom čo som si doteraz myslel. A to je správne. Mali by sme všetci. Ináč tento snímok má úžasný soundtrack, ktorý dokonale vyjadruje každú jednú scénu. Nomináciu na Oscara si v roku 1971 celovečerný dokument určite zaslúžil.

KSHMR & Marnik - Mandala ft. Mitika (2016) (hudební videoklip)

KSHMR spoločne s talianskym DJ duom Marnik opäť bodujú v podobe festivalovej pecky s názvom Mandala. Táto úžasná skladba bola zložená ako hymna pre festival SUNBURN 2016, ktorý sa každoročné koná v Indii. KSHMRove korene pochádzajú z Indie a to dedičstvo zo zeme jeho predkov interpretuje aj pomocou svojich skladieb. Mandala je toho jasným príkladom. Jedná sa o festivalový banger s krásnou indickou melódiou prepojený so spevom speváčky Mitiky Kanwar pochádzajúcej z krajiny tisích bohov. Videoklip je natočený perfektne, nakoľko robí SPINNIN' RECORDS väčšinou dosť zlé videoklipy. Úžasné kinematografické zábery Indie spojené so šialenými ukážkami oslavy EDM v podobe festivalu SUNBURN.