Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Asi najväčšie sklamanie, ktoré som doposiaľ v kine zažil. Odkedy Disney kupíl Star Wars ide všetko dole vodou. Obsadenie filmu katastrofálne - herci väčšinu filmu pobehujú s otvorenými ústami, vypúlenými očami alebo vrieskajú po sebe. Kylo Ren je totálny ufňukanec a doteraz nechápem ako mohla takáto postava vzniknúť v hlavách tvorcov. Herecká diverzita, ktorú Disney priniesol do sveta Star Wars je otrasná a na film sa skoro nedá dívať. Abrams sa snažil dať do filmu, čo najviac Easter eggs ako sa len dalo aby potešil aj starších fanúšikov Star wars ale ani to nepomohlo. Najväčšie sklamanie bol asi koniec tejto časti, kde sa ukázal Luke Skywalker asi tak na 10 sekúnd. 2/5

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Zo začiatku veľmi zaujímavé anime, ale ku koncu nadšenie opadá. Genialita L a Kiru nemá hraníc a je veľká sranda sledovať hry, ktoré medzi sebou hrajú. Nápad zo zápisníkom smrti nemá chybu a japonci opät nesklamali s animovaným spracovaní komiksovej predlohy. 4/5

Code Geass: Hangjaku no Lelouch - R2 (2008) (série)

Pokračovanie už predtým nadupaného anime. Druhá séria nesklame a predčí aj prvú sériu. Lelouch pomaličky dokončuje svoje plány a je radosť sledovať ako ich realizuje. Grandiózne finále samozrejme nechýba a perfektne zakončuje túto úžasnú sériu 5/5

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Ak človek chce zažiť totálny mindblown, nech sa páči Code Geass je skvelá voľba. Inteligencia a genialita hlavnej postavy je úplne niekde inde ako zvyšok sveta. Po tomto anime sa na partičku šachu alebo kariet nebudete dívať nikdy rovnako. Pre mňa jedno z najlepších anime čo som kedy videl 5/5.

Bleach (2004) (seriál)

Anime, ktoré som videl asi prvé. Po Arrancar arc to ide rapídne dole vodou a nepotešia ani fillery, ktoré sú počas celého anime všadeprítomné. Dej sa opakuje v každom arcu, čo anime ako celému na zaujímavosti vôbec nepridáva. Animácia je skvelá, súboje parádne a humor je tiež na mieste. Dávam 4/5.

Sebevražedný oddíl (2016)

Film s veľkým potenciálom, ktorému však niečo ušlo. Tvorcovia sa nám snažili predstaviť veľmi veľa postáv v krátkom čase, ale to sa jednoducho nedá. Najhoršie asi skončil Diablo - takmer celý film má všetko u riti ale za pár sekúnd, čo do neho začne Deadshot hučať sa všetko obráti o 180° a vykrikuje, že Suicide Squad sú jeho nová rodina. Postava Deadshota bola úplne nezaujímavá a nudná. Čo sa týka postavy Jokera, musím uznať Jared Leto sa snažil, čo mu sily stačili a podal nám Jokera v úplne inom svetle ako Ledger či Nicholson. Margot vo svojej úlohe Harley bola ako doma a sledovať ju na plátne bolo niečo úžasné. Ěnchantress a.k.a. Cara Delevingne ma milo prekvapila a Cara sa zhostila svojej úlohy na jednotku. Najväčším problémom ako to pri filmoch od DC býva bolo opäť zostrihanie filmu, z ktorého neboli nadšení ani herci. Dávam filmu 4/5.

Deadpool (2016)

Film, ktorý sa snaží byť za každú cenu vtipný. Akcia určite nechýba ale ten suchý humor všetko kazí. Výsledok je len kopa trápnych hlášok a bezhlavé mlátenie. Reynolds sa mi vôbec do role Deadpoola nehodí, určite nie po výkone čo podal v Green Lantern. Pre mňa bol Deadpool sklamaním, dávam 3/5.

Naušika z Větrného údolí (1984)

Klasika, ktorú si každý fanúšik Studio Ghibli musí pozrieť. Krásny príbeh o mladej dievčine so srdcom na mieste brázdiacej oblohu, ľudskej hlúposti a pažravosti. Tento film určite patrí k TOP anime filmom od Miyazakiho ako Mononoke, Spirited Away či Howls Moving Castle. Dávam 5/5.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Jedno z najlepších anime čo som doposiaľ videl. Anime, ktoré má všetko: dej, akciu, humor, emócie... Príbeh o Ericovi a Alphonzovi chytí každého fanúšika anime za srdce a pri niektorých častiach určite ujde nejedna slza. Veľké plus tohoto anime je tiež počet epizód - 64, čo nie je ani málo ani veľa. Odporúčam pozrieť! Pre mňa 5/5

Městečko South Park - Série 20 (2016) (série)

Na rozdiel od ostatných sérií South Parku v tejto každý diel na seba nadväzuje, čo mi prišlo dosť otravné. Niektoré scény mi už ani neprišli vtipné ale suché a trápne. Veľké plus dostáva Kyle-ov otec, ktorému konečne dali priestor realizovať sa vo veľkom.