American Crime Story - Versace (2018) (série)

Prvá séria sa mi páčila viac hoci tam bolo viac kecov a množstvo dialógov v ktorých som sa občas strácala. Avšak táto séria tiež bola veľmi dobrá. Mala epizódy v ktorých bolo viacero nudných scén, ale dalo sa to prekúsnuť. Skôr to celé bolo o vrahovi Versaceho než o samotnom Versacem, ak by si niekto myslel to čo ja na začiatku. Dá sa teda povedať, že celé to stojí na Darrenovi Crissovi, ktorý odviedol skvelú robotu! Jednoznačne prevalcoval ostatných hercov hoci všetci boli skvelí, ako je už pravdaže zvykom. Tiež sa tu objavil môj obľúbenec Finn Witrock čo má veľmi potešilo hoci tu nedostal práve najviac screentimu. Táto séria mala veľmi zaujímavé spracovanie aj keď viackrát som sa v tom strácala. Určite to však stojí za pozretie!

American Crime Story - Lid versus O. J. Simpson (2016) (série)

Tak toto ma neskutočne bavilo. Herci geniálny, skutočný príbeh s naozaj nepochopiteľným až absurdným záverom a veľa veľa právnických kecov. Aj keď musím povedať že Cuba ma občas vyložene štval, ostatní herci to zachraňovali. Po AHS som si konečne naplno užívala prítomnosť Sarah Paulson možno aj preto, že konečne nevrieskala po celý čas :D American Crime Story začal veľmi silnou sériou a dúfam, že to bude takto pokračovať aj ďalej

Zrůda (2003)

Charlize Theron je tu tak ohavná a úžasná zároveň! Oscara si zaslúžila o tom niet pochýb. Ani Christina Ricci nezaostáva. Čo sa filmu ako takého týka tak má občas nudné miesta, ale väčšina času je dobre našliapnutá. Charaktery postáv sú tu vykreslené dobre a taktiež aj postupná cestička ako sa z Aileen stalo monštrum, ktoré zabíjali mužov. Taktiež filmy s lesbickou tématikou mám celkom rada, ale zaplať pán Boh že v tomto filme boli obe (takmer) celý čas oblečené! :D Soundtrack bol v pohode a celkovo hodnotím tento film na 4*

American Horror Story - Coven (2013) (série)

Ako som si všimla pri reakciách fanúšikov na túto seriu, existujú len 2 názory na Coven. Buď ho milujete alebo nenávidíte. Pre mňa osobne je to hneď po sérii Asylum moja najobľúbenejšia. Skvelo napísané postavy, ktoré prekypujú drzosťou a sarkazmom a je priam nemožné nemať aspoň trochu rád každú jednu z nich. Väčšina osadenstva sú ženy a je to veľmi zaujímavé aj bez chlapov hoci hŕstka ich tam predsa len je. Hľadanie novej Supreme bolo zaujímavé a moje typy boli celý čas nesprávne a doteraz nechápem, že mi za celý ten čas nenapadlo kto tou Supreme nakoniec naozaj bol. Na scénu konečne prichádza Kathy Bates, Angela Bassett a Emma Roberts, ktoré rozšírili už tak skvelý ensamble. Na tejto sérii sa mi tiež neskutočne páčili outfity, ktoré sa tam nosili či už extravagantná Myrtle, hipisáčka Misty Day alebo luxusná Madison a Fiona. Koniec niektorých postáv ma vážne zamrzel SPOILER smrť Madison či už prvá alebo druhá bola nečakaná a najmä tá druhá aj trochu nelogická. No a pohľad na Misty Day so žabou dokola a dokola bol vážne smutný a tak neférový! Aspoň že v 8.sérii sa na ňu usmialo šťastie ;) Celkovo túto sériu hodnotím na 5*!! P.S. Ďakujem Covenu za objavenie Stevie Nicks a Fleetwood Mac!! P.S.2 Balenciaaagaaa!

