Kontakt (1997)

Nedávno som už asi po 5x videl toto geniálne sci-fi absolutórium (nie je sci-fi ako sci-fi), proste tento film ma vie vždy dostať, nikdy ma nepustil preč od telky, aj ked som vedel čo sa stane, proste nie je o čom

Nikdy to nevzdávej (2008)

Klasické teenagerské "akčné" besnenie, dobrá hudba, príbeh klasický, americký end, nechýbalo tomu nič, nebolo to extra ani odpad, priemer, dobrý film na letný večer

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Očakávajte neočakávané, paranormálnosť seriálu sa vytratila (jeden pedofarár to nevytrhne), avšak ako kriminálka je to v pohode, atmosféra zasneženej krajiny filmu len pomohla, mňa ako ateistovi trocha vadila neustála "reklama" cirkvi, pretože človek môže veriť v niečo viac (mulder) no nemusí to byť hneď ten Jeden.

Postal (2007) odpad!

čakal som, že tento film bude poriadny úlet a že sa pobavím, miesto toho ma to dobre nas.alo, lebo som zabil dve hodiny života niečim tak trápnym...

VALL-I (2008)

Ja som tak rád, že mám možnosť komentovať a že je demokracia, všetci suchári a pseudokriticky pokopulujte sa, ja naozaj nerozumiem ako niekto môže skritizovať animák, hraný film dobre, ale animák, že príliš roztomilé a podobne a že ten ekologický podtón je blbosť, ach...teraz k animáku. Geniálne a nápadité exteriéry, technika až po prepracovanosť detailov, dobrý výber hudby (kitano) a v neposlednom rade myšlienka snímky...plných 5*

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Prvé dva diely mali čo do seba, tento už škrípal medzi zubami, Evelyn hrala herečka, ktorá tam absolútne nesedela, no ako oddychový film je to pohodka, ak od toho nečakáte dark knighta a máte radi graficky dobre spracované filmy, tak toto sa vám páčiť bude, stačí sa len uvolniť a nerozmýšlať nad tým, či je blvajúca krava najlepšia časť filmu, odporúčam pozrieť bez dabingu, lebo ten tie hrozné dialógy ešte len podčiarkol

Tvrdé palice (2008)

Je iné dať 5* Shawshanku a iné Leatherheads, no jedno majú oba filmy spoločné, oba ma zaujali a to aj ide... Clooney to hraje perfektne, scenár je pekne spracovaný, hudba bola skvelým podmazom deja, proste čistá oddychovka, už dlho som sa tak dobre nepobavil...(tento film si prívlastok dráma nezaslúži)

Určitě, možná (2008)

Idea How I Met Your Mother je niečo kompletne iné ako idea tohoto filmu, takže nečakajte extra dávky humoru ani partiu neustále "pařících" ľudí. Takisto si myslím, že tento film nesedí do žánru komédia, skôr ten romantický, i keď mi to niekedy pripomínalo telenovelu. K filmu som sa nechal zlákať komentármi, že ide o niečo ako HIMYM, takže som bol prekvapený, keď sa film rozbiehal, no ako som zbadal Abigail Breslin (Nims Island) a videl ako hrá Mayu, tak som sa začal baviť, parádne herecké výkony (až na pár divných úsmevov uja Reynoldsa) a hlavne netradičný záver, nemám rád romanťáky ale tento film sa mi strašne páčil, chýbajúca hviezda je za priveľkú naivitu niektorých scien v scenári

Zapomenutý ostrov (2008)

Podľa môjho názoru ide o vynikajúci rodinný oddychový film, kde netreba čakať nič iné ako rozprávkovo rozprávaný príbeh o ostrove, herecké obsadenie je super (fosterka sa mi dosť páčila), super scenérie a vizualizácia ;)

Kopačky (2008)

Súhlasím s POMO-m, u mňa chýbajúca hviezdička znamená súhrn všetkých absurdných scén filmu (nebolo ich moc), film sa podľa mňa dobre rozbehol až v druhej polovici filmu, dovtedy som váhal, či ho dopozerať alebo nie...