Vetřelec: Covenant (2017)

Najhorší film čo sa týka série Alien. Trailer vyzeral úplne super a aj prológy ku filmu. Nechápem ako to mohli tak doku*viť. Sledovať Waterston na filmovom plátne je utrpenie (ako inak) a zachrániť to nemôže ani Michael Fassbender. Neviem čo sa komu páči na týchto moderných filmov kde sa každá postava správa úplne nelogicky. Absolútne nezaujímavý film, nuda.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Film ťažký na pochopenie, čo môže byť pre niekoho plus a pre niekoho mínus. Veľmi veľký dôraz na hudbu a efekty. Pre ľudí, ktorí na 2001 išli v tom období do kina to muselo byť prevratné dielo. Niektoré scény boli zbytočne dlhé - asi aby aj nechápajúci človek pochopil aká významná udalosť sa deje. Minimum dialógov no za to viac vesmírnych zvukov. Dej sa vlečie neuveriteľne pomaly a bol som nútený niektoré scény pretočiť, lebo by som to už psychicky nezvládol. Filozofia filmu je zaujímavá ale zbytočne rozvlečená na dve a pol hodiny. Áno tento Kubrickov film je nadčasový, ale zbytočne preceňovaný. 3/5

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Slabý začiatok s veľa klišé zábermi. Prvá polka filmu bola v celku o ničom a bez deja. Do multikultúrneho tímu pribudne malá aziatka a v poslednom diely už očakávam, že tam budú postavy z každej riti sveta.Klasický silený a trápny Disneyovský humor filmu (zase raz) veľa nepomohol.Našťastie sa vo filme nachádzajú aj vtipné momenty, ktoré vyčaria úsmev na tvári nejednému divákovi. Zhruba v polke filmu - od nástupu del Tora, ktorý to tam úplne zabil, som mal pocit akoby som pozeral celkom iný film. Fantastické zábery, posunutie deja dopredu, vývoj postáv, akcia atď. Perfektné vygradovanie od polky filmu až do konca. Herecké výkony sú oveľa lepšie ako vo FA. Milo ma prekvapila Daisy Ridley a John Boyega, ktorí sa svojich postáv zhostili výnimočne celkom dobre. Už to nie je len splašené pobehovanie sem a tam, tvárenie sa ako idiot väčšinu času spojené s vrieskaním a trepaním (akože) vtipných hlášok. Johnson so svojim scenárom dodal filmu grády a s teóriami o Snoke-ovi a Rey si doslova vytrel riť. Film som si užil a Lucasfilm si u mňa trochu polepšil. Dávam 4/5, jedna hviezda dole za ten spackaný úvod a klišé momenty.

Nikdy to nevzdávej 3 (2016)

Tretí diel Never Back Down 3 je asi jediným filmom z tejto trilógie, ktorý sa blíži k realite. Hlavnou postavou je sám veľký majster bojových umení Michael Jai White a servítku si pred ústa teda neberie. O akciu a bitky nie je núdza a sem tam sa vyskytne aj vtipná scéna. Nečakal som od tohoto filmu veľa ale prekvapil ma v dobrom zmysle slova. Po slabej jednotke a priemernej dvojke dostávame celkom slušný trojku. 4/5

Šidžó saikjó no deši Ken'iči (2006) (seriál)

Kenichi je taký humorný mix bojových umení a dospievajúceho stredoškoláka, ktorý sa tlčie životom ako sa len dá. Klasický shonen pri ktorom sa človek zasmeje, oddýchne a možno sa dačomu z bojových umení priučí. 4/5

Podraz (1973)

Film, ktorý má hlavu aj pätu. Tejto krimi-komédií naozaj nič nechýba a poteší nejedného diváka príjemným humorom. Príbeh je naozaj pútavý, herecké výkony fantastické a do konca naozaj neviete ako to všetko vypáli. Pre mňa 5/5

Gekidžóban Gintama kankecu hen: Jorozuja jo eien nare (2013)

Trio Gintoki, Kagura a Shinpachi je známe trio z Yorozuya v meste Tokio. Nikdy neviete, čo máte od týchto troch lajdákov čakať a presne to sa ukázalo aj v tomto filme. Anime je plné akcie, netradičného humoru a dokonca má aj dej. 5/5

Hellsing (2006) (seriál)

Hellsing Ultimate ponúka krvavý masaker v podobe starej známej kombinácie Alucarda a mladej kolegyne Seras. Anime srší zvráteným humorom a lietajúcimi končatinami v každom dieli, čiže divák sa rozhodne nenudí. Vyvrcholením sú apokalyptické jatky v centre Londýna, pri ktorých stávajú nejednému divákovi vlasy dupkom. 5/5

Klub rváčů (1999)

Kombinácia Pitt, Norton a Carter je na nezaplatenie. Pridajte skvelú knižnú predlohu a dostanete jeden z najlepších filmov, ktorý sa kedy natoč. Uletená jazda plná akcie s perfektnou zápletkou. Tento film ma asi nikdy neomrzí a vždy si ho rád pustím. 5/5

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Pamätáte sa na Tie Fighter, ktorý stojí proti osamotenej Jyn na moste? Ak ste videli trailer tak na neho kľudne zabudnite. Vo filme totiž vystrihli alebo zmenili 60% vecí z traileru vrátane spomínaného Tie Fightera. Mads Mikkelsen našťastie nesklamal a svojej úlohy sa zhostil veľmi dobre aj keď vo filme dostal priestoru len málo. Vývin mentality Jyn Erso je rýchlejšie ako rýchlosť svetla. Najprv je jej všetko ukradnuté a zrazu burcuje všetkých naokolo aby začali konať a bojovať proti impériu. Homosexualita, ktorú Disney priniesol do Star Wars vo forme čínskeho dua Yen (slepý mních) + Jiang (tlstý žoldák) je katastrofálna. Forestovi Whitakerovi, ktorému zverili veľmi podstatnú úlohu - povstalcu Sawa Gerreru dali tiež málo času a spravili z neho úplneho úbožiaka. Potešilo ma, že vo filme hrá Alan Tudyk aj keď len droida s akým takým humorom. Pre pravých fanúšikov Star Wars ságy odporúčam si pozrieť posledných dvadsať minút inak film stojí za ****. Dávam 2/5.