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

Táto séria bola fenomenálna. Od začiatku tajomná a desivá a pre mňa osobne pohlcujúca do deja takmer okamžite. Skvelý dej plný úžasnými postavami. Táto séria ma oficiálne prinútila milovať AHS. A nie že by prvá séria bola zlá alebo niečo, bola úžasná, ale Asylum je niečo extra. Herecké výkony úžasné ako je už zvykom či už Jessica Lange ako Sister Jude, ktorú zo začiatku nenávidíte, ale postupne si ju zamilujete a na konci ju (možno) budete ľutovať. Skvelá Lily Rabe ako Sister Mary Eunice je dá sa povedať jednou z najikonickejších a najlepších postáv celého seriálu. Každú scénu si podľa môjho názoru kradla pre seba a taktiež je práve ona jeden z dôvodov prečo mi mníšky naháňajú strach haha. Taktiež musím napísať ako mi je ľúto, že Lily Rabe nedostáva v budúcich sériách väčší priestor :( Lana Banana tiež jedna z najsilnejších postáv seriálu zahraná skvelou Sarah Paulson! Tiež musím spomenúť Zacharyho Quinta, ktorého som niekedy veľmi nemusela, ale v Asyle sa to úplne zmenilo. Všetci ostatní herci taktiež výborní (Evan, James, Joseph, Frances..). Tejto sérii nemám čo vytknúť, vždy bude v mojom rebríčku na úplnom vrchole. P.S. Pri scéne s exorcizmom mi behal mráz po chrbte (asi som mäkkota) P.S.2. Znásilnenie monsignora bolo pre mňa nečakané rovnako ako aj predčasná smrť Mary Eunice a 'Hansa Grupera'

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Zo začiatku som veľmi nevedela do čoho idem a aj som sa trochu bála, pretože hororový žáner nepatrí práve k mojim obľúbeným. O to väčšie prekvapenie ma čakalo. Samozrejme zo začiatku to bolo desivé ako sa patrí, ale po pár epizódach, keď sa akoby 'odhalilo' tajomstvo domu takmer všetko desivé a strašidelné zmizlo. Dej je veľmi dobrý a zaujímavý a hneď vás vtiahne. Koniec niektorých postáv bol pre mňa dosť prekvapivý. Avšak nemohla som čakať happyend. Postavy sú celkom sympatické a herci úžasní. Hlavní ale aj vedľajší. Evan a Taissa majú spolu veľmi dobrú chemiu a myslím, že by ich ako pár mohli obsadiť niekedy znova. Taissin návrat do seriálu by ma veľmi potešil. Séria to bola skvelá ale Asylum len tak niečo neprekoná :D Z vedľajších postáv som si tu užívala najviac moju obľúbenú Lily Rabe, ktorej to tu veľmi svedčalo! Btw. Masaker v knižnici bol vážne masaker na pozeranie.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Milujem tento seriál!! Začína to ako čierna komédia, ktorá šliape ako hodinky aj vďaka fenomenálnym (prevažne) herečkám a hercom ale tiež skvelému príbehu, ktorý má zaujal hneď v úvode. Postupne sa dej rozvíja do väčšej drámy a na zaujímavosti to nestráca. V tretej sérii to trochu trhne a je to trochu slabšia ako dve predchádzajúce, ale štvrtá séria to vynahradí. SPOILER: Piata séria odohrávajúca sa počas 3 dní vzbury plynie trochu pomalšie a občas aj nudí no koniec je veľmi silný a nastolí poriadny cliffhanger. Nie veľmi dobre prijatá 6 séria je podľa môjho názoru skvelá a tiež jedna z najlepších. Nové postavy prostredie ( i keď novej) väznice osviežili a to najmä dve sestry, ktoré mali skvelú dejovú linku. Čo sa samotných herečiek týka tak každá jedna podáva úžasný výkon od hlavnej postavy až po vedľajšiu. Natasha Lyonne ako Nicky je Queen a Laura Prepon je taký Playboy väznice. Ale vážne ako Alex Vause je moja woman crush. OITNB je ľudský a dojemný priam ako žiaden iný seriál a ukazuje nám, že aj väzenkine sú len ľudia, ktorý spravili chybu a musia za to pykať. Je to vážne komédia, ktorá vás dokáže rozplakať. Teším sa na 7.sériu a verím, že sa s mojimi milovanými INMATES rozlúčime vo veľkom štýle. Najlepšie série- 1,4,6

