Rozkaz zabíjet (2016)

Nenadchne, ani neurazí. Svižná akce, supr roboti. Pokud máte nonstop sci-fi absťák jako já, tak hrr na ně!

Šingeki no kjodžin (2015)

Máte rádi pyré z Japonce? Pak je to film pro vás. Jinak se jedná o hroznou slátaninu :(

Poslední lovec čarodějnic (2015)

S dobrým komentářem to mohla být pecka. Atmosféra by mi sedla jak prdel na hrnec. Takhle nic. Ani bonusový půl pentagram za WILF Rose Leslie to na tři hvězdy nevytáhne :-/

Yes Man (2008)

Vůbec nechápu, proč se mi to napoprvé nelíbilo. Po letech druhé shlédnutí a byla to opravdu sranda. A nebylo to hloupý.

Box (2015)

50. MFF KV: Ani přesně nevím proč, ale celý film ve mně evokoval českou televizní tvorbu. Přestože se ve filmu dost věcí děje, výsledek je plochý. Až jsem se ptal "A co jako z toho"? Jediné zajímavé byla přitažlivost hlavní představitelky (Hilda Péter). To zase jo ;-)

Ovečka (2015)

50. MFF KV: Mám rád pohledy na jiné kultury. Dozvědět se jak lidé ve světě žijí, jaké věci běžně řeší a čím se každodenně zabývají. I když se nejedná o dokument, přesně tenhle vhled do problémů v Etiopii film nabízí. Navíc vše příjemně ubíhá a je poctivě natočeno. Velmi dobrá divácká tečka za mou účastí na festivalu.

Theeb (2014)

50. MFF KV: Určitě jeden z lepších filmů, které jsem letos viděl. Krásné pouštní exteriéry, napínavý děj ale i lehce přibrzděný závěr. Co mi překvapivě hlavně utkvělo je, ve filmu okrajově zmíněné, kulturní vykořenění zapřičiněné příchodem západní průmyslové civilizace. Každý problém má někde své kořeny.

Slow West (2015)

50. MFF KV: Prakticky ihned po shlédnutí mi bylo jasné, že tenhle western musím vidět ještě jednou. Ne proto, že by se jednalo o kdoví jakou perlu, ale proto, že jsem, po celodenním filmovém maratonu byl již dost kaput, chvílemi vůbec nevnímal a film se mi scvrknul do několika vtipných scén. A tak mi to ve výsledku přišlo spíš jako drsná komedie, s pár dobrými nápady a bez zbytečných klišé. Určitě podívat, zázraky nečekat ...

Objetí hada (2015)

50. MFF KV: Téma Amazonie, ničení tamních ekosystémů a domorodých kultur. Vše zabaleno do krásného černobílého hávu, prolínání "přítomnosti" s "minulostí" a jejich vzájemná návaznost. Velmi příjemný zážitek, který dokáže vzbudit zájem o danou problematiku a vzkřísit cestovatelskou jiskru.

Svět patří mně (2015)

50. MFF KV: První polovina filmu drží pohromadě mnohem lépe než ta druhá, kdy mi vše již přišlo jako nastavovaná kaše a výsledný dojem hodně utrpěl. Stále se ale jedná o solidně natočený a poměrně poutavý exkurz do života rumunské středoškolačky, ukazující, jak se centrum myšlení přesouvá v pubertě mezi nohy :/ A někdy i víc dozadu než dopředu ...