Fair Play (2014)

Film poukazuje na zhubne praktiky ktore vladli vrcholovemu športu vo vychodnom športe v 80-tych rokoch.Fair play ukazuje zvratene hodnoty v ktorych športovci musia robit čo sa im povie a musia dopovat aj za cenu straty vlastneho zdravia.Anna si chce zachovat tvar a strombu odmietne brat.Velmi dobre herecke vykony a dôveryhodne zobrazenie komunistickej šede a chladu patria medzi najväčšie pozitiva tohto filmu.Skoda že scenar je priliš obyčajny a režiseka sa neustale znaži svoje dve hrdinky matku a dceru ospravdlnovat.Silne tri hviezdičky.

Nemilovaní (2017)

Ludom v tomto filme zaleži len na sebe a nie su schopny žiadneho citu ktory by nebol sebecky.Rozvadzajuci rodičia svôjho 12-ročneho syna zanedbavaju,a je im len na pritaž a nikto sa onho po rozvode nechce starat.Film divaka už od začiatku vtiahne do deja.Od uvodnych poetickych zaberov na depresivnu zimnu krajinu.Kameraman filmu Kričman si zasluži absolutorium .Herecke vykony su autenticke a presvedčive.Scenar a Zvjagincevova režija dokonala.Bez lasky je intimny pribeh jednej dizfunkčnej rodiny na ktoru najviac doplatil ich syn.Depsesivny film ktory patri k tomu najlepšiemu čo sa natočilo v tomto roku.

Chronic (2015)

Film sa môže opriet o skvostny vykon Tima Rotha v hlavnej ulohe.Jeho ošetrovatel sa drži svojich povinnosti a je pozbaveny akehokolvek citu.Režiserovi sa dari aby jeho film nesklzol do citoveho vydierania.V odhalovani Davidovej minulosti si dava režiser načas,no presvedčivo odhaluje pričiny jeho sučastneho života.Chronic je chladny a naturalisticky film o neprijemnej teme a o ošetrovatelovi ktory je posadnuty umieranim.

Mrzout (2014)

Bilancovanie života môže byt niekedy mrzute,hlavne ak ste stary hundroš ktory sa nedokaže zmierit s zmenami okoliteho sveta.Filmu nechyba osobity seversky humor a sympaticky hrdina.Plusom su aj kratke flashbaky do hundrošovej minulosti.Generačne konflikty a obradena uloha muža a ženy v rodine su hlavnymi tromfami pribehu.

Zabitá neděle (1969)

Depresivny priam až nihilisticky film o jednom nadporučikovi ktory pocituje prazdnotu a nudu a snaži sa ju zahnat alkoholom.Zovšeobecnenie dosahuje režiserka okrem filmovych prostriedkov i kombinaciou kostolnych napisov.Jeden z vrcholov českej novej vlny,ktora vyžaduje pozorneho a naročneho divaka s vynikajucim Ivanom Paluchom v hlavnej ulohe.

Borsalino a spol. (1974)

Velke sklamania.Jedna z najslabšich delonoviek,nudny a nezaživny film.

Poslední motýl (1990)

Francuzsky mim prekonal svôj strach so smrti a svojim upravenym predstavenim poukazal na surovu skutočnost ktora mala zostat utajena.Film ma však až tak nezaujal ako ine Kachinove filmy.

Dobrý časy (2017)

Vizualne atraktivny film o dvoch bratoch ktorym lupež banky nevijde podla prestav.Tomuto filmu však najviac škodi nelogicke spravanie hlavneho hrdinu Constantina,ktory ide prepadnut banku s mentalne postihnutym bratom a to je len začiatok nepochopitelnych rozhodnuti ktore vo filme urobi.A divak len čaka kedy ho už konečne policajti dostanu.Miestami film pôsoby ako komedia nie ako gangsterka.Medzi pozitiva filmu patri vykon Roberta Pattinsona,kamera,strih a dobre a uveritelne je zobrazena odvratena strana velkomesta.Vdaka detailnym zaberom kamery su nam postavy bližšie a divak sa stava akoby sučastou mučiveho pribehu.Je to film v ktorom sa da očkavat neočakavatelne v dobrom aj zlom.A nepochybne si pochvalu zasluži aj sountrack ktory dotvara atmosferu celeho filmu.

Horalka (1960)

Majstrovske spracovanie Moraviiho romanu.Sofia Lorenova aj Belmondo tu predvadzaju skvele herecke vykony.Ludia na vidieku kam Cesira aj s dcerou ušla su vykresleny vierhodne,zabavny ale aj chamtivy a pokritecky,Vynimkou je idealista Michele ktory sa s vdovou aj zbliži.Vrcharka ma silny a emotivny zaver so skvelou poslednou scenou a zaberom.

Prolomit vlny (1996)

Lars von Trier je značne kontroverzny režiser a jeho tvorba polarizuje divakov a film Prelomit vlny nie je vynimkou.Prelomit vlny je naturalisticky film o zazraku.Film ma silne posolstvô že laska je všade pritomna.Film je deleny do kapitol so statickymi zabermy prirody za sprievodu rockovej hudby čo bol rozhodne velmi dobry režisersky napad.Hlavna hrdinka Bess je naivna a velmi hlboko nabožensky založena a dokonca svojsky komunikuje s bohom.Pre svoju lasku Jana je schopna všetkeho a v nadeji na jeho uzdravenie obetuje všetko.Vyborny scenar,režija a skvelo vykreslene postavy robia z tohto filmu nezabudnutelny filmovy zažitok.