Stalo se (2008)

Čakal som naozaj oveľa viac, herecké výkony a dialógy sú strašné, miestami to vyzeralo, že film bol natočený narýchlo, od hudobnej stránky som čakal asi najviac, lebo tá dávala Night-ovým filmom šmrnc, no tu ma moc neuchvátila, filmu dávam tri hviezdy pre moju slabosť pre katastrofické filmy

Úhel pohledu (2008)

Správny americký akčák, zaujme hneď a drží celým filmom, skvelá kamera, koniec trocha pritiahnutý, ale dojem z filmu nepokazí, na 90 minút akurát ;)

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Tri hviezdy za klasické burtonovské chladné grafické spracovanie, hudobné zvládnutie a herecké výkony, film som dopozeral len z nutnosti zistiť či deppa zavrú, zabijú alebo podobne, nie je to film pre každého, hlavne pre tých, ktorí si nevedia predstaviť podrezávanie krkov za neustáleho spevu

Iron Man (2008)

Graficky skvelé, hudba sadla presne, herecké obsadenie je zaujímavé a v podstate funguje (terrence howard sa mohol trocha viac pochlapiť), scenár klasicky komiksový, filmu však niečo chýbalo, no neviem čo, každopádne ide o komiksový blockbuster, takže nečakať oscarové výkony a realistické poňatia ;)

Frekvence (2000)

Spočiatku som čakal, že to bude dráma o skrachovalom policajtovi, no neskôr som sa do toho zažrával stále viac a viac až som sa pristihol googliť niečo o polárnej žiare :D , dobrý scenár, herecké výkony, atmosféra, niet čo dodať, možno by som prijal viac sci-fi prvkov, ale to by asi filmu neprospelo

Past (1997)

Film ako celok zaujal, no dalo by sa mu dosť vytknúť, herecké výkony priemer, jediný kto sa vymyká je Jared Leto, Glover stále z úsmevom č.17, scenár by potreboval doladiť kozmeticky, 65-70%

Hlídač mrtvých (1997)

Uvažoval som nad vyšším hodnotením, ale uvedomil som si, že to by bolo kvôli tomu, že som to pozeral sám o jednej v noci za búrky, v takej atmosfére je film super, nevyvrcholené scény nevadia, zápletka viac-menej funguje, herecké výkony v norme, stále tomu však niečo chýbalo, možno motív.

Suprhrdina (2008)

Keďže od nových paródií sa veľa očakávať nedá, pretože humorné scény sú čoraz otrepanejšie, tento film moc nezaujal, samozrejme niektoré scény sú vtipné, ale kde sú tie časy, kedy Leslie Nielsen ničil moju bránicu. Dve hviezdičky za dve scény, ktoré to vytrhli od odpadu ;)

Jackie Brown (1997)

Nie je moc čo komentovať, Tarantinov najvolnejší film, nepovedal by som, že kultovica, no rozhodne ide o vynikajúci kúsok, Samuelov štýlový cop a špagát po bradou - nie je o čom, herecké výkony super, hudba geniálna, klasicky Tarantinovská zápletka, dialóg medzi De Nirom a Samuelom v dodávke na konci je mocný ;). Nutno vidieť

Spiknutí (1997)

Richard Donner, Mel Gibson a sympatická Julča – film zaujme v originálnom znení skrz Gibsonove monológy a jeho herecký výkon, scenár mohol mať väčšiu šťavu, aby bolo čo žmýkať, takto to zanechalo troška zmiešaný dojem, čakal som niečo štýlu „Donnerovo-Gibsonových zbraní“. Každopádne nenudí, na upršaný večer ako stvorené.