Vzestup (2016)

52. MFF Karlovy Vary - Japonsko a hora Fudži se mi vždycky líbili. V tomto experimentálním pojetí poznáte nejen jejich duši. Tedy když neusnete. A to může být docela dřina. Pokud nevydržíte **

Vetřelec: Covenant (2017)

Universum Vetřelce mám vážně hodně rád. Pořád je to ta hutná, temná a geniálně syrová atmosféra. Perfektní režie a výtvarné zpracovaní. Podle mě však tvůrci nevědí, co chtějí vlastně říct, jenom honem pospíchají, aby tu už byl vetřelec a začal z vesela rubat posádku. Prometheus měl takový potenciál a všechno to vyšumělo jednou apokalyptickou scénou. V celém filmu jsou neskutečné chujoviny a nesmysly. Opravdu se jedná o posádku lodi? Nebo probudili bandu farmářů, kteří nevědí vůbec nic o bezpečnostních protokolech, karanténě, ochranných oblecích, výběru obyvatelných planet, no prostě partu lam? V kině se pořád jedná a perfektní audiovizuální zážitek, u kterého jsem si rval vlasy zoufalstvím a hrůzou, bohužel ne v momentech, kdy to měli tvůrci v úmyslu. Schválně jsem se podíval popáté na Promethea a tam to prostě klape! Má to hlavu a patu ... Vetřelec: Covenant má leda tak tu hlavu ... urvanou a plovoucí v jezírku :-/

Velká čínská zeď (2016)

Pokud rádi myjete nádobí v brnění, pískáte na píšťalku zezadu a chcete vidět najednou tisíce bazilišků z HOMAM3, pak je tahle srajda úplný terno. V opačným případě si radši nějak šikovně ubližte a nechte se hospitalizovat. V pokoji plným chrápajících a chrčících dědků je totiž mnohem větší zábava.

Rozpolcený (2016)

Jednoznačně nejlepší Nightův film za posledních deset let. Přesto postrádám onen WOW efekt, který mi dřív málem vykloubil čelist. Celý film k němu postupně směřuje a pak to tak nějak vyšumí do ztracena. Ani postava Casey nemá tu hloubku, jakou bych očekával, byť Anya Taylor-Joy jde do plnejch, stejně jako McAvoy v roli Hordy. Ve výsledku na mě nejvíc čiší režisérova snaha vrátit se ke kořenům, ale co si budeme povídat, to točíval ty nejvíc nejlepší bubu bijáky, s ukrutně hustou atmosférou dotaženou až k dokonalosti a k těm se Split určitě nezařadí. Přesto se jedná o velmi solidní a zábavnou podívanou.

Stranger Things (2016) (seriál)

Bejvaly seriály pro mládež, pro důchodce, sitcomy a spousta dalších dobrých i špatných. A byť je tohle stejný hřiště, tak liga to stejná není. Když večer přijdete domů utahaní z práce a pustíte si první díl Stranger Thing, tak ráno budete do práce vstávat rovnou od televize po skončení dílu posledního. Jinými slovy 95% veškerý televizní produkce už pro vás nebude dost dobrých... Budete chtít žít v osmdesátkách, hrát Dračák, mít skrýš ve starém autobuse a víc snít. Je to pecka a NEMŮŽU SE DOČKAT DRUHÉ ŘADY!

Městečko Pines - Série 1 (2015) (série)

Díl od dílu s větším sebezapřením jsem se prokousával až do druhé poloviny první série a doufal, že se charaktery přestanou chovat naprosto nelogicky, respektive, že přijde odhalení a všechno do sebe zapadne. A ono ... NE. Je to idiotský, nedomyšlený, postavy jsou nevěrohodný a ... a vůbec .... Seru na Vás, seru na Idaho, já jdu domů ... Hawkins, Indiana!

Sebevražedný oddíl (2016)

Úplně zbytečný film, plný nesmyslů a zároveň úplně o ničem. Zaujala mě jen postava Enchantress, bohužel naprosto nevyužitá.

Příchozí (2016)

Pohyblivé sci-fi obrázky jak mají být. Atmosférou mě to v kině vcuclo, nechalo prožít a vyplivlo naprosto spokojeného. Dušička si jenom říkala "Yes! Yes! Yes!" Už se těším na druhou projekci, kde doufám odpadne těch pár nejasností, které teď mám. Souhlasím s přirovnáním ke Kontaktu. Je to ten samý pocit nadšení a nervozity, co se stane a co by bylo kdyby. Fantasie jede na plné obrátky a jedna myšlenka střídá druhou. Juchů!

Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016)

První polovina filmu se mi moc líbí ... WOW. Perfektně naroubovaný knight a assassin look na high-tec reálie, svižná akce, slušný příběh. Bohužel jak film postupuje, vadí mi stále více různé drobnosti a ve výsledku sráží mé hodnocení o jednu hvězdu dolů. Vsadím se, že nebýt Audiplacementu, nebyla by v celém filmu jediná silnice, ani auta. Proč taky, když mám lepší mašinky. Nakonec to celé spíš tak vyčpí, než nějak dopadne. Aspoň, že pobořili ty nudný mrakodrapy a postaví je, doufám, v Knight deco. Tak se dobře bavte ...