• Thriller

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Ted se tu odhalim a dam k dobru mou historku s Pulp Fiction.... pred vice nez deseti lety jsem byl stalym zakaznikem v tehdejsi chrudimske panelakove /dovolim si rict brakove/ videopujcovne.Hlavni nabidkou tam byly beckove skvosty zanru kung-fu, horrory, porno za zavesem obcas i par aktualnich titulu. Shltaval jsem cele serie Martial Law a v 70' kung-fu jsem mel obrovsky vyber.Baval jsem se u serii The Stepfather, Child's Play a jinych. Pamatuji si den /at to muze znit jakoli blbe, je to pravda! /, kdy jsem tam patral znudene po necem novem, co jsem jeste nevidel a byl to problem....tu pujcovnu jsem znal krome "zavesu" celou. Pak mi padnul pohled na osuntely obal s lezici zenskou s cigaretou, nic nerikajici, nesrozumitelny nazev. Znudene jsem po tom sahnul... Ten den jsem vstoupil do vyssi ligy filmu a Pulp Fiction byla krasna vstupenka! A jako bonus od Quentina navod, jakym smerem a za jakymi herci se mam dal divat. Film jsem si pustil dvakrat po sobe a druhy den znovu. Behem nasledujicich mesicu nekolikrat vypujcil. Kdyz sel potom v Tv , v noci na CT2, nahral jsem ho na VHS , ktera byla vzdy pripravena v prehravaci a zprijemnovala mi po dlouhou dobu chvile obedu, veceri , siesty. Kazde urcite obdobi jsem "jel" urcitou scenu dokola a obdivoval.. Pulp Fiction byl pro me zlomovy film, ktery mi dal smer, vysvetlil mi pojem "nezavisly film". Jednim slovem ZASADNI.

Pěsti ve tmě (1986)

Skvely film s vlastnim pribehem! Nicmene musi byt inspirovan Rockym z nehoz jsou nektere sceny patrne. A to napr. z treningu, spojeni treninkoveho nasazeni / gradujici skvela hudba. Poslechnete si pro zajimavost, druhou skladbu z OST Rocky (1977) -Philadelphia Morning , znacna podoba, ale ne nesympaticka, prave naopak. Nezapomenutelny Marek Vasut.

Gauneři (1992)

Vzpominam si, na me prvni setkani s Reservoir Dogs. Nahodou , jsem tehdy pozde v noci prepnul Tv na CT2, kde zacinal nejaky film. Skvely rozhovor tocici se kolem spropitneho a nazory na pro a proti ,to byl prvni drapek kterym me film chytil. Dalsi, to byl vyklad Like a Virgin / tak to proste je, nemuze to byt jinak...od te doby je mi ten text jasny... :) Dalsim drapkem a poradnym, byla titulni skladba za chuze vsech "barevnych" panu. Co na te scene ocenuji i po letech a je to tak, ze vsichni, (ac kazdy je jiny), maji ukrutny styl a smrnc. A to vcetne Chrise Penna v mistralove teplakovce. Ve filmu je spousta nezapomenutelnych scen a dialogu- inteligentnich i vtipnych. Morbidni scenku s uchem, musi videt kazdy fanda cerneho humoru.

Zeptej se prachu (2006)

Film podle stejnojmene knihy Johna Fanteho //oblibence meho oblibeneho spisovatele Charlese Bukowskiho // , je velice pekne a verne zpracovan. Vidim ono okno do kopcu, Camilu, Artura a jejich malicherne sceny v kavarne a vzpominam na knihu a na to, ze me predstavy o prostredi a postavach nebyly tem filmovym vubec vzdaleny.