Island of Lost Souls (1932)

Dobrodružný film z dob, kdy ještě existovaly ostrovy, které nenajdete na mapách. Skvělá atmosféra, herecké výkony skoro nepůsobí divadelně a masky jsou naprosto uvěřitelné. A nádherná Leila Hyams působí jako překrásné zjevení. Co víc si přát?

Paralelní světy (2012)

Po výtvarné stránce naprosto úchvatné a dechberoucí.

The Furious Gods: Making Prometheus (2012)

Až se chce člověku plakat nad tím, kolik úsilí, nápadů a peněz bylo zmařeno výsledným paskvilem s názvem Prometheus. Škoda, protože Scott mohl natočit dosud nejlepší sci-fi (v pravém a dávno zažitém smyslu tohoto slova) 21. století. Vždyť mohlo ožít to nejbéčkovější, nejpulpovější filmové dobrodružství v tak krásném, do detailů promyšleném a trikově dokonalém provedení, že bychom si všichni sedli na zadek. Archetypální posádka, neznámá planeta, raketa, nevypočitatelný robot, "bitchy" ženská postava Theronové a chapadla deroucí se z rozervané hrudi milence... Nezbývá, než zamáčknout hořkou slzu. Prometheus MOHL BÝT hodně dobrý, říká tenhle vynikající dokument.

Highlander (1986)

Film z dob, kdy ještě uměli točit fantasy filmy... :'(

Iron Man 3 (2013)

Přemíra násilí a posun Iron Mana od zářivého hrdiny směrem k antihrdinovi, který bezostyšně zabíjí své protivníky a ještě se jim vysmívá, degraduje jinak skvělý film na schizofrenní akční slátaninu. Škoda.

Nevědomí (2013)

Vynikající sci-fi snímek s dokonale promyšleným příběhem, množstvím dějových zvratů, špičkovým designem a úžasnou hudbou. To vše v příjemném minimalistickém hávu. Nepamatuji si, kdy mě naposled nějaký film takhle potěšil!

It! The Terror from Beyond Space (1958)

Už od prvních minut mi bylo jasné, že právě tohle musela být inspirace k prvnímu Vetřelci. Celý film jsem proto sledoval s napjatým čekáním na finále s přetlakovou komorou. A dočkal jsem se!

Atlas mraků (2012)

Duchovně hluboký? Hluboce lidský? Ani jedno, ani druhé. Hloubku tu má tak akorát žumpa, ze které tahle slátanina vystoupala. Morální poučení - nechodit na filmy vytvořené přešitým chlapem.

Skyfall (2012)

James Bond se vrátil!

Ve stínu (2012)

Po hodně dlouhé době zase jeden kvalitní filmový zážitek z českých luhů a hájů. Ondříček umí!