V pasti: Barcelona (2023)

Áno, platí, že originál je originál, ale mňa to vcelku bavilo. Chýbalo to fajnové napätie zo slepoty a asi po 10 minútach si to samé odkrylo aj všetky karty, ale vcelku som sa bavil a malo to spád. Takže srať na porovnávanie, v ktorom, samozrejme, Espanol neobstojí, ja som sa bavil.

Vyproštění 2 (2023)

Ooo, brumkám si tu, brumkám. Opäť super johnwickovsky našlapané a tentokrát aj trochu tej emócie bolo, ale tak akurát, aby to zase všetko nezakapalo. Áno, za mňa skvelá zábava.

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

No, asi to nebude medzi Guy Ritchie top 5 filmami, nebude ani medzi top 10, ale zase voľba medzi Hornou Dolnou a týmto, je asi úplne jasná, či?

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Veľmi príjemná a svižná klasická fantazy, až by si človek mal položiť otázku, čím to bolo také výnimočné a voči niektorým nápaditejším žánrovkám aj lepšie? Neviem, skutočne nepoznám odpoveď. Akurát, že to svižne ubiehalo, malo to správnu akciu a hlavne vtip, áno, ten bol naozaj skvelý.

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

To už kam sme to dopracovali, keď aj Asterix s Obelixom sa iba samozrecykluju a upatlajú to z už dávno použitých vtipov.

The Covenant (2023)

Za mňa konečne po dlhej dobe skvelý vojnový film z aktuálnych konfliktov. Oceňujem super scenár s naozaj dobrou zápletkou, ktorej sekunduje paradna ritchiovská akcia. A som rád, že sa to tentokrát zaobišlo bez zbytočných hviezdnych vlajočiek a drsných patriotistických "it's my duty" rečičiek.

Papežův vymítač (2023)

A tak sa táto pekelná žánrová vykrádačka všetkého doposiaľ už nakrúteného démonicky usmažila na vlastnom pekelnom ražni. Ani Maximus to, bohužiaľ, nezachránil, hoc sa snažil, ako vedel.

Avatar: The Way of Water (2022)

A tak ako pri jednotke, dávam palec hore za celkové prostredie a kulisy, palec dole zase za príbeh a všetko okolo neho. Tie tri hodiny celkom rýchlo ubehli, no na konci som v pohode vstal, spravil si chleba so salámou a takmer som zabudol, že čo som posledné tri hodiny robil. Našťastie len takmer a preto dávam len dve celá trištvrte alebo takmer tri.

Velryba (2022)

V jednej izbe rozohrať tak kvalitnú partiu je naozaj na klobúk dole. Až som vynechal večeru a išiel spať hladný