Kmotr (1972)

Klasická gangsterka. Zručně natočené a výborně zahrané. Bohužel mě ale tématem moc nezaujala a během 175 minut jsem se několikrát nudil. Znovu a znovu tomu dávám šanci, ale pokaždé mě to nechá chladným a znaveným.

Vikingové - Ledová panna (2020) (epizoda)

Klidný a dojemný díl. Jedna z nejlepších a nejsmutnějších epizod celého seriálu. Tak se sešli ve Valhalle, Skøl!

Vikingové - Série 5 (2017) (série)

Nuda pokračuje. Akce ubývá, když je, tak nemá šmrnc, nemá žádnou působivou choreografii a je hrozně natočená. Jen druhá a třetí bitva o York je dobrá a ke konci řady se objeví pár výborných kousků. Vizuál, který byl v prvních sériích úchvatný, vypadá hrozně levně. Je tu taky hromada nelogických věcí. Vztahy nejsou přesvědčivé. Většina epizod je průměr až podprůměr, ale finále bylo parádní.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Výborná komedie plná šťavnatých a ujetých fórků. DeNiro a Hoffman si to uživají.

Vikingové - Série 4 (2016) (série)

Tvůrci si zřejmě řekli, že tenhle seriál pohřbí a celou sérii roztáhli do 20 epizod, z nichž 10 je jen vata a nuda. Gratulace! První půlka je parodická telenovela, která nese jméno Vikingové, sasové a francká říše. I akce je tu špatná. Pak přijde výborná druhá polovina. Skok čase pomohl, dali jsme sbohem nejedné důležité postavě a krom výborných bitev tu máme i pár filosofických dialogů a atmosféru jako z první řady.

Vikingové - Série 3 (2015) (série)

Opět slabších 5 hvězd, ale to protože jsou tu epizody dost nevyvážené. Ve většině případech jde o epickou atmosférickou záležitost, zejména pak poslední tři díly. Pak tu jsou ale průměrné epizody plné vaty. Postavy a vztahy se stále rozvíjí, akce je tentokrát méně a přibylo více téma náboženství.

Vikingové - Série 2 (2014) (série)

Slabší než první řada, jelikož tato má o epizodu víc a to znamená víc vaty. Hlavně v první polovině. Jinak výborný rozvoj postav, vztahy se prohlubují, taky je tu víc akce a pár zvratů.

Hon (2012)

Zajímavé drama se skvělým Mikkelsenem a napjatou atmosférou.

Marťan (2015)

Matt Damon po Interstellaru znovu navlékl skafandr a spolu s Ridleym Scottem přinesli úžasný inteligentní sci-fi survival na Marsu. Je to dost reálné. Matt předvádí výkon hodný Oscara. Scénář je výborný. Výprava a vizuál filmu úchvatný. Mám ten film rád a kdykoliv se k němu rád vracím. Nejlepší Scottův film od Gladiátora a další top sci-fi této dekády.