Chad Vader (2006) (seriál)

Já jsem se s tímhle počinem setkal při studiu angličtiny, a jako takový je to seriál výborný.

Pouta (2009)

Výborné. Konečně pěkná spolupráce čechů a slováků na tématu, ze kterého jsme ještě nevyrostli...

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Spousta lidí ortodoxně vnímající historii tento film nemá rádo, a já je celkem chápu. Ale byla to právě Sedmá rota, která mě přivedla k historii a k mému zájmu obzvláště o 2. sv. válku, když jsem se na to jako malé robátko díval v TV a zeptal jsem se dědy, kteří vojáci jsou češi :)

Návrat sedmé roty (1975)

V jedoucím vlaku: "Běží za námi Němci!" "To je normální, ale divil bych se, kdyby nás dohonili" :D

Věčný žid (1940)

V čr raději bez komentáře. Nechci dostat 20 let.

Gepardí muž (2008) (TV film)

Tak to je mazéééc! Už jsem několikrát slyšel nebo četl o lidech, kteří opravdu dokázali žít s různými divokými zvířaty, ale tohle je první podrobně zdokumentovaný případ. Takže... tenhle film ve mě zase po mnoha letech probudil touhu odejít někam do pralesa :)

Láska je láska (1998)

Před shlédnutím se to zdálo být nudné téma. Ale seveřani opět dokázali udělat famózní příběh z toho, z čeho by v Halyvůdu udělali tuctovou slátaninu, na kterou zapomenete dřív než odejdete z kina.

M*A*S*H - Nashledanou, sbohem a amen (1983) (epizoda)

Válka je svinstvo. Obzvlášť válka, která je zbytečná. Ve které nikdo neví proč se vede, proč je tam on, a hlavně kdy skončí. Nádherné zakončení "válečného" seriálu, jehož hlavní myšlenkou bylo poukázat na nesmyslnost válčení.

Habermannův mlýn (2010)

Film pěkný. Co se historického pozadí týče, nelze jinak než se stydět za Čechy, kteří se zachovali tak jak se zachovali.

Rammstein: Live aus Berlin (1999) (koncert)

Úžasná hudba, úžasné kapely, v úžasném Berlíně :) Co k tomu dodat?