• Reality-TV

Simpsonovi (1989) (seriál)

Táto žltá rodinka podľa mňa nikdy neomrzí, aj keď už má vyše 600 epizód. Seriál naráža nielen na politiku, ale aj veľa ďalších problémov americkej rodinky strednej vrstvy. TOP 1 z top seriálov všetkých čias. Dabing pána Bedrnu, neskôr Vlastu Zavřela, Jirka Lábusa, Martina Dejdara, Heleny Štáchovej či Bedřicha Šetrnu je legendárny. Matt Groening vytvoril spolu z OSCAROVÝM J.L.Brooksom a nedávno zosnulým S.Simonom americký fenomén, ktorý už 28 rokov zabáva generácie divákov. Simpsonovci, Flandersovci, Skinner a Agness, Edna, Vočko, Lovejoy, Krusty a iní sú už stálicami seriálu.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Fenomenálna japonská hlúposť. Takešiho hrad bol akýsi predchodca Ninja Factoru a Drtivej porážky. Disciplíny ako Vybíjaná, Ťuk-Ťuk, Obrý hríb a iné sa stali maskotmi hry. Japoncov za odmenu 1 000 000 jenov neodradili ani zákerné prekážky ako Jazda na surfe či Pohyblivé kamene. Takeshimu Kitanovi sa proste podaril dobrý zábavný program. Za 133 epizód, mali len 9 víťazov, takže to bolo naozaj ťažké vyhrať. Len by ma zaujímalo, či ľudia, ktorí si zranenia spôsobili boli dopredu poučení alebo či niekto dokonca Takeshiho žaloval.