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jediný seriál pri ktorom sa neviem rozhodnúť ktorú postavu milujem najviac. How i met your mother je skvelý romantický sitcom, ktorý sa oplatí vidieť. Je v ňom mnoho legendárnych hlášok, scén ale tiež životných múdrostí, ktoré sú častokrát použiteľné aj v bežnom živote nie len v tom seriálovom. Ako to pri seriáloch býva tak aj pri tomto sa stalo, že pribúdajúcou sériou išla kvalita a vtip trochu dolu vodou. Čo sa týka mnohokrát diskutovaného konca, tak mne sa to páčilo. Áno bolo to smutné a trochu horkosladké, ale taký je život. Avšak alternatívny koniec tiež nebol zlý. Ak by som si mala vybrať medzi častým porovnávaním himym a friends, tak si vyberiem himym pretože je to srdcovka a má svoje kúzlo či už flashbackmi takmer v každej časti alebo štýlom rozprávania príbehu. Taktiež musím vyzdvihnúť úžasný český dabing. Bravo.

Kancl (2005) (seriál)

Neuveriteľne skvelý seriál! Jeden z veľmi mála seriálov pri ktorom som sa dokázala z chuti zasmiať. Postavy sú veľmi sympatické a zábavné. Michael Scott je ten najsympatickejší idiot akého som kedy videla a každá postava má niečo do seba či už je to Jim, Dwight, Pam alebo taký Kevin.Štýl akým je to natočené mi veľmi sadol a tie pohľady do kamery sú skvelé! The Office mal občas aj dramatickejšie chvíle a taktiež má dokázal dojať k slzám. Po odchode Michaela to samozrejme trocha stratilo šťavu a nové postavy neboli práve príliš sympatické, ale dalo sa to prekúsnuť. Celkovo tento seriál považujem za jeden z najlepších a pre mňa osobne najobľúbenejších a každému kto ho ešte nevidel odporúčam! P.S. Najlepšia scéna bola keď Dwight založil v kancli požiar :D

American Horror Story (2011) (seriál)

American Horror Story je tajomný, zvrátený a občas nechutný seriál, ktorý je jednoducho úžasný. O tom, že je to horor sa dá hovoriť asi len o prvých dvoch sériách, pretože neskôr to hororové prvky takmer úplne vypustí. Páči sa mi na ňom, že každá séria je o niečom inom avšak série sú vzájomne nejako prepojené čo je geniálne. Veľké lákadlo seriálu sú úžasní herci. V prvých 4 sériách je jednoznačná kráľovná Jessica Lange, ktorá dodáva seriálu ten správny drive. Mladší a neopozeraní herci sú rovnako skvelí a ich postavám všetko veríte. Seriálu nechýba ani dávka humoru, ktorá občas odľahčí dramatický dej. Postavy sú zväčša veľmi komplikované, zvraty dosť drastické a nečakané. Novšie série už trochu strácajú tú starú atmosféru a možno aj kvalitu no musím povedať, že herci to zachraňujú a stále je na čo sa pozerať. Rozhodne neľutujem, že som s AHS začala a vrelo odporúčam! Najobľúbenejšia séria - Asylum Najobľúbenejší herci - Jessica Lange, Lily Rabe, Finn Witrock, Angela Bassett, Evan Peters