• Krátkometrážní

Americký sniper (2014)

Konzervativní jako Clint Westwood sám. Možná chvíli zakolísá a pro dobro dramatu se pozastaví nad nesmyslností Íráku (který s takovým klidem přimontovová k 11.září a tím vypravěčsky mate historickou paměť amerického plebsu, Víjtejte v Texasu!), ale v zásadě drží tu notu Amerického Heroismu. Hrdina je silně apolitický a celý film se tak zaobírá jen primárním city - lásky, nenávisti, pomsty, upřímného kamarádství. Nic složitého nehledejte, něco silného určitě (Eastwood je skvělý režisér, scénář je napsán poutavě a drama sniperského souboje drží motor nahozený). Závěrečné titulky, vrah vypadající jako JÁ JSEM VRAH! a divná písečná bouře jsou takové karamboly.

Sons of Liberty (2015) (seriál)

A jako proof of concept jsme použili trailer k Assasins Creedu, protože to je to co chápeme pod pojmem History ve jménu našeho kanálu. Historie černobíle. Otcové zakladatelé a jejich vnímání je jak vystřižené z Bioshocku.

Anonym (2011)

Nenech se mílit tím, že to dělal Emmerich. Některé režijní nápady jsou pozoruhodné a atmosféra jede na jedničku. Lehká nepřehlednost a slabší tempo druhé hodinky je škoda. Hlavně ten temporytmus bez kterého závěrečná pointa nevyzní tak silně je škodný. Možná na vinu nečekaně nehollywoodské struktuře...

Království nebeské (2005)

// po xtém shlédnutí už se vytrácí ten původní "komplikovaný" dojem i z megaepické režisérské verze. Postavy jsou po konzumaci čtyř sezon GoT ploší panáci v úžasných kostýmech, kulisách, záběrech a bestiální sekvenci jezdeckého střetu pod Kerakem. Stále klasika historického velkofilmu, která narozdíl od Statečného srdce neumí technicky zestárnout.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Poslední sezona dovršuje tenhle must watch zážitek pro všechny, co kdy snili o plášti, klobouku a coltu 1911. Masterpiece.

Vejška (2014)

Pozitivní feeling z Vorelovo konzervativní mravouky---New York je tak epickej konec, že otpimismus o upřímném sdělení (jakkoliv dementním), je na místě .)

Leviatan (2014)

Jsem schopný akceptovat intelektuální rozměr celé téhle dvouhodinové anabáze a pochopit, že "široká ruská duše" (super zpřesnění...zpřesnění?) může tenhle pochod strávit jinak než blockbustery, instagramem a rádiem hitů zhýčkaný Středoevropan. I tak ovšem Leviathan selhává na emocionálním a vypravěčském základu. Nádherná kamera, úžasní herci a absolutní jistota, že kdyby to nebylo točen v Rusku a nebyl trochu nepřístupný "art", tak se bavíme o průměrné podívané.

Hrdost (2013)

95% ART vs. 5% zábavy (skvělí herci)