Želvy Ninja (2014)

Od remaku většinou očekávám, že někdo, kdo je fanouškem původního kusu, má vizi, fůru nápadů a díky moderním technologiím se rozhodl udělat originálu minimálně důstojného nástupce. Proč ale někdo sahá na Želvy Ninja jenom proto, aby vyrejžoval prachy z fanoušků? Vždyť po vizuální stránce vypadají želvy hůř, než tenkrát ty navlečený v gumových kostýmech, vtipný nejsou ani ze čtvrtiny, jak by mohly, příběh je tuctovej, herci taktéž. Třemi slovy: nuda, zklamání, dřímota.

47 róninů (2013)

Velmi příjemné filmové překvapení. Poslední dobou jsem přesycený komiksovými bijáky a těžko hledám kus, který mě opravdu chytne, a bavím se celou stopáž. 47 Ronin to ale dokázal. Krásné prostředí a mix fantasy a historického Japonska. Opravdu zábava.

V oku tornáda (2014)

Mám rád katastrofické filmy a když všechno létá vzduchem, je to úplně nejlepší ... Po téhle stránce naplnil snímek mé očekávání velmi dobře. Efekty jsou výborné, stejně tak ozvučení, kamera a atmosféra bouřky. Po stránce scénáře a momentů mimo akční scény už je to slabší káva. Přesto jsem se slušně bavil a když vlály vlajky, tak jsem naštěstí zrovna mrknul :-)