Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Vyborny blogbuster ktoremu nechyba akcia,humor,emocie a James Gunn to cele všetko skvelo režiruje.Stražcovia galaxie si dokažu urobit srandu sami zo seba,nie je im cudzia parodia a nechybaju ani naražky na kulturu 80 rokov.Film ma aj vyborny priam až epicky zaver.

Spojené státy lásky (2016)

Film je zasadeny do taživeho vnutorneho sveta štyroch ženskych hrdiniek.Všetky tužia po laske a ich životy nie su priliš vesele .Hlavne ženske hereske predstavitelky si za svôj vykon v tomto filme zaslužia uznanie.Spojene štaty lasky su bezutešnym a chladnym filmom ktory ponuka detailnu pitvu ženskej frustacie.Netreba opomenut vybornu kameru Olega Mutu a kvalitny scenar.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Film sa nedrži jednotnej dejovej linie a čerpa z vyrovnavania si učtov so všetkymi filmovymi i myšlienkovymi kliše.Film neštri ani katolicku cirkev s jej postojom k otazke antokoncepcie.Film sa nevyhyba ani žiadnym nechutnostiam.Okuzlujuco slobodomyselne dielo s epizodickou a fragmentarnou štrukturou rozpravania dokonale vystihuje zošmiešnovanu povrchnost,hlupost,pychu a namyslenost ludi,čo sa domnievaju,že rozumeju svetu a zmyslu života.

Domácí péče (2015)

Film ma jednoduchi scenar,ktory stoji na vybornom hereckom vykone Aleni Mihulovej.Bolek Polivka tiež velmi dobre zahral buransky pôsobiaceho manžela.Film je žanrovo nevyhraneny a divak môže mat problem sa s postavami viac stotožnist.Domci peče na druhej strane pôsobi autenticky a niekoho môže potešit aj Moravska ludova hudba.Na sučastnu česku kinematografiu jeden z tych lepšich filmov.

Mečiar (2017)

Pre ludi ktory zažili mečiarizmus film neprinaša nič nove čo by divak už davno nevedel.Aj rozhovori vo vile Elektra medzi Nôtovou a Mečiarom su dost o ničom a patria medzi menej zaujimave časti filmu.Zabavne je sledovat niektore vyroky Fedora Flašika ktory robil kampan Mečiarovi a potom presedlal k Smeru.Velmi dobra bola aj akasi pararela Mečiara a Fica ked sa nam režiserka snažila povedat že Fico je nastupca Mečiara.Ako rekapitulacia nedavnych dejin slovenska ok aj ked film je skôr určenym mladim ludom ktory si už Mečiara nepametaju pre nich to môže byt obohacujuce a v niečom poučne.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

V druhom dieli si Hellboy kladie otazku či je viac človekom alebo demonom.Hellboy 2 je zaujimavy,vtipny a režiserske vymysli ho robia krajšim rozprakovejšim.Vizualna stranka filmu patri medzi to najlepšie.Cekovo ma dvojka bavila ovela viac ako jednotka aj ked film doplaca na priliš jednoduchi scenar.

Válka o planetu opic (2017)

Vojna o planetu opic naplnila svôj potencial a je dôstojnym završenim celej trilogie.Novy film o opiciach je depresivny,pomaly a na letny blogbuster netypicky film čo je len dobre.Akcia v tomto filme nehra prim,dejove zvraty su vyborne a pomale tempo nuti divaka rozmyšlat o tom do akeho štadia sa zem dostala a ako to cele dopadne.V druhej polovici filmu sa dočkame odkazou na druhu svetovu vojnu a aj na holokaust.Herecke vykony su tiež vynikajuce ale nad všetkymi vyčnieva Andy Serkis,je až neuveritelne čo všetko dokaže zahrat hlavne očami.Vo vysledu je Vojna o planetu opic velmi kvalitny film da sa povedat že je to blockbuster naruby.Cela nova Planeta opic je rozhodne jedna z najlepšich trilogii za posledne roky.

Volba zbraní (1981)

Bavilo ma to od začiatku až do konca.Kvalitny scenar,režija,strih a herecke vykony robia z tohto filmu nadštandartnu francuzsku krimalku z osemdesiatych rokov a to tam neboli ani Belmondo a ani Delon.80%.

Mládí (2015)

Film taži hlavne z dobre vystavanej atmosferi a z hlavnych ale aj niektorych vedlajšich postav.Po vizualnej stranke ide o takmer dokonale dielo,kamera funguje skvelo a Sorrentinovy sa znova velmi dobre dari rozpravat obrazom.Mladost ponuka dokonalu režiju a vynimočne remeselne spracovanie.Mladost je kvalitny europsky film v ktorom hraju zname svetove herecke hviezdi a je to film ktory sa oplati vidiet.

Kurz negativního myšlení (2006)

Seversky čierny humor a absencia politickej koreknosti robia z tohto filmu nevšedny zažitok.